Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην ΔΕΗ που πηγα για αλαγή ονόματος στο λογαριασμό σε σπιτι που νοικιασα προσφατα εκτος τω συμβολαιων κλπ κλπ με εβαλαν να υπογραψω μια Υπευθυνη Δήλωση (την ειδα αφ οτου εφυγα στα αντιγραφα) ότι

΄΄Αποδέχομαι την μεταφορά ενδεχόμενου χρεωστικού ή πιστωτικού ποσού στην παροχή μου με αριθμό    ......      που προέρχεται απο την ίδια ή άλλη παροχή στην οποία έχω συμβληθεί με τη ΔΕΗ ΑΕ στο πλαισιο του κώδικα προμήθειας σε πελάτες ΦΕΚ 832/ 9-4-13 και ειδικότερα των προβλεπομένων στο άρθρο 28 περι προυποθέσεων σύναψης νέας σύμβασης προμήθειας"

 

Τι ειναι αυτό? Ο προηγουμενος ενοικιαστής απ οτι έμαθα χρωστάει και έχει κανει διακανονισμό που πάλι δεν πληρωνει

Θα μεταφερθούν σε μένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ΔΕΗ που πηγα για αλαγή ονόματος στο λογαριασμό σε σπιτι που νοικιασα προσφατα εκτος τω συμβολαιων κλπ κλπ με εβαλαν να υπογραψω μια Υπευθυνη Δήλωση (την ειδα αφ οτου εφυγα στα αντιγραφα) ότι

΄΄Αποδέχομαι την μεταφορά ενδεχόμενου χρεωστικού ή πιστωτικού ποσού στην παροχή μου με αριθμό    ......      που προέρχεται απο την ίδια ή άλλη παροχή στην οποία έχω συμβληθεί με τη ΔΕΗ ΑΕ στο πλαισιο του κώδικα προμήθειας σε πελάτες ΦΕΚ 832/ 9-4-13 και ειδικότερα των προβλεπομένων στο άρθρο 28 περι προυποθέσεων σύναψης νέας σύμβασης προμήθειας"

 

Τι ειναι αυτό? Ο προηγουμενος ενοικιαστής απ οτι έμαθα χρωστάει και έχει κανει διακανονισμό που πάλι δεν πληρωνει

Θα μεταφερθούν σε μένα?

 

 

Αν εχεις αλλη παροχη ανεξοφλητη στο ονομα σου ναι μπορουν να σου ζητησουν κατι τετοιο

 

Σε καμμια περιπτωση για παροχη σε αλλο ονομα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα οταν κανεις αλλαγη ονοματος στην ΔΕΗ, αρχιζει να μετραει απο το μηδέν στην ουσια. Οτι και να ειχε ο προηγουμενος

 

Περναει καταμετρητης  του ΔΕΔΔΗΕ συμπληρωνει την ενδειξη την στελνει στη ΔΕΗ και απο την επομενη που κανεις την συνδεση  μετραει για σενα οτι γραφει το ρολοι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σπιτι ειχε ρευμα. Πηγα στην δεη μονο για αλλαγη ονοματος . Θα κοπει και θα ξανασυνδεθει; ή μονο καταμετρηση θα γινει;

 

Μονο καταμετριση θα γινει αφου ο προηγουμενος δεν ζητησε διακοπη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα μια ερώτηση.

 

επειδή μένω με την κοπέλα μου και η παροχή (όπως και το ενοικιαστήριο του σπιτιού), είναι στο όνομά της, αλλά αυτή είναι ελάχιστα πάνω απ' τα 12κ ενώ εγώ είμαι <12κ, μπορώ να γυρίσω την παροχή στο όνομά μου και να αιτηθώ για Κοινωνικό τιμολόγιο; Και αν ναι πως; 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

(επίσης ταυτόχρονα μπορώ να αιτηθώ και για νυχτερινό στη νέα παροχή; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα μια ερώτηση.

 

επειδή μένω με την κοπέλα μου και η παροχή (όπως και το ενοικιαστήριο του σπιτιού), είναι στο όνομά της, αλλά αυτή είναι ελάχιστα πάνω απ' τα 12κ ενώ εγώ είμαι <12κ, μπορώ να γυρίσω την παροχή στο όνομά μου και να αιτηθώ για Κοινωνικό τιμολόγιο; Και αν ναι πως; 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

(επίσης ταυτόχρονα μπορώ να αιτηθώ και για νυχτερινό στη νέα παροχή; )

 

Χωρις μισθωτηριο στο ονομα σου δεν μπορεις να παρεις παροχη στο ονομα σου .

Δεν ξερω αν γινεται με εξουσιοδοτηση από την κοπελλα σου.

 

Το νυχτερινο ολοι μπορουν να το ζητησουν ασχετα με το εισοδημα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη, θα πάρω τη ΔΕΗ τότε τηλ, να δω τι παίζει με αυτό.

 

η αίτηση για κοινωνικό και νυχτερινό γίνετε στη ΔΕΗ η ΔΕΔΔΗΕ?

 

Και τα δυο στον ΔΕΔΔΗΕ φιλε μου

 

Για κοινωνικο ηλεκτρονικα  από εδώ

 

http://www.deddie.gr/kot/intro.aspx

 

Γινεται διασταυρωση στοιχειων με το Υπουργειο οικονομικων .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχουν κοινωνικο τιμολογιο απο παλαια να ξερουν οτι καποια στιγμη ληγει που σημαινει νεα αιτηση με την αναλογη αναμονη(καποιους μηνες).Οσοι θελουν να μαθουν ποτε ληγει 11770.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχουν κοινωνικο τιμολογιο απο παλαια να ξερουν οτι καποια στιγμη ληγει που σημαινει νεα αιτηση με την αναλογη αναμονη(καποιους μηνες).Οσοι θελουν να μαθουν ποτε ληγει 11770.

 

Αυτο ειλικρινα δεν το ξερω ουτε αν ελεγχεται καθε χρονο το εισοδημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...