Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο?

 

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

εχει βγαλει τπτ παρομοιο η ιδια η amd?

Ναι, αυτό. Είχε βγάλει και ένα παρόμοιο η AMD, αλλά έκανε μισές δουλειές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που αυτό αφήνει πολλά κατάλοιπα! Καλύτερη δουλειά κάνει το ddu!

Μπορεί αυτό να ίσχυε μέχρι πριν κάποια χρόνια...

Πλέον, απλό uninstall και πέρασμα τους καινούριους στη συνέχεια και όλα καλά. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα έτσι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι DDU σε AMD, προσωπικά μου δημιούργησε πρόβλημα μετά την αφαίρεση των drivers.

Και τελευταία και ο Atiman έχει πρόβλημα, οπότε οτι είναι να κάνετε, καλύτερα να το κάνετε απο τον επίσημο install manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πάντα atiman χρησιμοποιούσα, αλλά απο τους omega και μετά μου κάνει νερά..

Και προχθές που έβγαλα τους 15.4 για να περάσω τους 15.7 πάλι θέμα μου δημιούργησε.

 

Συγκεκριμένα, και στις δύο περιπτώσεις, μου κράσαρε στο φόρτωμα των Windows και μπορούσα να μπώ μόνο αν διάλεγα να φορτώσει τις τελευταίες γνωστές ρυθμίσεις. Δεν μπορούσα να μπώ ούτε σε safe mode.

Μετά όλα δούλευαν μια χαρά, και η εγκατάσταση των νέων drivers γινόταν χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην χρησιμοποιήσετε atiman η τελευταία έκδοση έχει πρόβλημα με αποτέλεσμα αν κάνετε unsitall τους drivers με αυτό να σβήνει και κάτι που χρειάζεται και να κρασαρι το pc, λύση είναι στην καλύτερη restore μερικοί αναγκάστηκαν και έκαναν format, τελευταία φορά που είχα κοιτάξει δεν είχε βγάλει κάποια έκδοση που να το διορθώνει.

 

post του ίδιου του atiman

Οποτε πραγματι, Οι drivers της σειρας 15 δημιουργουν Hdd errors με τον uninstaller 8.3.6

 

Ο "ενοχος" ειναι το device security που ερχεται με τους 15....

 

post 1

post 2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις? τους αφαιρουμε απλα απο το add/remove ?

Ακριβώς. Εδώ και αρκετό καιρό, το uninstall feature των Catalyst είναι πλήρες και κάνει σωστή δουλειά, χωρίς third-party software. DDU, atiman κλπ. ήταν χρήσιμα σε άλλες εποχές, αλλά πλέον, το πιο πιθανό είναι να σου δημιουργήσουν περισσότερα προβλήματα από αυτά που λύνουν (ειδικά κάτι "advanced" επιλογές κλπ. που έχουν, όσο καλά και να ξέρεις τι κάνεις, σε στέλνουν, μάλλον, για format...).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Εδώ και αρκετό καιρό, το uninstall feature των Catalyst είναι πλήρες και κάνει σωστή δουλειά, χωρίς third-party software. DDU, atiman κλπ. ήταν χρήσιμα σε άλλες εποχές, αλλά πλέον, το πιο πιθανό είναι να σου δημιουργήσουν περισσότερα προβλήματα από αυτά που λύνουν (ειδικά κάτι "advanced" επιλογές κλπ. που έχουν, όσο καλά και να ξέρεις τι κάνεις, σε στέλνουν, μάλλον, για format...).

 

Εφόσον κάνουν πλήρες uninstall πια οι Catalyst γιατί το DDU εξακολουθεί να βρίσκει ένα σκασμό υπολείμματα τους; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον κάνουν πλήρες uninstall πια οι Catalyst γιατί το DDU εξακολουθεί να βρίσκει ένα σκασμό υπολείμματα τους; 

Βρίσκει πράγματα που είτε σταματάνε να χρησιμοποιούνται στο νέο setup, είτε είναι γενικά διαχειριστικά της registry με κάποιες κοινές αναφορές, που δεν πρέπει να τα πειράξουμε έτσι και αλλιώς - για αυτό και στέλνουν ένα σωρό συστήματα σε format, ειδικά αν χρησιμοποιήσει κάποια "advanced options" που έχουν...

Προσωπικά, δε βρήκα κάποια χρησιμότητα στο DDU πρακτικά...

Επίσης, μόνο εγώ δεν βρίσκω πλέον την επιλογή απεγκατάστασης στον Catalyst Installer:

Τη βλέπω κανονικά...

Επεξ/σία από Occultist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...