Προς το περιεχόμενο

χειριστηριο ενα για ολα 8,99€


Palm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαιρετώ τους πατριώτες μου...

 

Εγώ να σας βοηθήσω θέλω...

 

Αλλά μάλλον δεν έχετε δει ποτέ το logitech και γι'αυτό ειρωνεύεστε (Sega Mega Drive κλπ)...

 

Περιμένω ακόμα μια απάντηση... Έχετε δει ποτέ πως λειτουρεί το logitech; Αν όχι, πείτε το, δεν είναι ντροπή...

 

Δεν είμαι αντιπρόσωπος της logitech πάντως... και ακόμα κλαίω τα 9€ που είχα δώσει για το silvercrest...

 

 

 

όχι δεν μπορεί...

 

Αν έχεις συσκευή με windows mobile και υπέρυθρες, μπορώ να σου πω να την ξεκλειδώσεις με το κινητό...

 

 

 

 

Ορίστε και η διαδικασία...

 

Με ένα ppc, το novii remote και το κατάλληλο codebase είσαι ok μέσα σε 2 λεπτά...

 

Απλά κατεβάστε το codebase από εδώ : h++p://avclub.gr/forum/showthread.php?t=52920

 

( Παίρνετε το LG 105-201M PPC PDA WM5-6.doc και αλλάζετε την κατάληξη από .doc σε .ir )

 

 

Έπειτα κάνετε τα εξής:

 

1) Εγκαθιστούμε στο ppc το Novii Remote Deluxe v4.2

 

2) Στον φάκελο εγκατάστασης και μέσα στον φάκελο "codebases" αντιγράφουμε το αρχείο "LG 105-201M PPC PDA WM5-6.pdb" (αν δεν δουλέψει αντιγράφουμε και το "Remocon.pdb"

 

3) Στο ppc τρέχουμε το novii remote

 

4) Φορτώνουμε το codebase "My TV"

 

5) Πατάμε το κουμπί "enter service menu"

 

6) Πληκτρολογούμε "0000"

 

7) Επιλέγουμε "EMF" και από "0" το κάνουμε "1"

 

8) Επιλέγουμε "DivX" και το κάνουμε "HD"

 

9) Πατάμε "return" από το τηλεχειριστήριο της TV

 

10) Κλέινουμε και ανοίγουμε την TV

 

Καλή επιτυχία....;)

 

(Από το post μου, εδώ : http://www.insomnia.gr/topic/349984-lg-42-lf2510-tv-full-hd-%CE%BC%CE%B5-%CE%B4%CE%AD%CE%BA%CF%84%CE%B7-mpeg4-e389/page__st__40)

Thanx man

 

 

Sent from my iPhone 4 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφύγαμε παιδιά μιλάμε για ένα τηλεκοντρόλ που κάνει 8 ευρώ. Τώρα οποίος θέλει να ελέγχει home cinema ενισχυτες, bluray, ps3, κλιματιστικά ταυτόχρονα. , προφανώς έχει πολλά λεφτά και παίρνει το logitech

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως προσωπικά με 9 ευρα πλέων εχω tv επι 3, δορυφορικό αποκωδικοποιητή, hifi, αιρκοντίσιον και dvd player ολες τις βασικες λειτουργίες (μενου καναλια ενταση κλπ)

 

 

το μονο που φοβαμε οτι θα τερματίσω τις 150 learnig εντολές για τα πλήκτρα!! :devil: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφύγαμε παιδιά μιλάμε για ένα τηλεκοντρόλ που κάνει 8 ευρώ. Τώρα οποίος θέλει να ελέγχει home cinema ενισχυτες, bluray, ps3, κλιματιστικά ταυτόχρονα. , προφανώς έχει πολλά λεφτά και παίρνει το logitech

 

Λεφτά Υπάρχουν....

 

χαχαχαχαχαχαχα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ΧΤΕΣ (!)

 

Ειναι προσφορα ημέρας ή το φερανε μια φορα και οσο αντεξει?

 

Καθε 6 μηνες περιπου ρολλάρει τα ιδια προιοντα σαν προσφορες εβδομαδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που φοβαμε οτι θα τερματίσω τις 150 learnig εντολές για τα πλήκτρα!! :devil: :mrgreen: :mrgreen:

Έχει κάποιο header με pins κάπου κοντά στις μπαταρίες;

Αν ναι μάλλον μπορείς να του γράψεις την eprom από τον υπολογιστή με ένα χαζό καλώδιο στην παράλληλη και μπορείς να του περάσεις πολύ περισσότερους κωδικούς (τους μαθαίνει με learning, τους "τραβάς" από τον H/Y, συνθέτεις όλο το τηλεκοντρόλ που θέλεις να αντιγράψεις και το περνάς μια φορά ολόκληρο, σαν νέο κωδικό συσκευής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φτηνη και καλη λυση για να μην εχεις 3-4 χειριστηρια πλαι σου οταν θες να δεις μια ταινια.Θα ειναι διαθέσιμο στα lidl στις 14/3.

Εχει 10 συσκευες, λειτουργια εκμαθησης, φωτισμο, μακροεντολες( με 2 κλικ ανοιγω xtreamer ενισχυτη τηλεοραση κτλ) ωρα, 3 χρονια εγγυηση και κατι αλλα... Και φυσικα η τιμη του ειναι σουπερ 8,99€

 

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-17B07056-BD428959/lidl_gr/hs.xsl/index_9914.htm

 

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=76189

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Πήρα 2 και είναι τέλειο για τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τις 6 που πήγα στη Μεσογείων είχε καμια κατοστη αποκλείεται να τελειώσουν.

Φανταστικό χειριστήριο, είχε τους κωδικούς για τα 3 απο τα 4 τηλεκοντρόλ μου (TV, DVD, NOVA) και καθαρισα σε 3 λεπτά μενει να το προγραμματισω για το νεαποκτηθέν pico HD μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Logitech ειναι σχετικα ακριβα, αλλα ειναι εργονομικα και με πολυ καλη ποιοτητα πλαστικων, ολα τα προιοντα της. Απορω γιατι δε φερνει καποιος τα φτηνα της Logitech 300/300i στην Ελλαδα, ειχα παρει το 300 με 15€ οταν ημουν γερμανια παλιοτερα και δεν υπαρχει συγκριση ποιοτητας με αυτο του Lidl (το οποιο το ειχα δει πριν απο κατι μηνες απο κοντα, αν και του Lidl μαθαινει περισσοτερες συσκευες νομιζω).

 

Ενα mouse της Logitech nano ασυρματο που το εχω 3-4 χρονια, και το εχω χρησιμοποιησει απειρες ωρες, δεν εχει φθαρει/ξεβαψει/κολλησει καθολου, ηταν λιγο ακριβο γυρω στα 30€, αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δηλαδη καθε φορα που θα θελουμε να αλλαξουμε την ενταση της τηλεόρασης ή του aircondition απλα σημαδεύουμε το αντικειμενο που θελουμε και το αλλαζει αυτοματα ή

πρεπει αρχικα να κανουμε αλλαγη στο control απο tv σε aircondion ?

Επισης αποθηκευει αυτοματα τις συσκευες ?Ή περνάμε εμεις τους κωδικους τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δηλαδη καθε φορα που θα θελουμε να αλλαξουμε την ενταση της τηλεόρασης ή του aircondition απλα σημαδεύουμε το αντικειμενο που θελουμε και το αλλαζει αυτοματα ή

πρεπει αρχικα να κανουμε αλλαγη στο control απο tv σε aircondion ?

Επισης αποθηκευει αυτοματα τις συσκευες ?Ή περνάμε εμεις τους κωδικους τους?

 

Το τηλεκοντρόλ έχει 10 προγράμματα.

Για κάθε ένα εξ αυτών υπάρχει πλήκτρο που τα ενεργοποιεί.

Η ονομασία είναι ενδεικτική. Πχ στο πρόγραμμα με όνομα VCR εσύ μπορείς να προγραμματίσεις να χειρίζεσαι την τηλεόραση της κρεβατοκάμαρας.

Για κάθε ένα εκ των 10 προγραμμάτων υπάρχει η δυνατότητα να προγραμματίσεις τα πλήκτρα του τηλεκοντρόλ να στέλνουν ότι σήμα έστελνε το παλιό σου τηλεκοντρόλ.

Εγώ για παράδειγμα στο σαλόνι έχω μία παλιά τηλεόραση και έξτρα αποκωδικοποιητή. Πριν είχα το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης για να ανοίγω και να κλείνω την τηλεόραση, καθώς και για να αυξομειώνω την ένταση. Για όλα τα υπόλοιπα είχα το τηλεκοντρόλ του αποκωδικοποιητή. Τώρα έβαλα σε ένα πρόγραμμα το on-off καθώς και τη πλήκτρο την ένταση του τηλεκοντρόλ που αγόρασα να εκπέμπει το σήμα του τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης ενώ όλα τα υπόλοιπα πλήκτρα τα έβαλα να εκπέμπουν το σήμα του τηλεκοντρόλ του αποκωδικοποιητή. Οπότε με ένα πρόγραμμα χειρίζομαι τηλεόραση και αποκωδικοποιητή μαζί.

Το ίδιο έκανα και στην κρεβατοκάμαρα σε δεύτερο πρόγραμμα, οπότε όταν φεύγω από το σαλόνι αλλάζω πρόγραμμα και παίρνω μαζί μου το τηλεκοντρόλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...