Προς το περιεχόμενο

Οδηγός συναρμολόγησης υπολογιστή


rafail1994

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 574
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ της βλέπω κανονικά .

Κάντε μια δόκιμη να διαγράψετε τα cookies σας

 

Ραφα, εχθες οντως δεν φαινονταν...Τωρα κομπλε...Και δεν διεγραψα τα ''μπισκοτακια'' μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας συγχαρητηρια για τον οδηγο, πολυ απλος και πληρης θα ελεγα εκτος απο εναν τομεα... δεν ανεφερες τιποτα για case fans. Τους ανεμιστηρες καλο ειναι να τους συνδεουμε κατευθειαν στην mobo η στο τροφοδοτικο και ποιες οι διαφορες στη μια και στην αλλη περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν τους συνδέσεις στην mobo, θα μπορείς να ελέγξεις και τις στροφές τους. Αν τους συνδέσεις απευθείας στο τροφοδοτικό, θα δουλεύουν πάντα σε τέρμα στροφές (αν μπουν σε 12V molex)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Φανταστικός οδηγός! Θα τον ακολουθήσω σε λίγες μέρες που θα χτίσω το πρώτο μου PC! Μόνο ένα κομμάτι με προβληματίζει στην όλη δαδικασία και αυτό είναι η θερμοαγώγημη πάστα... Επειδή δεν το έχω ξανακάνει φοβάμαι μην βάλω πολύ, ή πολύ λίγο. Και επειδή το ψάχνω το θέμα και σε άλλα sites και στο youtube, υπάρχει ένα debate για τον αν τελικά πρέπει να απλώνουμε την πάστα ή να αφήνουμε μια κουκίδα, και να απλώνεται με την πίεση της ψύκτρας... Απότι βλέπω ο rafail προτιμάει το spread method. Διάβασα ότι μπορεί να δημιουργήσει μικρές φούσκες αέρα κάτω από την ψύκτρα... Ισχύει? Ποια μέθοδο μου προτείνετε εσείς? (προφανώς και δεν θα χρησιμοποιήσω το stock cooler της intel που έχει την πάστα "προεγκατεστημένη" :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...