Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ διαφωνώ, πάντα χρησιμοποιώ uninstallers (revo) και όχι μόνο για την gpu (DDU, παλιότερα atiman) αλλά και για κάθε άλλο software, πέρα από τις καταχωρίσεις στην registry βρίσκεις και ένα σωρό αρχεία και φακέλους στον σκληρό που ξεμένουν, παλιότερα που δεν χρησιμοποιούσα uninstaller τα έσβηνα με το χέρι (regedit) και ότι έβρισκα στα ποιο κοινά σημεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον εβαλα με windows 10, καποιο bug εχει και μου κραταει την μνημη στο max μολις συνδεω δευτερη οθονη, από επιδοσεις δεν ειδα καμια ουσιαστικη διαφορα.

Και γενικα σε καποια game αρκετα κατω σε fps

Επεξ/σία από cliobaccarra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εβαλα με windows 10, καποιο bug εχει και μου κραταει την μνημη στο max μολις συνδεω δευτερη οθονη, από επιδοσεις δεν ειδα καμια ουσιαστικη διαφορα.

Και γενικα σε καποια game αρκετα κατω σε fps

ειχα και εγω ενα θεματακι με τη μνημη  με 1 οθονη την ανεβαζε max (1350)ενω κατεβαζα αρχεια!!

και κρασαριζε και κολλουσε το συστημα γιατι εχω κοψει με mod το ρευμα σε idle 300/150 στο 0.870 ξες το γνωστο !! και δε ειταν αρκετο

αναγκαστηκα να ανεβω στο  925 το ρευμα για να παιξει σωστα !!  εκανα μερικα tweak  για τα win εκλεισα  και μερικα servise και 2 αρχεια των amd drivers εκανα disable  (AMD External Events Utility και AMD FUEL Service) και εστρωσε τωρα δε ανεβαζει παραπανω συχνοτητα !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα στα Windows 10 και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα...

Και vram usage default είναι κάπως παραπάνω από τα 7 (λογικό), αλλά σε normal πλαίσια, πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα στα Windows 10 και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα...

Και vram usage default είναι κάπως παραπάνω από τα 7 (λογικό), αλλά σε normal πλαίσια, πάντα.

 

Μιλαω για για το gpu memory clock που δουλευει στο full ακομα και σε idle σε περιπτωση που εχεις συνδεσει 2η οθονη καποιος.

 

Εδώ δεν εχω συνδεσει την δευτερη οθονη και είναι όλα κομπλε

post-256540-0-24068200-1438434031_thumb.gif

 

 

 

Επισης στα παιχνίδια δεν ειδα τπτ ουσιαστικες διαφορες, αλλα σε οσα ειδα ηταν σιγουρα προς τα κατω.

 

Θελει δουλεια ο driver δυστυχως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για για το gpu memory clock που δουλευει στο full ακομα και σε idle σε περιπτωση που εχεις συνδεσει 2η οθονη καποιος.

 

Εδώ δεν εχω συνδεσει την δευτερη οθονη και είναι όλα κομπλε

attachicon.gifgpuz.gif

 

 

 

Επισης στα παιχνίδια δεν ειδα τπτ ουσιαστικες διαφορες, αλλα σε οσα ειδα ηταν σιγουρα προς τα κατω.

 

Θελει δουλεια ο driver δυστυχως..

Και στα 7 έτσι ήταν για το memory clock, πάντως. Και με προηγούμενες εκδόσεις Catalyst. Νομίζω έχει να κάνει και με το μοντέλο της κάθε κάρτας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου σύστημα, επίσης με δύο οθόνες, πάντα έτσι ήταν...

Και εδώ που τα λέμε, τι ακριβώς σε πειράζει; Το ότι θα πληρώσεις 3 ευρώ παραπάνω στη ΔΕΗ, για ένα χρόνο λειτουργίας; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με windows 7 και τον 15.7 δεν ειχα κανενα από αυτά τα θεματα παντως. Ιδια καρτα ιδια bios

θα δοκιμασω  με 2η οθονη το βραδακι για παρτη σου και σε ενημερωνω !!

ειναι και τα bench και τα μονταρισματα με βιος 390Χ στη μεση και δε εχω  παρει ανασα !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με windows 7 και τον 15.7 δεν ειχα κανενα από αυτά τα θεματα παντως. Ιδια καρτα ιδια bios

αδελφε  οι δοκιμες εδειξαν οι 15.7.1 με δευτερο μονιτορ πανω ανεβαζει τα ρολογια της μνημης  και σε μενα και σε win 10  και στα 7αρια !!

δεν ξερω βεβαια τι εκανε με παλιοτερους drivers καθοτι δεν χρησιμοποιω 2ο monitor ταυτοχρονα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδελφε  οι δοκιμες εδειξαν οι 15.7.1 με δευτερο μονιτορ πανω ανεβαζει τα ρολογια της μνημης  και σε μενα και σε win 10  και στα 7αρια !!

δεν ξερω βεβαια τι εκανε με παλιοτερους drivers καθοτι δεν χρησιμοποιω 2ο monitor ταυτοχρονα !!!

Ωραίος, η αλήθεια είναι πως δεν είχα δοκιμάσει 15.7.1 με Windows 7. Ευτυχώς που δεν είναι θέμα Windows τουλάχιστον!! Περιμένουμε fix λογικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λαπτοπ, με Windows 10... στο dxdiag μου δειχνει ότι to πρόγραμμα οδηγησης είναι το 15.2 εννω εγω εγκατεστησα το 15.7.1.. και το Catalyst δειχνει ότι είναι το 15.7.1.. Κολλημα ή κατι άλλο?

 

Το λαπτοπ όταν πρασα τα 10, εβαλε drivers και μετα περασα από πανω τους καινούριους της AMD... Γιάυτο μηπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λαπτοπ, με Windows 10... στο dxdiag μου δειχνει ότι to πρόγραμμα οδηγησης είναι το 15.2 εννω εγω εγκατεστησα το 15.7.1.. και το Catalyst δειχνει ότι είναι το 15.7.1.. Κολλημα ή κατι άλλο?

 

Το λαπτοπ όταν πρασα τα 10, εβαλε drivers και μετα περασα από πανω τους καινούριους της AMD... Γιάυτο μηπως?

φιλε αν εννοεις αυτο το 15.2 ......κλπ αυτη ειναι η κωδικη ονομασια των 15.7.1  τα ιδια αναφερει και μενα οποτε εισαι παραπανω απο  οκ !!!

 

post-238528-0-96429600-1438499306_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε αν εννοεις αυτο το 15.2 ......κλπ αυτη ειναι η κωδικη ονομασια των 15.7.1  τα ιδια αναφερει και μενα οποτε εισαι παραπανω απο  οκ !!!

 

attachicon.gifffgfgfgv.JPG

Ναι αυτό, λεω.... αρα οκ?!

 

Εχω ρωτησει και στο θεμα "ΑΜD Radeon", αλλα εδώ μου φαινεται πιο σωστο...Τελος παντων...

 

Λοιπον,

Στο λινκ κατω λεει ότι η σειρα 5000/6000 (λογικα και οι αντιστοιχες των λαπτοπ) θα παρει το DX12 όταν κυκλοφορησουν τα νεα windows. Ηρθαν, αλλα τιποτα ακομα. Μηπως κυκλοφορησουν οι drivers, όταν κυκλοφορησουν και της Nvidia για τους Fermi (400/500) 

 

http://support.amd.c.../search/faq/287

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...