Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είμαι μεγάλος φάν ,αλλα έανς λόγος που τον άφησα και πήγα στον chome είναι γιατι δεν μου βάζει τα σημεία στίξης και άλλα ,όπως τον αστερίσκο,τον τόνο .τίς παύλες και αλλα πόλλα,έψαξα απο εδω έψαξα απο εκει τίποτα δνε βρήκα σχετικό,και στο φατσοβιβλίο πολύ κρασαρισμα ,έτσι τον άφησα και γω χρόνους!Ο chrome δεν μου αρέσει ,κάτι δνε μου κολάει καλα ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν μου βάζει τα σημεία στίξης και άλλα ,όπως τον αστερίσκο,τον τόνο .τίς παύλες και αλλα πόλλα

 

:huh:

ϊ  ΐ  ά έ ί ό ή ύ ώ , . _ ~ /\ " ; ' " - ` ^%$#!@&*(){}[]|?<>

(ff ver 40.0.3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

patrickdrd αν εννωεις να πάρω την ενημέρωμενη εκδοση πάντα έχω την τελαυταια . 


το θέμα είναι οτι δεν το κάνει πάντα το κάνει σε μερικές σελίδες ,και όι πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω τωρα τι φαση παιζει. Πως γιναν απο την 39.0 που ημουν αυτα τα εκβιαστικα update ενω εχω δηλωσει μην ελεγχει και να μην εγκαθιστα ενημερωσεις

 

post-40215-0-63055000-1443115454_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι αλλα σε μερικες σελιδες με flash κολλαει ολο το firefox 41 ενω ακριβως στις ιδιες σελιδες με το 40.0.3 και παλιοτερες εκδοσεις δεν ειχε θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος, κ εμενα με εχει ξεσκισει, 2 tab με flash στην προηγουμενη τα επαιζε α-νε-το-τα-τα!!!

στην λαλακια την 41 πολυ συχνα κρασαρει το ενα και ολος ο browser, δεν σου βγαζει καν μηνυμα οτι κολλησε κι αμα θες να το σταματησεις ωστε να κρασαρουν μονο τα tabs με τα φλας, πρεπει να κανεις ρεσταρτ τον browser για να στρωσει, πφφφ

 

δειτε κι αυτο:

http://www.ghacks.net/2015/09/25/ghacks-users-essential-firefox-add-on-list/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προερχομενος απο Chrome λογω μη πληρους Color Management, υπαρχουν 2 πραγματακια, που δεν εχω καταφερει να τα κανω οπως εχω συνηθισει στον Chrome.

 

1) Στον Chrome εστω το εξης σεναριο : Βρισκομαι σε ενα τυχαιο Tab A (αναμεσα σε πολλα tabs) και ανοιγω δυο link απο αυτο το Tab σε δυο νεα Tab B και C. Στην συνεχεια, παω και διαβαζω το Tab B, το κλεινω, με παει αυτοματα στο Tab C, το διαβαζω και το κλεινω και μετα με επιστρεφει στο Tab A απ'οπου ανοιξα τα links.

 

Στον firefox, συμβαινουν ακριβως τα ιδια μεχρι να κλεισω και το Tab C. Δεν με επιστρεφει στο Tab A αυτοματα. Με παει στο Tab που βρισκεται στο τελος, αμεσως πριν τα B και C σε σειρα, το οποιο συνηθως ειναι ασχετο. Το καλυτερο που μπορεσα να κανω ειναι, χρησιμοποιωντας το add on FLST, οταν κλεινω το Tab B, να με πηγαινει πισω στο Α, αλλα εγω θελω να με παει στο C πρωτα και μετα στο A.

 

Να προσθεσω οτι εχω ρυθμισει τα νεα Tabs να ανοιγουν στο τελος.

 

2) Οταν εχω μερικα Tabs ανοιχτα και δεν χωραει ολοκληρο το ονομα καποιου tab, εμφανιζει οσο μπορει και μετα 3 τελειες. Π.χ αντι για Amazon γραφει "A...". Μετα απο καποιο οριο εμφανιζει μονο τις 3 τελειες και καθολου γραμματα, μεχρι και τιποτα μετα τα 25-26 Tabs.

 

Θα ηθελα να ειναι οπως στον Chrome, δηλαδη να εμφανιζει οσο μεγαλυτερο μερος του ονοματος του Tab μπορει, χωρις 3 τελειες

 

Το ελυσα ακολουθωντας αυτον τον οδηγο http://www.donationcoder.com/forum/index.php?topic=17773

με καποιες μικροαλλαγες.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων οποιον μπορει να βοηθησει.

Επεξ/σία από Giannis Ch.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος, κ εμενα με εχει ξεσκισει, 2 tab με flash στην προηγουμενη τα επαιζε α-νε-το-τα-τα!!!

στην λαλακια την 41 πολυ συχνα κρασαρει το ενα και ολος ο browser, δεν σου βγαζει καν μηνυμα οτι κολλησε κι αμα θες να το σταματησεις ωστε να κρασαρουν μονο τα tabs με τα φλας, πρεπει να κανεις ρεσταρτ τον browser για να στρωσει, πφφφ

 

δειτε κι αυτο:

http://www.ghacks.net/2015/09/25/ghacks-users-essential-firefox-add-on-list/

Οσο πανε μας απογοητευουν στην mozilla.

Αντι να το φτιαχνουν το κανουν οσο παει και χειροτερο με τον εναν ή τον αλλον τροπο.

κατεβασε ξανα την προηγ εκδοση, εγκατεστησε την και απενεργοποιησε τα updates

Εγω αυτο εκανα τουλαχιστον μεχρι να λοισουν αυτο το προβλημα θα μεινω στην 40.0.3 οχι οτι ειναι τελεια αλλα τουλαχιστον δεν κρασαρει στις περισσοτερες flash σελιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...