Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βελτίωσαν το driver overhead γι αυτό όσοι έχετε αδύναμα cpu είδατε αύξηση στις επιδόσεις. Για μένα αυτό ήταν και το σημαντικότερο feature στους οδηγούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς, δεν πρόκειται να δει κανείς αλλαγές του στυλ "μέρα-νύχτα".

Όσοι, πάντως, έχουμε κάποιες γνώσεις και εμπειρία σε σχετικά τεχνικά θέματα, πιστεύω είμαστε σε θέση να διακρίνουμε πως ο 15.7 είναι από τις πληρέστερες εκδόσεις Catalyst, εδώ και αρκετό καιρό, και έχει και θετικές διαφορές στα σημεία...

Πολλά props από εμένα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tzimaras πες μας μία το setup σου. GoldKingston εμένα σήμερα μου έβγαλε το catalyst ότι είναι διαθέσιμοι οι 15.7 για την κάρτα μου. Έχω τον a8 6600k και την 8570d, τους περνάω και θα πω εντυπώσεις.

ωραια . ευχαριστω πολυ . θα τα εγκαταστησω τωρα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ εμενα μια χαρα λειτουργουνε εκτος του οτι πριν την εγκατασταση το  image size της οθονης (samsung s24d590l)  ηταν 16:9 κ μετα  για να μπορεσω να βλεπω την μπαρα εναρξης κ  ταυτοχρονα  κ τους σελιδοδεικτες πανω επρεπε να το αλλαξω σε screen fit.... ξερει καποιος γτ εγινε αυτο? κ πως μπορει να επανελθει στο 16:9 size...


οκ εμενα μια χαρα λειτουργουνε εκτος του οτι πριν την εγκατασταση το  image size της οθονης (samsung s24d590l)  ηταν 16:9 κ μετα  για να μπορεσω να βλεπω την μπαρα εναρξης κ  ταυτοχρονα  κ τους σελιδοδεικτες πανω επρεπε να το αλλαξω σε screen fit.... ξερει καποιος γτ εγινε αυτο? κ πως μπορει να επανελθει στο 16:9 size...

οκ το βρηκα εντελει, ειναι μια ρυθμιση μεσα στον καταλιστ, στην οθονη ποιο συγκεκριμενα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με τους Οmega 14.12 WHQL (δεν βάζω beta)...

GTA V: βελτίωση σε min fps και γενικά πιο smooth.

Project cars: πολύ καλύτερο gpu usage και τα fps βελτιώθηκαν (ειδικά όταν είναι πολλά αυτοκίνητα μαζί).

WItcher 3: Λίγο καλύτερο frame rate, μείωση stuttering κατά πολύ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους 15.7 αναγνωριζεται η καρτα μου (5650m) σαν 8600/8700m.

Εχει καποια σημασια?

Δεν νομίζω να έχει σημασία αλλα πώς το κατάφερες;;;

Εμένα σαν 5000 series το βλέπει

post-264756-0-78014500-1436972500_thumb.png

 

 Πάντως βάλτε τον 15.7. δεν έιναι beta και είναι αντικατάσταση του omega. έχουν κάνει βελτιώσεις (για συγκεριμένες κάρτες γραφικών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εγκατεστησα κι εγω με 7870 αλλα δεν μου εμφανιζει την επιλογη για ενεργοποιηση του vsr.

Είσαι σίγουρος ότι ψάχνεις στο σωστό σημείο; Είναι στο my digital flat panels/properties.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την msi R9 280 και αποφασισα να βαλω τους 15.7

 

τους περναω πανω απο τους παλιους? πρεπει να αφαιρεσω πρωτα αυτους που εχω? υπαρχει καποιο προγραμμα για αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την msi R9 280 και αποφασισα να βαλω τους 15.7

 

τους περναω πανω απο τους παλιους? πρεπει να αφαιρεσω πρωτα αυτους που εχω? υπαρχει καποιο προγραμμα για αυτο ?

Εν ολίγοις ακολουθείς τα παρακάτω.

 

1) Απεγκαθιστάς τους drivers.

2) Βγάζεις ό,τι έχει απομείνει με την βοήθεια του προγράμματος DDU.

3) Εγκαθιστάς τους νέους drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε παιδια όπως λέει και η AMD για να κάνεις ολική απεγκατάσταση πας πίνακα ελέγχου>προγράμματα και δυνατότητεσ (η κατάρσηση εγκατάστασης η αλλαγή ενός προγράμματος) βρίσκουμε το AND Catakyst Install Manager και κάνουμε την Ολική απεγκατάσταση η αλλιώς το "Express Unistall ALL AMD Software".

Εγώ κάθε φορά που είναι να βάλω ένα καινούριο driver της AMD αυτό κάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...