Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανεις με ff 99 σε λινουξ να μου εξηγησει τι θελει να πει ο ποιητης (που δεν ανεβαζει screenshots) εδω?
https://old.reddit.com/r/firefox/comments/tzwf6b/the_gtk_overlay_scrollbars_firefox_99_linux/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο καταλαβα και εγω. Σιγα το feature...
Με αυτο στο false, βλεπω πως οι scrollbars ειναι λεπτες, χωρις βελακια πανω και κατω, και απλα δεν εξαφανιζονται. Νομιζω πως στην 98 ειχανε το κλασικο λουκ με τη χοντρη scrollbar και τα βελακια πανω και κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν πατάω δεξί κλικ πάνω στον firefox, πάνω από τα tasks μου εμφανίζει ένα pinned σαιτ (html αρχείο που είχα στον υπολογιστή). Έχω κάνει refresh τον firefox αλλά εξακολουθεί να μου το δείχνει ενώ στα καρφιτσωμένα παράθυρα δεν εμφανίζεται. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες δεν πρεπει να ειναι feature του ff αλλα των windows. Ψαξε για το πως θα καθαρισεις τα recent files τους, ειτε μεσα απο τα ιδια τα windows, ειτε με ενα προγραμμα σαν το bleachbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, jim_p είπε

Αυτο που λες δεν πρεπει να ειναι feature του ff αλλα των windows. Ψαξε για το πως θα καθαρισεις τα recent files τους, ειτε μεσα απο τα ιδια τα windows, ειτε με ενα προγραμμα σαν το bleachbit.

Τα recent files του ff με το bleachbit πως τα διαγράφω;

Μόλις τώρα, Dream_Killer είπε

Τα recent files του ff με το bleachbit πως τα διαγράφω;

pinned είναι αυτό μου εμφανίζει βέβαια πάνω από τα recent sites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pigeon είπε

Για δοκίμασε εδώ, κλείσε κ άνοιξε ξανα το διακόπτη.
Αυτό θα καθαρίσει τα recent κ ενδεχομενως να ξεμπλοκάρει κ το pinned.

 

image.png.87855c615f41cd2d52ab994040d1ea73.png

Το έκανα αλλά πάλι αυτό μου εμφανίζει654309781_firefoxscreenshot.png.d66a726d556f07de9fd822e9eb76e6ff.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Dream_Killer είπε

Το έκανα αλλά πάλι αυτό μου εμφανίζει

Παίζει να έχει 10+ χρόνια αυτό το bug. Αρχικά κατέβασε αυτό εδώ: https://www.nirsoft.net/utils/jump_lists_view.html και τρέξε το, παράλληλα άνοιξε windows explorer σ'αυτή τη διεύθυνση:

%Appdata%\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations

Εκει μέσα είναι όλα τα recent + pinned από όλα τα προγραμματα. Τώρα ψάξε με το προγραμματάκι του nirsoft αυτό που σε ενδιαφέρει κ κάνε διπλό κλικ. Στο παραθυράκι κάτω κάτω έχει το full path για το αρχειο. Απο εκεί το ψάχνεις στον explorer ή στο παράθυρο που άνοιξεις πριν. Το στέλνεις στον κάδο και δοκιμάζεις με δεξί κλικ στο εικονίδιο της taskbar.

Βασικά μπορεις να ψάξεις μέσα στο folder με το application-id, για τον firefox είναι το 6824f4a902c78fbd.

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, pigeon είπε

Παίζει να έχει 10+ χρόνια αυτό το bug. Αρχικά κατέβασε αυτό εδώ: https://www.nirsoft.net/utils/jump_lists_view.html και τρέξε το, παράλληλα άνοιξε windows explorer σ'αυτή τη διεύθυνση:

%Appdata%\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations

Εκει μέσα είναι όλα τα recent + pinned από όλα τα προγραμματα. Τώρα ψάξε με το προγραμματάκι του nirsoft αυτό που σε ενδιαφέρει κ κάνε διπλό κλικ. Στο παραθυράκι κάτω κάτω έχει το full path για το αρχειο. Απο εκεί το ψάχνεις στον explorer ή στο παράθυρο που άνοιξεις πριν. Το στέλνεις στον κάδο και δοκιμάζεις με δεξί κλικ στο εικονίδιο της taskbar.

Βασικά μπορεις να ψάξεις μέσα στο folder με το application-id, για τον firefox είναι το 6824f4a902c78fbd.

Έφτιαξε σε ευχαριστώ. Να σε ρωτήσω το πρόγραμμα του nirsoft μου βγάζει και άλλα που είναι για άλλα προγράμματα, αυτά να τα πειράξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dream_Killer είπε

Έφτιαξε σε ευχαριστώ. Να σε ρωτήσω το πρόγραμμα του nirsoft μου βγάζει και άλλα που είναι για άλλα προγράμματα, αυτά να τα πειράξω;

Οχι δε βλέπω το λόγο, εκτός αν κάποιο πάσχει από το ίδιο bug, δηλαδή δεν απενεργοποιείται πατώντας την καρφίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...