Προς το περιεχόμενο

Mac OS X 10.7 Lion


tr3quart1sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ενώ εχω ενεργό το plugin με πετάει σε μια κενή σελίδα που λέει Inactive Plug-in.

 

Έχεις εγκαταστήσει java; http://support.apple.com/kb/DL1421?viewlocale=en_US

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 787
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχεις εγκαταστήσει java; http://support.apple.com/kb/DL1421?viewlocale=en_US

 

 

Επρεπε να μπώ στο Java Preferences και να τικάρω το "Enable applet plug-in and Web Start applications"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επρεπε να μπώ στο Java Preferences και να τικάρω το "Enable applet plug-in and Web Start applications"

 

Χμ, αυτο ειναι γενικα χρησιμο να ειναι ενεργοποιημενο ή οχι? Πηγα τωρα και κοιταξα, ειναι unchecked.

Προχτες θυμαμαι που εκανα double click σε ενα αρχειο java και δεν ανοιγε με τιποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξ υπερβαλεις μεγαλε ή εχεις ελαττωματικο μηχανημα.

 

MacBook Pro 2009 4GB RAM Core 2 Duo

 

κανω απο development μεχρι administration, παιζω starcraft απροσκοπτα και εχω αν χρειαζομαι και 7 ανοιγμενα σε VMWare.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο, μαμάτο το Lion, αλλά αντιμετωπίζω τις καθιερωμένες μα...ς όταν βγαίνει νέο λειτουργικό. Έχω ένα Canon πολυμηχάνημα (MG6150) το οποίο βέβαια πλέον δεν λειτουργεί με το Lion (βλέπει μόνο το scanner). Η #### Canon λέει αορίστως ότι "θα" υποστιρίξει το νέο λειτουργικό και ότι "θα" βγάλει drivers τον Οκτώβριο. Εγώ όμως έχω μείνει χωρίς εκτυπωτή και χωρίς καμία σιγουριά ότι εν τέλει θα βγουν drivers. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο, μαμάτο το Lion, αλλά αντιμετωπίζω τις καθιερωμένες μα...ς όταν βγαίνει νέο λειτουργικό. Έχω ένα Canon πολυμηχάνημα (MG6150) το οποίο βέβαια πλέον δεν λειτουργεί με το Lion (βλέπει μόνο το scanner). Η #### Canon λέει αορίστως ότι "θα" υποστιρίξει το νέο λειτουργικό και ότι "θα" βγάλει drivers τον Οκτώβριο. Εγώ όμως έχω μείνει χωρίς εκτυπωτή και χωρίς καμία σιγουριά ότι εν τέλει θα βγουν drivers. :mad:

 

Προσωρινά να περάσεις εικονικά SL σε Parallels ή VMware ή VirtualBox τέλοσπάντων, δεν υπάρχει περίπτωση;

 

Τουλάχιστον να δουλέυεις μέχρι να αξιωθεί η Canon ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα buggy, δεν το περιμενα απο την apple, ειμαι σε αναμονη της εκδοσης 10.7.2 ελπιζοντας να λυθουν αν οχι ολα τουλαχιστον τα περισσοτερα

 

ΥΓ. το mission control για το οποιο εγινε τοσος λογος εμενα μου αρεσει, επειδη δεν πολυχρησιμοποιω συντομευσεις αλλα κανω σχεδον τα παντα με το ποντικι με βολεψε παρα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενάμιση μήνα μετά την κυκλοφορία, μπορούμε να κάνουμε μια ανασκόπηση; Πόσοι είναι ευχαριστημένοι; Πόσοι δυσαρεστημένοι; Πόσοι άλλαξαν γνώμη στην πορεία; Πείτε μας!

 

(Εγώ δυστυχώς έχω μη υποστηριζόμενο mac :()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τοτε που περασα τo lion, δε μπορω να δω το live web tv του ant1. Μου βγαζει κατω στη μπαρα one error occured και οταν παω στο window-activity σε καποιο απ ολα γραφει internal server error. Γνωριζει κανεις τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω τη γνωμη μου. Στο 21,5 imac μου (late 2009 το φτηνο μοντελο) μετα την αναβαθμιση σε 10.7.1 δεν βλεπω πια το animation του mission control που δειχνει τα παραθυρα να φευγουν πισω (ενω πριν με την 10.7.0 ηταν ομαλο το εφε).ψιλοκολληματα δεν βλεπω αλλα μου την σπαει πολυ που ανοιγει πχ το word μαζι με το αρχειο στο οποιο εκανα διπλο κλικ και το πρωτο αρχειο που ειχα ανοιξει με την αναβαθμιση σε lion.ΠΑΝΤΑ ακομα και αφου ξεκλικαρα το restore windows when blah blah απο το tab general στις ρυθμισεις του Lion.

Απο την αλλη στο ολοκαινουργιο Air μου (ευχαριστω ευχαριστω) ολα πανε σφαιρα και ομαλοτατα αλλα και εδω εχω το θεμα με το ανοιγμα παλιοτερων αρχειων καθε που αρχιζω μια εφαρμογη (preview,autocad office κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...