Προς το περιεχόμενο

Mac OS X 10.7 Lion


tr3quart1sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το βάζω λειτουργικό με hack στα minimum requirements πάντως δεν είναι το ίδιο απλό και ακίνδυνο όπως το βάζω ένα πρόγραμμα με hack. Εγώ αν επισήμως δεν υποστηρίζεται ο core duo μου δεν είμαι σίγουρος ότι θα το βάλω με το hack και δε θα μείνω με το snow leopard. Σταθερότητα πάνω από όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 787
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δε μου πολυαρέσει η ενοποίηση που πάνε να κάνουν.. αλλά θα δείξει.

Απ τα καινούρια πραματάκια (αν και όντως σχετικά λίγα για να δικαιολογήσουν αλλαγή version) μου αρέσουν:

 

Mission Control, Gestures, Resume, Lion server και air drop.. Οταν διάβασα για τα gestures κατευθείαν το trackpad σκέφτηκα.. γιατι να μη βολεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τα νέα από την developer preview 2 δεν είναι καλά για τα 32-bit συστήματα καθώς τα hack που δούλευαν στην πρώτη, δεν πιάνουν πια. Προσωπικά πιστεύω πως τελικά δε θα γίνεται τίποτα ή αν γίνεται θα είναι τόσο ευαίσθητο hack που δε θα αξίζει να το κάνεις στο κύριο μηχάνημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτό σίγουρα όμως διαγράφει και preferences και άλλα υπολείμματα; Διότι στο Mac OS και πιο παλιά μπορούσες απλά να πας στο trash το app αλλά τα λοιπά αρχεία έμεναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχαρητηρια στον συγγραφεα αλλα το καλοκαιρι θα βγη το Lion....

για τους μη γνωστες, αυτη ειναι μια αναβαθμιση του λειτουργικου, ή μια νεα εκδοση που θα πρεπει καποιος να αγορασει;

ρωταω επειδη σε 2-3 βδομαδες παω ηπα και θα παρω ενα μακ προ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους μη γνωστες, αυτη ειναι μια αναβαθμιση του λειτουργικου, η μια νεα εκδοση που αθ πρεπει καποιος να αγορασει;

ρωταω επειδη σε 2-3 βδομαδες παω ηπα και θα παρω ενα μακ προ.

 

Είναι νέα έκδοση που θα πρέπει να αγοραστεί. Στην πραγματικότητα και οι νέες εκδόσεις αναβαθμίσεις είναι απλά έχουν περισσότερες αλλαγές - νέα χαρακτηριστικά. Προς το παρόν η Apple έχει πεί πως το Lion θα κυκλοφορήσει μέσα στο καλοκαίρι του 2011.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...