Προς το περιεχόμενο

Mac OS X 10.7 Lion


tr3quart1sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10.7.2 update installed.Πετάει το σύστημα.

 

Υπονοείς ότι πριν σερνόταν :P ;

 

Μπορούμε να βρούμε κάπου τι προσέθεσε το update;

 

435mb? Εμένα 1,5Gb μου κατέβασε αλλά δεν πρόλαβα να τσεκάρω τι και πως, γιατί έφυγα με το που έγινε το install.....(macbook air mid 2011)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 787
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

435mb? Εμένα 1,5Gb μου κατέβασε αλλά δεν πρόλαβα να τσεκάρω τι και πως, γιατί έφυγα με το που έγινε το install.....(macbook air mid 2011)

435 τo 10.7.2 και αλλα τοσα περιπου το "something Recovery",συνολο 888mb για μενα. MBP mid 2010 με 10.7.1 πριν το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iCloud πως ακρβώς λειτουργεί; Επιλέγω το mail αλλά ο αποθηκευτικός μου χώρος παραμένει ακέραιος. Κάνω κάτι λάθος ή κατάλαβα λάθος την λειτουργία του (περιμένω δηλαδή πως θα μου κάνει back up τα mail μου,contacts κλπ σωστά;)

 

Είμαι newbie στα mac, το έχω λιγότερο από δυο εβδομάδες οπότε επιείκια παρακαλώ αν θεωρείτε τις ερωτήσεις μου "χαζές" smilie.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε εβαλα και γω Lion σημερα... μιση μερα μου πηρε (clean install)... τρεχει μια χαρα προς το παρον... το μονο προβληματακι οταν πηγα να διαγραψω bookmarks στον safari κολλησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εγω σε ενα macbook air που τα τρεχω ειναι οτι πιο σταθερο και γραμμικο εχω δει

βεβαια δεν κανω και πολλα αλλα μονο και μονο οτι κατεβαζει σερφαρει και παιζει και ιντερνετ ραδιο μου αρκει

το ξυπνημα απο standby δεν βλεπω να εστρωσε δυστηχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Advanced Page Caching

Safari stores the web pages you visit in the cache, which can speed up access to pages you’ve already viewed. Safari can add additional types of web pages to the cache so that they load fast when you return to them.

 

 

γινεται να το απενεργοποιησουμε αυτο? στο insomnia οταν παταω previous page (αριστερο βελακι) μου εμφανιζει το διαβασμενο topic ακομα σε bold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από 1,5 μήνα είχα δει αυτή τη φήμη. Από κει και πέρα δε θυμάμαι να έχω ακούσει για κάποια έκδοση 10.6.9 που να έχει δοθεί στους προγραμματιστές για τεστάρισμα. Θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sleep και wi-fi τα προβλήματα εδώ

το ξύπνημα αργεί,χάνει το wi-fi και τον κωδικό,επίσης τον κωδικό δεν τον παίρνει με την 1η,έχει τύχει να μείνω με πατημένο το enter κάνα 2λεπτο μέχρι να τον δεχτεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...