Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο την βιασυνη μου κανωντας upgrade τον gom player ξεχασα να κανω uncheck τα προσθετα του delta search και ετσι αυτα εγκαταστηθηκαν στον firefox. Την αρχικη σελιδα την διορθωσα, απλα τωρα δεν εχω σκεφτει πως να επαναφερω την λειτουργια που ειχε αρχικα οταν ανοιγες καινουρια καρτελα σου εμφανιζε τις πιο συχνες επισκεπτομενες σελιδες σου. Τωρα με παει στην αρχικη οθονη του delta search. Εκανα απεγκατασταση το add on αλλα δεν αλλαξε κατι. Οποιος μπορει ας με βοηθησει λιγακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο την βιασυνη μου κανωντας upgrade τον gom player ξεχασα να κανω uncheck τα προσθετα του delta search και ετσι αυτα εγκαταστηθηκαν στον firefox. Την αρχικη σελιδα την διορθωσα, απλα τωρα δεν εχω σκεφτει πως να επαναφερω την λειτουργια που ειχε αρχικα οταν ανοιγες καινουρια καρτελα σου εμφανιζε τις πιο συχνες επισκεπτομενες σελιδες σου. Τωρα με παει στην αρχικη οθονη του delta search. Εκανα απεγκατασταση το add on αλλα δεν αλλαξε κατι. Οποιος μπορει ας με βοηθησει λιγακι.

Κάνε απεγκατάσταση από τον πίνακα ελέγχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό εδώ θα καθαρίσεις σίγουρα τότε

 

http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Removal-Tools/AdwCleaner.shtml

 

Τρέξτο και πάτα delete. Θα σου ζητήσει να κάνεις επανεκκίνηση πάτα ok και voila.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά το τελευταίο διάστημα μου κολλάει πολύ ο firefox και γράφει για λίγο ότι δεν ανταποκρίνεται και μετά συνέρχεται η σε σπάνιες περιπτώσεις τον κλείνω εντελώς από πρόσθετα έχω τα παρακάτω της φωτογραφίας  firefoxvq.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την βιασυνη μου κανωντας upgrade τον gom player ξεχασα να κανω uncheck τα προσθετα του delta search και ετσι αυτα εγκαταστηθηκαν στον firefox. Την αρχικη σελιδα την διορθωσα, απλα τωρα δεν εχω σκεφτει πως να επαναφερω την λειτουργια που ειχε αρχικα οταν ανοιγες καινουρια καρτελα σου εμφανιζε τις πιο συχνες επισκεπτομενες σελιδες σου. Τωρα με παει στην αρχικη οθονη του delta search. Εκανα απεγκατασταση το add on αλλα δεν αλλαξε κατι. Οποιος μπορει ας με βοηθησει λιγακι.

Μπες στο about:config και κανε αναζήτηση για "delta search" και "delta-search".

Σε αυτά που θα εμφανίσει κανε επαναφορά. (δεξί κλικ, επαναφορά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά το τελευταίο διάστημα μου κολλάει πολύ ο firefox και γράφει για λίγο ότι δεν ανταποκρίνεται και μετά συνέρχεται η σε σπάνιες περιπτώσεις τον κλείνω εντελώς από πρόσθετα έχω τα παρακάτω της φωτογραφίας  

 

Όπως θα έλεγε και ο Killik, κάνε ένα καινούριο καθαρό προφίλ. Για το πως να κάνεις καινούριο προφίλ δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια.Προσπαθω να βαλω τις μηχανες αναζητησης στην σειρα που θελω π.χ. Google,Yahoo,Skroutz,BestPrice κ.λ.π,αλλα δεν γινεται.Η σειρα ξαναγυριζει οπως ειναι στην αρχη.Τι μπορω να κανω; :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πατάω new tab στον firefox τα thumbnails από 9 sites που εμφανίζονται είναι πολύ παλιά.

Υπάρχει τρόπος να ανανεωθούν αυτά τα thumbnails;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@skiabox: Θα σβήσεις τα περιεχόμενα του καταλόγου:

"C:\Users\<username>\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile name>\thumbnails"

 

Υπάρχει πάντως κάποιο σχετικό θέμα εδώ: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=756881

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...