Προς το περιεχόμενο

Το Rapidshare καταργεί όλους τους περιορισμούς για τους συνδρομητές του


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Unlimited λέει όντως.

O καλύτερος hoster για μένα προσωπικά.

 

 

Για σενα που κατεβαζεις..για ρωτα για τους καημενους που ανεβαζουν ειναι ο καλυτερος??? Μαλλον οχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για σενα που κατεβαζεις..για ρωτα για τους καημενους που ανεβαζουν ειναι ο καλυτερος??? Μαλλον οχι..

 

Ρε παιδιά αν δεν υπάρχουν uploaders πως γίνεται για αυτούς που κατεβάζουν μόνο να είναι πάλι ο καλύτερος?Αφού δεν θα βρίσκουν αυτό που θέλουν να κατεβάσουν.Το θέμα είναι πρώτα να είναι ευχαριστημένοι οι uploaders και μετά οι downloaders για να υπάρχει και τίποτα για να κατεβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όχι μόνο αυτό. Δε φτάνει που έκαναν τα κόλπα με rapids, traffic κλπ κλπ έκαναν και κάτι πολύ άσχημο με τα κουμπιά εκεί στο "On" "Off" στα settings του κάθε χρήστη και δε μπορούσες να βγάλεις άκρη.

 

Τα έκαναν θάλασσα και αν ελπίζουν να γυρίσουν πίσω οι πελάτες της με την ελπίδα θα μείνουν!! :P

 

Από καλύτερος έγινε χειρότερος hoster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ξέρω απλά απο rapid ποτέ δεν κατέβαζα με full.Με megaupload πάντα πιάνω 210.Και όχι trackers όπως XXXXX δεν πρόκειται να δεις ποτέ ιούς.Το ratio master το χρησιμοποιώ και σε XXXXX και σε XXXXX και σε όλους τους καλούς trackers.Πάνω απο 1 χρόνο account σε όλους αυτούς και δεν έχω πάρει ποτέ ούτε warning ούτε ban.Επίσης σε XXXXX καιXXXXX ούτε εκεί.Αν δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς το ratio master πες μου να σε πω τα κόλπα είναι απλό.Αλλά το ότι οι filehosters είναι ότι χειρότερο είναι η αλήθεια.Μπορώ άν θέλεις να σου δείξω τα στατιστικά απο το mtorrent και να δεις το ratio.Public trackers δεν χρησιμοποίησα ποτέ.1 χρόνο έχει που άλλαξε το σύστημα με τα points.Απο τότε σταμάτησα και να ανεβάζω σε rapid στο thegreekz.Όταν έχεις pc 8ετίας το ξεζιπάρισμα 20-40gb αρχείων είναι μεγάλο βάσανο πίστεψε με.

 

Πες μου ενα μεσο χρηστη που καταλαβε εστω και μια λεξη απο αυτα που (πολυ σωστα) εγραψες...

Το τι κανεις εσυ και 50-100 χιλιαδες ακομη expert users στο θεμα του τορρεντ, ειναι βουνο για καποιον που απλα θα του στησεις σωστα το Jdownloader να κατεβαζει, να αποσυμπιεζει, να σβηνει τα rar, και να σου ξεχωριζει το καθε download σε ξεχωριστο φακελο, και να του κανεις συνδρομη σε ενα δυο τελειως free forums (ελληνικοτατα) που δουλευουν ακομη ραπιντ. Αν αλλαξουν απλα θα αλλαξει κι αυτος hoster τιποτε αλλο. Μπαινει βρισκει τα λινκς κατεβαζει, κλεινει το pc και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ενα μεσο χρηστη που καταλαβε εστω και μια λεξη απο αυτα που (πολυ σωστα) εγραψες...

Το τι κανεις εσυ και 50-100 χιλιαδες ακομη expert users στο θεμα του τορρεντ, ειναι βουνο για καποιον που απλα θα του στησεις σωστα το Jdownloader να κατεβαζει, να αποσυμπιεζει, να σβηνει τα rar, και να σου ξεχωριζει το καθε download σε ξεχωριστο φακελο, και να του κανεις συνδρομη σε ενα δυο τελειως free forums (ελληνικοτατα) που δουλευουν ακομη ραπιντ. Αν αλλαξουν απλα θα αλλαξει κι αυτος hoster τιποτε αλλο. Μπαινει βρισκει τα λινκς κατεβαζει, κλεινει το pc και τελος.

 

Mε τον ίδιο τρόπο που θα του στήσεις το Jdownloader θα του μάθεις και να χρησιμοποιεί ένα-δυο καλούς trackers για να κάνει τη δουλειά του.Όταν υπήρχε το gamato γιατί γινόταν χαμός?Γιατί απλά είχε γίνει γνωστό και το προτιμούσαν περισσότερο απο filehosters.Το ίδιο είναι να τους πεις ρε φίλε πάρε invite και ότι απορία έχεις εδώ είμαστε.Αλλά στην τελική ο καθένας όπως το βλέπει είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τον ίδιο τρόπο που θα του στήσεις το Jdownloader θα του μάθεις και να χρησιμοποιεί ένα-δυο καλούς trackers για να κάνει τη δουλειά του.Όταν υπήρχε το gamato γιατί γινόταν χαμός?Γιατί απλά είχε γίνει γνωστό και το προτιμούσαν περισσότερο απο filehosters.Το ίδιο είναι να τους πεις ρε φίλε πάρε invite και ότι απορία έχεις εδώ είμαστε.Αλλά στην τελική ο καθένας όπως το βλέπει είναι.

 

Γιατι απλα, το register ηταν free. Δεν ειχε καμμια σχεση με τους private trackers.

Κι εδω ερχεται το ερωτημα που ειχα θεσει και πιο πριν. Για ποσους νεους χρηστες θα παραμεινουν ανοικτοι οι private trackers; Οταν εγω που ξερω 10 ατομα, τα κανω ολα invite, και αυτοι οι 10 κανουν αλλους 100, και οι 100 κανουν 1000 και παει λεγοντας, ποσο χρονο δινεις στους privates να κλεισουν το register; Η θα το κλεισουν, η θα παψουν να ειναι privates. Κλειστες κοινωνιες που να αποτελουνται απο το συνολο του κοσμου, δε γινεται να ειναι κλειστες. Και τοτε θα δεις να πηγαινει το leeching και ο ιος συννεφο, και θα αρχισουν τα ban, και φτου κι απ' την αρχη, γιατι ο καλος ο private θα χασει την αξιοπιστια του, και θα ψαχνεις για αλλον.

Δεν ειπε κανεις οτι η διεργασια του τορρεντ ειναι δυσκολη υποθεση, για να διδαξεις εναν αμαθη. Δυσκολο ειναι και να βρεις καλους privates και να παραμεινεις μεσα σε αυτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι απλα, το register ηταν free. Δεν ειχε καμμια σχεση με τους private trackers.

Κι εδω ερχεται το ερωτημα που ειχα θεσει και πιο πριν. Για ποσους νεους χρηστες θα παραμεινουν ανοικτοι οι private trackers; Οταν εγω που ξερω 10 ατομα, τα κανω ολα invite, και αυτοι οι 10 κανουν αλλους 100, και οι 100 κανουν 1000 και παει λεγοντας, ποσο χρονο δινεις στους privates να κλεισουν το register; Η θα το κλεισουν, η θα παψουν να ειναι privates. Κλειστες κοινωνιες που να αποτελουνται απο το συνολο του κοσμου, δε γινεται να ειναι κλειστες. Και τοτε θα δεις να πηγαινει το leeching και ο ιος συννεφο, και θα αρχισουν τα ban, και φτου κι απ' την αρχη, γιατι ο καλος ο private θα χασει την αξιοπιστια του, και θα ψαχνεις για αλλον.

Δεν ειπε κανεις οτι η διεργασια του τορρεντ ειναι δυσκολη υποθεση, για να διδαξεις εναν αμαθη. Δυσκολο ειναι και να βρεις καλους privates και να παραμεινεις μεσα σε αυτους.

 

Σε αυτό έχεις δίκιο γιατί μερικοί private έχουν max 4000-5000 άτομα.Αλλοι όπως XXXXX έχουν αρκετά παραπάνω.Δεν είπαμε όμως ότι είναι εύκολο να μπεις κάποιος σε ένα καλό private.Ας αρχίσουν απο XXXXX και σιγά σιγά θα ανεβαίνουν.Απο ελληνικά warez αφού έκλεισε το thegreekz και το greek-fun,warezakias έμεινε και τίποτα?Στα ξένα πάλι θέλεις invites όπως είναι και στα torrents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, για εξηγήστε μου και μένα τα πράγματα, γιατί έχω χάσει επεισόδια και δε βρίσκω άκρη:

 

Πριν έναν χρόνο έκανα συνδρομή στο Rapidshare μέσα στον Μάρτιο 2010 για έναν χρόνο, δηλαδή μέχρι τον Μάρτιο 2011. Κάποια στιγμή, άλλαξε το σύστημα και πήγαμε στα Rapids οπότε άρχισε πλέον να μην έχει χρονικό περιορισμό, αλλά όταν ξοδέψεις αυτά τα points, τότε λήγει και η συνδρομή σου. Αυτό μου βγήκε σε καλό, μιας και είναι Απρίλιος και ακόμα έχω Rapids. Επίσης, δε θυμάμαι να υπήρξε δεύτερη ημέρα που να μου τελείωσε το traffic. Μια φορά συνέβη αυτό όλη κι όλη και δεν ήταν ιδιαίτερο πρόβλημα, απλά έβαζες rapids νομίζω και λυνόταν (ή στη χειρότερη περίμενες να αλλάξει η μέρα, δε θυμάμαι τη λύση).

 

Τώρα η αλλαγή είναι ότι τα rapids βάζουν ημερομηνία για τέλος (ε; ) και μπορούμε να κατεβάζουμε απεριόριστα;

 

ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΥΜΕ;! :huh:

 

Δε θα μου εξηγήσει κανείς και μένα τον καψερό; :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα μου εξηγήσει κανείς και μένα τον καψερό; :(

 

Εχεις χασει μια ενδιαμεση αλλαγη, η οποια ηταν (μετα την τελευταια που θυμασαι), κατα την οποια αγοραζες ραπιντς τα οποια σου εδιναν οριο ενος μηνος και παραλληλα 500mb (νομιζω), και τα οποια αν δεν τα καταναλωνες, τα προσθετε στον επομενο μηνα (τον οποιο ομως για να τον χρησιμοποιησεις, επρεπε να αγορασεις παλι ραπιντς για τον μηνα).

Με την τελευταια αλλαγη, στην ουσια απλα πληρωνεις πλεον με το μηνα, και εχεις απεριοριστο download. Γυρισαν παλι στην αρχικη τους κατασταση, απλα δε λενε πλεον μηνιαια συνδρομη, αλλα 500 rapints (ητοι 6 ευρω) ανα μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θελω να ρωτησω αν εχετε παρατηρισει προβληματα τωρα τελευταια με rapidshare και downloads manager ενω παντωτε δεν ειχα διακοπες και ασυμβατοτητες εδω και 2 μερες που ανανέωσα το acc μου αρχικα με orbit δεν μπορεσα να το κανω να δουλεψει επισεις με flashget σε συνδιασμο με flashgot & firefox ενω αν προσθεσω γενικα 30 links στην αρχη φαινετε οτι ολα πανε καλα αλλα στο τελος διαπιστωνω σχεδων πάντα οτι τα μισά λινκς δεν εχουν κατεβει με αποτελεσμα να πρεπει να τα περασω παλι στον download manager Και πατωντας ανανεωση τότε κατεβαίνουν , έχει παρατηρισει κανεις παρόμοια προβληματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις χασει μια ενδιαμεση αλλαγη, η οποια ηταν (μετα την τελευταια που θυμασαι), κατα την οποια αγοραζες ραπιντς τα οποια σου εδιναν οριο ενος μηνος και παραλληλα 500mb (νομιζω), και τα οποια αν δεν τα καταναλωνες, τα προσθετε στον επομενο μηνα (τον οποιο ομως για να τον χρησιμοποιησεις, επρεπε να αγορασεις παλι ραπιντς για τον μηνα).

Με την τελευταια αλλαγη, στην ουσια απλα πληρωνεις πλεον με το μηνα, και εχεις απεριοριστο download. Γυρισαν παλι στην αρχικη τους κατασταση, απλα δε λενε πλεον μηνιαια συνδρομη, αλλα 500 rapints (ητοι 6 ευρω) ανα μηνα.

 

Άρα πλέον λήγει η συνδρομή μου κανονικά, ε; Γιατί κατά καιρούς έχω δει ότι θα λήξει σε διάφορες ημερομηνίες, αλλά δεν έχει συμβεί αυτό. Τώρα αυτό που λέει (κάπου Μάιο) ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θελω να ρωτησω αν εχετε παρατηρισει προβληματα τωρα τελευταια με rapidshare και downloads manager ενω παντωτε δεν ειχα διακοπες και ασυμβατοτητες εδω και 2 μερες που ανανέωσα το acc μου αρχικα με orbit δεν μπορεσα να το κανω να δουλεψει επισεις με flashget σε συνδιασμο με flashgot & firefox ενω αν προσθεσω γενικα 30 links στην αρχη φαινετε οτι ολα πανε καλα αλλα στο τελος διαπιστωνω σχεδων πάντα οτι τα μισά λινκς δεν εχουν κατεβει με αποτελεσμα να πρεπει να τα περασω παλι στον download manager Και πατωντας ανανεωση τότε κατεβαίνουν , έχει παρατηρισει κανεις παρόμοια προβληματα ?

Αν μιλάς για RapidPro account τότε ναι, έχω τα ίδια προβλήματα με FlashGet/FlashGot. Χρησιμοποίησε καλύτερα τον RapidShare Manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...