Προς το περιεχόμενο

Το Rapidshare καταργεί όλους τους περιορισμούς για τους συνδρομητές του


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδώ πέφτεις στην παγίδα που πέφτουν αρκετοί στα forums γενικά.. κρίνεις κάτι κάνοντας μια δήλωση που θέλεις να έχει γενική απήχηση.. αλλα με προσωπικά κριτήρια..

 

Επειδή εσύ σηκώνεις αρχεία δεν σημαίνει ότι θέλουν και άλλοι να σηκώσουν.. η ότι αν θέλουν θέλουν να σηκώσουν το ίδιο volume με εσένα για να αποκτήσουν ίσες απολαβές..

 

τέλος αν εσένα κάποιες υπηρεσίες μπορεί να σου φαίνονται σε λογικές τιμές σε άλλους φαίνονται πανάκριβες (και σε κάποιους φτηνές..) αυτό δεν έχει να λέει κάτι..

 

Το θέμα είναι να συγκρίνουμε τις δυο επιλογές με αντικειμενικά κριτήρια και όχι με υποκειμενικά.. δηλαδή δεν λέει κάτι το να πεις ότι είναι φτηνή η υπηρεσία (γιατί όπως είπα για κάποιους μπορεί να είναι ακριβή!)

 

Έχει νόημα όμως να πούμε ότι στην μια υπηρεσία χρεώνεσαι ενώ η άλλη είναι δωρεάν!

 

Αυτό το χαρακτηριστικό είναι αντικειμενικό γιατί έχει κοινή απήχηση σε όλους

 

Ενώ εσύ δεν κρίνεις με προσωπικά κριτήρια...

 

"Επειδή εσύ σηκώνεις αρχεία δεν σημαίνει ότι θέλουν και άλλοι να σηκώσουν.. η ότι αν θέλουν θέλουν να σηκώσουν το ίδιο volume με εσένα για να αποκτήσουν ίσες απολαβές...".. Λίγο fail εδώ, άραγε εσύ τι ακριβώς κάνεις? :rolleyes:

 

Το αν τα torrents είναι "δωρεάν" δεν σημαίνει πως και η όλη διαδικασία δεν έχει και έξοδα. Τώρα αν ακόμα θεωρείς πανάκριβες τις συνδρομές, μπορείς να βολευτείς και με free accounts. Μάλιστα σε πολύ καλές ταχύτητες, πχ megaupload παίζει με 1.5MB/s, rapidshare τελευταία παίζει τέρμα, mediafire/letitbit μπορείς να κάνεις παράλληλα downloads άρα να εκμεταλλευτείς το μέγιστο της σύνδεσής σου κ.ο.κ.

 

Επίσης πες μου, πόσο καιρό σου πήρε να "χτίσεις" το account σου στον private tracker ώστε σήμερα να απολαμβάνεις τα "δώρα" του?... Για την ποικιλία ας μην το σχολιάσω, αρκεί να δεις τον μέσο όρο ζωής ενός torrent. Έλεος, κάνετε τους ειδικούς λες και οι υπόλοιποι είμαστε από άλλον πλανήτη.

 

Τέλος αγνοείς ότι μιλάμε για τον μέσο χρήστη και η όλη κουβέντα ξεκίνησε από την απάντηση του alexzzz στην ερώτηση "γιατί όχι torrents?". Έλα πέσ' μου τώρα εσύ οτι αντικειμενικά η χρήση BitTorrent client ενδύκνειται έναντι οποιαδήποτε file hoster... :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει κάποιος λόγος να πληρώσει κάποιος για rapishare πλέον?

Δυστυχώς, με το <<ανάπηρο>> upload που έχουμε στην ελλάδα, είναι χρονοβόρο και ψυχοφθόρο να αλλάζεις hosts έτσι απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταχύτης αγαπητοί μου... ταχύτης.

 

Τα torrent είναι πιο αργά και από τον Ζιλμπέρτο Σίλβα

 

Το Ζιλμπερτο Σιλβα δε το ξερω αλλα- ας το παραδεχτουμε- στην Ελλαδα ζουμε οσοι γραφουμε και το μεγιστο της ταχυτητας δε το πιανει κανεις.Ειμαι ενα τετραγωνο μακρια απο τα κεντρικα του ΟΤΕ της περιοχης μου και το 6mb/s που εχω το πιανω ανετοτατα..

 

Τα 24 απ'την αλλη αμφιβαλλω να τα πιανει κανεις.

 

Τορρεντς συν: no money, με μια μεση ταχυτητα κατεβαζω οτι θελω.Ολα τα αλλα ειναι χαζομαρες.Υπομονη και ολα υπαρχουν στο διαδικτυο

Οσο για το upload/ratio ειναι παρα πολλα τα "Free" torrents σε ιδιωτικους τρακερς που σου επιτρεπουν να φτιαξεις ενα καλο ρατιο χωρις προβληματα.Σε tracker που εκλεισε ειχα 2,5.Εκτος των αλλων,το θεωρω το ελαχιστο για αυτο που κατεβαζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα 24 απ'την αλλη αμφιβαλλω να τα πιανει κανεις.

 

πέρνα μια από το adslgr και θα δεις κάμποσους, από εδώ ξέρουμε σίγουρα τον Vatos_Locos...

 

επίσης όταν λέγαμε πιο πάνω τα μέγιστα της γραμμής δεν εννοούσαμε τα 24mbit αλλά το throughput βάση του συγχρονισμού μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι θυμούνται χαίρονται.

Αν το έκαναν πέρυσι όπως είπαν και οι περισσότεροι στο θέμα, ίσως έκανε δουλειά.

Τώρα πολύ απλά οι περισσότεροι, θα προτιμήσουμε κάποιο άλλο site hosting για files.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εσύ δεν κρίνεις με προσωπικά κριτήρια...

 

"Επειδή εσύ σηκώνεις αρχεία δεν σημαίνει ότι θέλουν και άλλοι να σηκώσουν.. η ότι αν θέλουν θέλουν να σηκώσουν το ίδιο volume με εσένα για να αποκτήσουν ίσες απολαβές...".. Λίγο fail εδώ, άραγε εσύ τι ακριβώς κάνεις? :rolleyes:

 

Το αν τα torrents είναι "δωρεάν" δεν σημαίνει πως και η όλη διαδικασία δεν έχει και έξοδα. Τώρα αν ακόμα θεωρείς πανάκριβες τις συνδρομές, μπορείς να βολευτείς και με free accounts. Μάλιστα σε πολύ καλές ταχύτητες, πχ megaupload παίζει με 1.5MB/s, rapidshare τελευταία παίζει τέρμα, mediafire/letitbit μπορείς να κάνεις παράλληλα downloads άρα να εκμεταλλευτείς το μέγιστο της σύνδεσής σου κ.ο.κ.

 

Επίσης πες μου, πόσο καιρό σου πήρε να "χτίσεις" το account σου στον private tracker ώστε σήμερα να απολαμβάνεις τα "δώρα" του?... Για την ποικιλία ας μην το σχολιάσω, αρκεί να δεις τον μέσο όρο ζωής ενός torrent. Έλεος, κάνετε τους ειδικούς λες και οι υπόλοιποι είμαστε από άλλον πλανήτη.

 

Τέλος αγνοείς ότι μιλάμε για τον μέσο χρήστη και η όλη κουβέντα ξεκίνησε από την απάντηση του alexzzz στην ερώτηση "γιατί όχι torrents?". Έλα πέσ' μου τώρα εσύ οτι αντικειμενικά η χρήση BitTorrent client ενδύκνειται έναντι οποιαδήποτε file hoster... :huh:

 

 

Για την ποικιλία σε καλούς trackers τα torrents ζούνε για πάντα και έχουν πολλούς seeders.Επίσης ratio φτιάχνεις με RM αν δεν έχεις καλό upload.Αρκεί να ξέρεις να το χρησιμοποιείς.Επίσης ο μέσος χρήστης θα πάει σε public trackers και όχι σε filehosts γιατί μπλέκει με ξεζιπάρισμα αρχείων και άλλα τέτοια+ότι υπάρχει περισσότερο κίνδυνος για ιούς απο ότι σε private tracker που δεν υπάρχει καθόλου αυτός ο κίνδυνος.Επίσης επειδή πάνω απο 2άρα δεν έχουμε εδώ πιάνω όλη μέρα 215 εδώ και 4 χρόνια περίπου.Μερικές φορές είπα να ασχοληθώ με rapidshare και account πήρα με τους points που έπαιρνες απο τα upload που έκανες και ήταν σκέτο βάσανο.Ούτε 150 δεν έπιανε και άντε να ξεζιπάρεις 100 ταινίες 15gb η κάθε μια.Μακριά απο filehosts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King2009 αν δεν ξέρεις να κατεβάζεις από file host providers λογικό να μην σου πιάνει τη μέγιστη ταχύτητα της γραμμής σου τώρα όσο αφορά όλα τα άλλα που λες απλά είσαι λάθος.

 

Και εξηγώ:

 

Δηλαδη θελεις να μου πεις ότι τα τορεντ δεν έχουν ιούς έτσι? Εδώ όχι απλά γελάνε αλλά ξεκαρδίζονται γιατί πρέπει να είσαι σε έναν πολύ αυστηρό και private tracker για να είσαι σχεδόν(Και λέω σχεδόν γιατί απόλυτα δεν μπορείς να είσαι ποτέ ούτε στους file host providers) σίγουρος ότι δεν έχει ιούς γιατί σε public trackers άστα να πάνε.

 

Τώρα όσο αφορά το ratio και το πρόγραμμα ratiomaster(RM) που λες αν χρησιμοποιήσεις αυτό το πρόγραμμα σε οποιοδηποτε αυστηρό private tracker απλά σου έχει μπανάρει το λογαριασμό όσο και "έξυπνα" να το χρησιμοποιήσεις όπως λες όσο τώρα αφορά τους public trackers δεν κάνεις καν upload αφού στα περισσότερα δεν χρειάζεται ούτε λογαριασμό να κάνεις.

 

Οπότε το θέμα να αφήνεις ανοιχτό το pc για να στείλει τουλάχιστον όσο κατέβασες 1:1 δεν το γλιτώνεις.

 

Και σοβαρά τώρα σε ενόχλησε η αποσυμπίεση αρχείων είσαι σοβαρός δηλαδη?

Και σε αυτό υπάρχει λυση αφού τα περισσότερα για να μην πω όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιείς έχουν τη δυνατότητα με το που κατεβάσουν όλα τα αρχεια zip ή rar να τα αποσυμπιέσει μόνο του και αν είναι επιτυχής η αποσυμπίεση σβήνει όλα τα rar αρχεια αν δεν είναι απλά δεν σβήνει κανένα αρχείο για να δεις ότι καποιο αρχείο λείπει ή έχει πρόβλημα.

 

Και κάτι τελευταίο βρήκες κι εσύ να διαλεξεις rapidshare έναν από τους χειρότερους file host providers τα τελευταια 3 και χρόνια από τότε δηλαδη που άλλαξε τους κανόνες του χωρίς απολύτως καμιά προειδοποίηση στους πελάτες του και γι' αυτό τώρα τρέχει και δεν φτάνει να τους ξανά αποκτήσει αλλά δεν σφάξανε που θα την ξαναπατήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JUST-GAMER κατεβαζω μονο απο τορρεντ και δεν εχω πιασει οχι ιό αλλα ουτε φορματ εχω κανει.

Ειναι πιο ασφαλες 1000000% -μου το εχει επιβαιβεωσει και καθηγητης προγραμματισμου-

 

Οσο για το ρατιο ας μη τα ξαναπω ή μην αναφερφω σε σάιτ. Ολοι οι τρακερς εχουν αρχεια 100% free που σου επιτρεπουν να φτιαξεις ενα πολυ καλό ράτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβα αν το λετε κοροιδευτηκά αλλά πριν χρονια πριν ακομα πιαστώ με downloading και τον ρωταγα απο που να κατεβαζω μου ελεγε "torrents.Μονο τα torrent ειναι ασφαλή".Βεβαια μετά απο κανα χρονο με εβαλε ενας φιλος στο θεμα...

 

Τι ειναι το pebkac και χτυπαει και καθηγητες????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν κ warez sites που μπαινεις μονο με προσκληση οπως κ οι private trackers κ δεν υπαρχουν φοβοι για ιους ειδικα αν κατεβαζεις απο εμπιστους uploaders, κ αν προσεχεις δεν την πατας ουτε στα απλα sites κ ειδικα αν διαβαζεις κ τα comments

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα το λενε και καθηγητες προγραμματισμου ειμαστε οκ

 

 

κοιμάμαι ήσυχος τώρα..

με rapidshare εδώ και 5 χρόνια παρόλο που τους τελευταίους μήνες είναι πιο δύσκολο λίγο από οτι παλιότερα να βρω τη πληθώρα τον λινκς ακόμα με εξυπηρετεί σαν υπηρεσία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King2009 αν δεν ξέρεις να κατεβάζεις από file host providers λογικό να μην σου πιάνει τη μέγιστη ταχύτητα της γραμμής σου τώρα όσο αφορά όλα τα άλλα που λες απλά είσαι λάθος.

 

Και εξηγώ:

 

Δηλαδη θελεις να μου πεις ότι τα τορεντ δεν έχουν ιούς έτσι? Εδώ όχι απλά γελάνε αλλά ξεκαρδίζονται γιατί πρέπει να είσαι σε έναν πολύ αυστηρό και private tracker για να είσαι σχεδόν(Και λέω σχεδόν γιατί απόλυτα δεν μπορείς να είσαι ποτέ ούτε στους file host providers) σίγουρος ότι δεν έχει ιούς γιατί σε public trackers άστα να πάνε.

 

Τώρα όσο αφορά το ratio και το πρόγραμμα ratiomaster(RM) που λες αν χρησιμοποιήσεις αυτό το πρόγραμμα σε οποιοδηποτε αυστηρό private tracker απλά σου έχει μπανάρει το λογαριασμό όσο και "έξυπνα" να το χρησιμοποιήσεις όπως λες όσο τώρα αφορά τους public trackers δεν κάνεις καν upload αφού στα περισσότερα δεν χρειάζεται ούτε λογαριασμό να κάνεις.

 

Οπότε το θέμα να αφήνεις ανοιχτό το pc για να στείλει τουλάχιστον όσο κατέβασες 1:1 δεν το γλιτώνεις.

 

Και σοβαρά τώρα σε ενόχλησε η αποσυμπίεση αρχείων είσαι σοβαρός δηλαδη?

Και σε αυτό υπάρχει λυση αφού τα περισσότερα για να μην πω όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιείς έχουν τη δυνατότητα με το που κατεβάσουν όλα τα αρχεια zip ή rar να τα αποσυμπιέσει μόνο του και αν είναι επιτυχής η αποσυμπίεση σβήνει όλα τα rar αρχεια αν δεν είναι απλά δεν σβήνει κανένα αρχείο για να δεις ότι καποιο αρχείο λείπει ή έχει πρόβλημα.

 

Και κάτι τελευταίο βρήκες κι εσύ να διαλεξεις rapidshare έναν από τους χειρότερους file host providers τα τελευταια 3 και χρόνια από τότε δηλαδη που άλλαξε τους κανόνες του χωρίς απολύτως καμιά προειδοποίηση στους πελάτες του και γι' αυτό τώρα τρέχει και δεν φτάνει να τους ξανά αποκτήσει αλλά δεν σφάξανε που θα την ξαναπατήσουμε.

 

Μια χαρά ξέρω απλά απο rapid ποτέ δεν κατέβαζα με full.Με megaupload πάντα πιάνω 210.Και όχι trackers όπως XXXXX δεν πρόκειται να δεις ποτέ ιούς.Το ratio master το χρησιμοποιώ και σε XXXXX και σε XXXXX και σε όλους τους καλούς trackers.Πάνω απο 1 χρόνο account σε όλους αυτούς και δεν έχω πάρει ποτέ ούτε warning ούτε ban.Επίσης σε XXXXX καιXXXXX ούτε εκεί.Αν δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς το ratio master πες μου να σε πω τα κόλπα είναι απλό.Αλλά το ότι οι filehosters είναι ότι χειρότερο είναι η αλήθεια.Μπορώ άν θέλεις να σου δείξω τα στατιστικά απο το mtorrent και να δεις το ratio.Public trackers δεν χρησιμοποίησα ποτέ.1 χρόνο έχει που άλλαξε το σύστημα με τα points.Απο τότε σταμάτησα και να ανεβάζω σε rapid στο thegreekz.Όταν έχεις pc 8ετίας το ξεζιπάρισμα 20-40gb αρχείων είναι μεγάλο βάσανο πίστεψε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...