Προς το περιεχόμενο

Οδηγός συναρμολόγησης υπολογιστή


rafail1994

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 574
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα φιλε ραφαηλ κ συγχαρητηρια για τον οδηγο σου... εχω μια ερωτηση... τα φανσ του κουτιου τα εχω συνδεση με το τροφοδοτικο απευθειας... μπορω να τα συνδεσω κ με τη μητρικη? γτ ειδα οτι εχει καποιες υποδοχες για φαν... κ τα καλωδιακια που συνδεεις απο το κουτι στη μητρικη(αυτα για να ανοιγει το πσ,ρεσταρτ κλπ) εχουν 2 πολουσ.... στο δικο μου στον ενα πολο εχει ενα βελακι... αυτο δηλωνει οτι ειναι θετικος η αρνητικος? κ πρεπει να προσεξεις πως θα το βαλεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς τα συνδέσεις και στην μητρική με 3,4 pin .Συνήθως το power,restart button όπως και να το βάλεις δεν θα έχεις πρόβλημα ,μόνο τα λαμπάκια που έχει το κουτί πρέπει να τα βάλεις σωστά (+,-) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ το βελακι ξερεισ τι δειχνει??? τον θετικο η τον αρνητικο?

Το βελάκι είναι το +.

 

 

Κάνε δόκιμες τότε δεν υπάρχει πρόβλημα .

Κι εγώ έτσι νόμιζα, μέχρι που έκαψα πριν κάνα χρόνο ένα PC speaker κι έβαλα μυαλό. Μιλάμε για βαρβάτο κάψιμο: καπνοί, μπόχα, πανικός κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έτσι νόμιζα, μέχρι που έκαψα πριν κάνα χρόνο ένα PC speaker κι έβαλα μυαλό. Μιλάμε για βαρβάτο κάψιμο: καπνοί, μπόχα, πανικός κλπ...

Εισαι 100% σίγουρος ;

 

Γιατί αρκετές φόρες τα έχω συνδέσει λάθος απο βιασύνη και δεν είχα κανένα πρόβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως απορώ πως και δεν έχει γίνει ακόμα Sticky.

Εχει τόσες θετικές ψήφους, είναι σωστός και αναλυτικός οδηγός και πολλοί έχουν στήσει το pc τους βάση του οδηγού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως απορώ πως και δεν έχει γίνει ακόμα Sticky.

Εχει τόσες θετικές ψήφους, είναι σωστός και αναλυτικός οδηγός και πολλοί έχουν στήσει το pc τους βάση του οδηγού.

 

 

κ εγω οταν εφτιαξα νεο θεμα κ ζηταγα βοηθεια δεν το ειδα καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E πως να το δεις αν έχει πάει στην 4η-5η σελίδα το θέμα; Πριν μερικές μέρες αν δεν κάνω λάθος επανήλθε στην πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για sticky.

Δεν ειναι και λιγο πραγμα να υπαρχει εδω μεσα ενας οδηγος συναρμολογησης υπολογιστη εαν σκεφτουμε οτι ειναι απο τα βασικοτερα προβληματα που θα αντιμετωπισει καποιος οσον αφορα την επιλογη καινουργιου υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι ότι πρέπει για sticky!

 

αν και μόνος μου για την ώρα δεν πρόκειται να φτιάξω pc, ειδικά αν δεν έχω κάποιον να με καθοδηγεί βήμα βήμα και από κοντά. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...