Προς το περιεχόμενο

χειριστηριο ενα για ολα 8,99€


Palm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια φτηνη και καλη λυση για να μην εχεις 3-4 χειριστηρια πλαι σου οταν θες να δεις μια ταινια.Θα ειναι διαθέσιμο στα lidl στις 14/3.

Εχει 10 συσκευες, λειτουργια εκμαθησης, φωτισμο, μακροεντολες( με 2 κλικ ανοιγω xtreamer ενισχυτη τηλεοραση κτλ) ωρα, 3 χρονια εγγυηση και κατι αλλα... Και φυσικα η τιμη του ειναι σουπερ 8,99€

 

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-17B07056-BD428959/lidl_gr/hs.xsl/index_9914.htm

 

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=76189

Επεξ/σία από Palm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χτες μεσημέρι, Απολλώνια Πολιτεία, Θεσσαλονίκη είχε πάρα πολλά...

 

Απ'ότι το έκοψα, πρέπει να δέχεται και προγραμματισμό μέσω JP1 από software.

Άμα το πάρει κάποιος, ας δει αν έχει το σχετικό header εκεί που βάζεις τις μπαταρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εδώ και 2 χρόνια και πραγματικά είναι super!!

 

Απροβλημάτιστο....

 

Logitech Harmony έχετε δει ποτέ να λειτουργεί;;; Κάνει ΠΑΠΑΔΕΣ!!!!

Όταν το δείτε, θα καταλάβετε ότι το τηλεχειριστήριο του Lidl (το είχα και εγώ) είναι μεγάλη πατάτα...

Με το Logitech ΣΩΘΗΚΑ!!!! (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570206)

 

Σίγουρα είναι πιο ακριβό από αυτό του Lidl (45€ το είχα πάρει), αλλά ό,τι πληρώσεις παίρνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Logitech Harmony έχετε δει ποτέ να λειτουργεί;;; Κάνει ΠΑΠΑΔΕΣ!!!!

Όταν το δείτε, θα καταλάβετε ότι το τηλεχειριστήριο του Lidl (το είχα και εγώ) είναι μεγάλη πατάτα...

Με το Logitech ΣΩΘΗΚΑ!!!! (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570206)

 

Σίγουρα είναι πιο ακριβό από αυτό του Lidl (45€ το είχα πάρει), αλλά ό,τι πληρώσεις παίρνεις....

 

 

Καλα τα λες φιλε, ΑΛΛΑ, αλλο 8,99€ κι αλλο 51,67€. Και μπορω να ΒΕΒΑΙΩΣΩ οτι αυτο του Lidl ειναι εξισου καλο με το Logitech, και το λεω εκ πειρας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα λες φιλε, ΑΛΛΑ, αλλο 8,99€ κι αλλο 51,67€. Και μπορω να ΒΕΒΑΙΩΣΩ οτι αυτο του Lidl ειναι εξισου καλο με το Logitech, και το λεω εκ πειρας..

 

Σε καμμία περίπτωση όμως δεν κάνουν τα ίδια πράγματα....

 

(και επίσης κωδικούς για Dreambox δεν έχει...)

 

Logitech έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ;

 

Αν ναι,τότε θα συμφωνήσεις μαζί μου, ότι συγκρίνεις ΑΝόμοια πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμμία περίπτωση όμως δεν κάνουν τα ίδια πράγματα....

 

(και επίσης κωδικούς για Dreambox δεν έχει...)

 

Επισης το Logitech δεν εχει κωδικους για Sega Mega Drive. Ρε συντοπιτη, ποσα θες να μας τρελλανεις ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χα παρει και εγω προπερσυ, και νομιζω για την τιμη του ειναι πολυ καλη επιλογη, και επίσης δεν χρειαζεται να ξερεις των κωδικο για την καθε συσκευη, το βαζεις σε scan mode και τον ψαχνει μονο του. Χα, χα σαν πολλοι Χανιωτες δεν μαζευτηκαμε εδω περα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, είναι πλήρες universal χειριστήριο? Μπορεί να ξεκλειδώσει τις τηλεοράσεις της LG για να έχουν full multimedia δυνατότητες?

 

(Υ.Γ.: Και εγώ Χανιώτης είμαι :rolleyes: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off Topic : Μηπως να καναμε ενα νηματακι μονο για Χανια;; Για σκεφτειτε το...

 

Χαιρετώ τους πατριώτες μου...

 

Εγώ να σας βοηθήσω θέλω...

 

Αλλά μάλλον δεν έχετε δει ποτέ το logitech και γι'αυτό ειρωνεύεστε (Sega Mega Drive κλπ)...

 

Περιμένω ακόμα μια απάντηση... Έχετε δει ποτέ πως λειτουρεί το logitech; Αν όχι, πείτε το, δεν είναι ντροπή...

 

Δεν είμαι αντιπρόσωπος της logitech πάντως... και ακόμα κλαίω τα 9€ που είχα δώσει για το silvercrest...

 

Παιδιά, είναι πλήρες universal χειριστήριο? Μπορεί να ξεκλειδώσει τις τηλεοράσεις της LG για να έχουν full multimedia δυνατότητες?

 

(Υ.Γ.: Και εγώ Χανιώτης είμαι :rolleyes: )

 

όχι δεν μπορεί...

 

Αν έχεις συσκευή με windows mobile και υπέρυθρες, μπορώ να σου πω να την ξεκλειδώσεις με το κινητό...

 

Χαιρετώ τους πατριώτες μου...

 

Εγώ να σας βοηθήσω θέλω...

 

Αλλά μάλλον δεν έχετε δει ποτέ το logitech και γι'αυτό ειρωνεύεστε (Sega Mega Drive κλπ)...

 

Περιμένω ακόμα μια απάντηση... Έχετε δει ποτέ πως λειτουρεί το logitech; Αν όχι, πείτε το, δεν είναι ντροπή...

 

Δεν είμαι αντιπρόσωπος της logitech πάντως... και ακόμα κλαίω τα 9€ που είχα δώσει για το silvercrest...

 

 

 

όχι δεν μπορεί...

 

Αν έχεις συσκευή με windows mobile και υπέρυθρες, μπορώ να σου πω να την ξεκλειδώσεις με το κινητό...

 

 

Ορίστε και η διαδικασία...

 

Με ένα ppc, το novii remote και το κατάλληλο codebase είσαι ok μέσα σε 2 λεπτά...

 

Απλά κατεβάστε το codebase από εδώ : h++p://avclub.gr/forum/showthread.php?t=52920

 

( Παίρνετε το LG 105-201M PPC PDA WM5-6.doc και αλλάζετε την κατάληξη από .doc σε .ir )

 

 

Έπειτα κάνετε τα εξής:

 

1) Εγκαθιστούμε στο ppc το Novii Remote Deluxe v4.2

 

2) Στον φάκελο εγκατάστασης και μέσα στον φάκελο "codebases" αντιγράφουμε το αρχείο "LG 105-201M PPC PDA WM5-6.pdb" (αν δεν δουλέψει αντιγράφουμε και το "Remocon.pdb"

 

3) Στο ppc τρέχουμε το novii remote

 

4) Φορτώνουμε το codebase "My TV"

 

5) Πατάμε το κουμπί "enter service menu"

 

6) Πληκτρολογούμε "0000"

 

7) Επιλέγουμε "EMF" και από "0" το κάνουμε "1"

 

8) Επιλέγουμε "DivX" και το κάνουμε "HD"

 

9) Πατάμε "return" από το τηλεχειριστήριο της TV

 

10) Κλέινουμε και ανοίγουμε την TV

 

Καλή επιτυχία....;)

 

(Από το post μου, εδώ : http://www.insomnia.gr/topic/349984-lg-42-lf2510-tv-full-hd-%CE%BC%CE%B5-%CE%B4%CE%AD%CE%BA%CF%84%CE%B7-mpeg4-e389/page__st__40)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Έχετε δει ποτέ πως λειτουρεί το logitech; Αν όχι, πείτε το, δεν είναι ντροπή...

 

Ναι ρε φιλαρακι, επειδη ΤΟ ΕΧΩ το Logitech, (απο Κωτσο) γι'αυτο μιλαω. Το Silvercrest το εχω δουλεψει στον κουμπαρο μου που το πηρε πριν 2-3 μηνες οταν ειχε ξαναβγει σε προσφορα (νομιζω οτι το ειχαν και ακριβοτερο τοτε). Το Silvercrest απλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ, και ΟΧΙ ΜΟΝΟ βασει τιμης. Με αυτο δε θελω να πω οτι το Logitech ειναι κακο ή οτι δεν ειναι ενα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ τηλεκοντρολ, απλως η τιμη του (η οποια συμπεριλαμβανει και το ΟΝΟΜΑ) ειναι υπερβολικη. Αυτα απο μενα και τελος το off topic.

 

(Παρεμπιπτοντως, μηπως ξερεις αν και πως ξεκλειδωνει η usb σε μια Σονυ ;;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φιλαρακι, επειδη ΤΟ ΕΧΩ το Logitech, (απο Κωτσο) γι'αυτο μιλαω. Το Silvercrest το εχω δουλεψει στον κουμπαρο μου που το πηρε πριν 2-3 μηνες οταν ειχε ξαναβγει σε προσφορα (νομιζω οτι το ειχαν και ακριβοτερο τοτε). Το Silvercrest απλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ, και ΟΧΙ ΜΟΝΟ βασει τιμης. Με αυτο δε θελω να πω οτι το Logitech ειναι κακο ή οτι δεν ειναι ενα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ τηλεκοντρολ, απλως η τιμη του (η οποια συμπεριλαμβανει και το ΟΝΟΜΑ) ειναι υπερβολικη. Αυτα απο μενα και τελος το off topic.

 

(Παρεμπιπτοντως, μηπως ξερεις αν και πως ξεκλειδωνει η usb σε μια Σονυ ;;)

 

 

Και κάτι "on topic" που δεν το ξέρω και περιμένω βοήθεια...

 

Θέλω με το Silvercrest να κάνω τα εξής.

 

Πατώντας ένα μόνο κουμπί :

 

α)Να μου ανοίγει το egreat m34a

 

β) Να κλείνει τον dreambox dm600

 

γ) Να γυρίζει την τηλεόραση στην είσοδο HDMI 3

 

δ) Να ανοίγει το Home Cinema Samsung και να επιλέγει την είσοδο Digital In

 

ε) Στην περίπτωση που είναι ανοικτό το mp3 Kenwood να το κλείνει...

 

στ) Την φωνή να την ελέγχει το Home Cinema και το μενού να το ελέγχει το egreat...

 

Περιμένω τα φώτα σας...

 

 

(Όσο για την Sony+usb, όχι δυστυχώς δεν ξέρω... γιατί απλά σιχαίνομαι τις sony συσκευές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...