Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

AMD Catalyst 12.x 8.96 February 28

 

Τους έχω εγκαταστήσει απο χθές άν και πρόωροι στα παιχνίδια GTA EFLC, F1 2010, NFS THE RUN, που τους δοκίμασα, δέν έχω παρατηρήσει κάποια περίεργη συμπεριφορά, ούτε βέβαια στα Windows 7.

Με εντυπωσίασαν.

 

Άν ήτανε Modified απο κάποιον χρήστη, φαντάζομαι θα φαινότανε κάπου, οι οδηγοί προέρχονται απο την AMD όπως γράφουνε.

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κυκλοφόρησε 12.3 CAP1.

New profiles added to this release:

- FireFall: Resolve corruption when enabling Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center on single GPU configurations

- Test Drive Unlimited 2: Improves CrossFire performance

- Ridge Racer Unbounded – Fixes full screen corruption for single GPU configurations

- Stacking – Resolved image quality issues when enabling Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center on single GPU configurations

- Dirt 3: Fixes corruption found in particular scenes when CrossFire is enabled

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα ! .

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα μετά απο απεγκατάσταση των 11-12 εγκατάσταση των 12-3 και άλλη μια φορά το ίδιο με άλλη κάρτα γραφικών από τοτε δεν μου ανοίγει το ccc και μου βγάζει αυτό το μήνυμα . Τη μπορώ να κάνω ;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βάζετε τέτοιους οδηγούς..

Δεν είναι από την AMD, είναι ''Modified'' και σου μαμάνε την registry..

Και εγω φιλε στην 5850 εβαλα τους 12,3 και εχω win7 64bit, τους κατεβασα μεσα απο το site της amd, παιζει καποιο προβλημα να μου μαμησουν την registry?

 

Kαι οταν απεγκαθιστω παλαιοτερους drivers για να βαλω καινουριους καλο ειναι να το κανω με το atiman? ... γιατι εγω το κανω απο την προσθαφαιρεση προγραμματων των windows :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με του Atiman οχι αλλα με το Driver Sweeper .

Το Driver Sweeper το έχω πει τόσες φορές, ο Atiman έχει πει ότι είναι καταστροφικό.

Σταματήστε να το χρησιμοποιείται και χρησιμοποιήστε τον uninstaller του Atiman.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, η τελευταία έκδοση.

Atiman Uninstaller v.6.3.1

 

Και εγω φιλε στην 5850 εβαλα τους 12,3 και εχω win7 64bit, τους κατεβασα μεσα απο το site της amd, παιζει καποιο προβλημα να μου μαμησουν την registry?

 

Kαι οταν απεγκαθιστω παλαιοτερους drivers για να βαλω καινουριους καλο ειναι να το κανω με το atiman? ... γιατι εγω το κανω απο την προσθαφαιρεση προγραμματων των windows :huh:

Εάν υπάρχουν στο Site της AMD σημαίνει ότι είναι Official Drivers και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Όσο για τη μέθοδο απεγκατάστασης, Atiman Uninstaller.

Tο Link βρίσκεται λίγο πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Driver Sweeper το έχω πει τόσες φορές, ο Atiman έχει πει ότι είναι καταστροφικό.

Σταματήστε να το χρησιμοποιείται και χρησιμοποιήστε τον uninstaller του Atiman.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, η τελευταία έκδοση.

Atiman Uninstaller v.6.3.1

 

 

Εάν υπάρχουν στο Site της AMD σημαίνει ότι είναι Official Drivers και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Όσο για τη μέθοδο απεγκατάστασης, Atiman Uninstaller.

Tο Link βρίσκεται λίγο πιο πάνω.

 

Σε μερικές περιπτώσεις όμως ο uninstaller του atiman ειναι χειροτερα καταστροφικός!! π.χ. σε συστήματα με AMD μητρικες και περασμένους τους official drivers για το chipset!! Πολλές τετοιες περιπτώσεις... βλ. εμενα, τον Θανο κτλ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...