Προς το περιεχόμενο

Mac OS X 10.7 Lion


tr3quart1sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

6 του μήνα ο Steve Jobs στο σανίδι για το Keynote (το σχολιο ολα τα $$: Απαιτούμε ΑΜΕΣΗ διάθεση του Lion μέσω App Store, ΑΜΕΣΩΣ μόλις τελειώσει το keynote! …για να μην έχουμε τίποτα αγανακτισμένους και στο San Francisco!) grin.png

 

Apple Press Info

http://www.insomnia.gr/topic/409788-apple-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%af%ce%b1%cf%83%ce%b7-%cf%84%ce%bf%cf%85-icloud-ios-50-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-mac-os-x-lion-%cf%83%cf%84%ce%b9%cf%82-6-%ce%b9%ce%bf%cf%85%ce%bd%ce%af%ce%bf%cf%85/

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 787
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα παιδια μολις εβαλα το λιον σε εξωτερικο σκληρο!! η αληθεια ειναι οτι ειναι οντοσ σαν το ιφονε μια πρωτη ενυποση μπου αρεσαι αλλα δεν μπορω να κατλααβω γτ με κολαει καπως το εχω σε εξωτερικο σκληρο παιζει να ειναι γιαυτο??? και μνημη 2gb!!!!!

Είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιθανό να φταίει που τρέχει από εξωτερικό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pαιδια καλησπερα και απο μενα , προσπαθω να κανω την εγκατασταση στο ν σκληρο εξωτερικο που εχω εναν firwire κανω της οδηγιες που εχει ενας φιλος ποιο πανω απο το milaraki http://milaraki.com/blog/2011/02/how-to-install-lion/

 

και δεν μ αφηνη να κανω εγκατασταση στον firewire μονο στον εσωτερικο !

κανω κατι λαθος ? μπορει να μου πει καποιος πως το κανω ?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pαιδια καλησπερα και απο μενα , προσπαθω να κανω την εγκατασταση στο ν σκληρο εξωτερικο που εχω εναν firwire κανω της οδηγιες που εχει ενας φιλος ποιο πανω απο το milaraki http://milaraki.com/...o-install-lion/

 

και δεν μ αφηνη να κανω εγκατασταση στον firewire μονο στον εσωτερικο !

κανω κατι λαθος ? μπορει να μου πει καποιος πως το κανω ?

ευχαριστω

σε ποιο σημειο κολλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιο σημειο κολλας?

στο σημειο που κανω ρεισταρτ και αφου επιλεγω πατημενω το alt και επιλεγω τον firewire σκληρο ,μετα για την εγκατασταση δεν μαφηνη σε κανενα παρτισιον του firewire να κανω εγκατασταση μονο στον εσωτερικο του mac pro !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε εικονα για την τιμη του λειτουργικου; συνηθως σε τι τιμες κυκλοφορουν οι νεες εκδοσεις;αντιστοιχες των win ή κοντα στην τιμη που εχει τωρα το snow leopard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

To Snow ήταν πολύ φθηνό (δε μπορώ να θυμηθώ αν ήταν 30, 40 ή 50 ευρώ), αλλά μάλλον θεωρούνταν κάτι σαν βελτιωμένη έκδοση του Leopard, οπότε γι' αυτό τιμολογήθηκε έτσι.

 

Το Lion τώρα, προσωπικά και πάλι δε μου φαίνεται ότι ξεφεύγει πολύ, οπότε ελπίζω σε ανάλογη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντου erase μεσα απο το disk utility να γινει mac os extended (journaled)

eyχαριστω ,εκει ητανε το προβλημα ,και κατι τελευταιο αυτην ειναι beta,απεχει πολυ απο την final ? και ποτε βγαινει η κανονικη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι τελευταιο αυτην ειναι beta,απεχει πολυ απο την final ? και ποτε βγαινει η κανονικη ?

Δεν ξέρουμε. Περισσότερες λεπτομέρειες θα μάθουμε τη Δευτέρα 6/6/2011 το βράδυ, κατά την εναρκτήρια ομιλία του Steve Jobs στο WWDC '11, το ετήσιο συνέδριο των Apple Developer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...