Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ari εχω 532,535,550,650,640,640χλ

απλά δεν κανω αναβαθμηση  :-D

 

Μα στην κατεβαζει θες δεν θες.

Μια επνεκινηση να κανει το τηλ. στην περασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα στην κατεβαζει θες δεν θες.

Μια επνεκινηση να κανει το τηλ. στην περασε.

εχω βρει κολπο  :-D

οταν κατεβαζε του εκανα σοφτ ρισετ,

και τωρα μου βγαζει συνεχεια προβλημα στην αναβαθμηση  :-D

κατσε να βρω αν εχω screenshot

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν..έχουμε και λέμε...Επειδή η φωτογραφική εφαρμογή της M$ είναι...ξέρετε, κυριολεκτικά όμως!!

Κατεβάστε την εφαρμογούλα 1shot και θα σωθείτε!!

Την κατέβασα και από χρώματα φυσικά είναι καλύτερα και έτσι αποδεικνύεται η κάμερα(ρα) του 640!!

Και η camera360 είναι καλή από θέμα χρωμάτων αλλά αργεί να κάνει focus αν πατήσεις και αργεί μέχρι να βγει-αποθηκευτεί η φωτογραφία!!

Επίσης είμαι 15063.297 Επίσημα και έχω 1 bug που είναι τοόσοο για το.... Όταν βλέπω βίντεο στο YouTube full screen με τον Edge αναβοσβήνει η οθόνη παπ παπ και πάει λέγοντας μέχρι να σταματήσω το βίντεο και να βγω από full screen! Το αντιμετωπίζει κανένας;

Επίσης τα κλασσικά τρεμοπαίγματα που κάνει η οθόνη ανά διαστήματα!....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν..έχουμε και λέμε...Επειδή η φωτογραφική εφαρμογή της M$ είναι...ξέρετε, κυριολεκτικά όμως!!

Κατεβάστε την εφαρμογούλα 1shot και θα σωθείτε!!

Την κατέβασα και από χρώματα φυσικά είναι καλύτερα και έτσι αποδεικνύεται η κάμερα(ρα) του 640!!

Και η camera360 είναι καλή από θέμα χρωμάτων αλλά αργεί να κάνει focus αν πατήσεις και αργεί μέχρι να βγει-αποθηκευτεί η φωτογραφία!!

Επίσης είμαι 15063.297 Επίσημα και έχω 1 bug που είναι τοόσοο για το.... Όταν βλέπω βίντεο στο YouTube full screen με τον Edge αναβοσβήνει η οθόνη παπ παπ και πάει λέγοντας μέχρι να σταματήσω το βίντεο και να βγω από full screen! Το αντιμετωπίζει κανένας;

Επίσης τα κλασσικά τρεμοπαίγματα που κάνει η οθόνη ανά διαστήματα!....

 

Το παθαίνω αυτό στα bold δυστυχώς, επίσης όταν παίζει groove στο background και χρησιμοποιώ edge κλείνει η μουσική και πρέπει να πατήσω play, πολλές φορές επίσης στο youtube κάνει reload μόνη της η σελίδα όταν βλέπω βίντεο. Προσωρινά γύρισα σε monument και ησύχασα, μέχρι να τον φτιάξουν τον edge εκεί θα μείνω. Σε ταχύτητα το τηλέφωνο έχει λιγότερες καθυστερήσεις με το update αυτό πάντως αλλά πρέπει να φτιαχτεί ο edge, είναι σπαστικά τα θεματάκια που απέκτησε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν..έχουμε και λέμε...Επειδή η φωτογραφική εφαρμογή της M$ είναι...ξέρετε, κυριολεκτικά όμως!!

Κατεβάστε την εφαρμογούλα 1shot και θα σωθείτε!!

Την κατέβασα και από χρώματα φυσικά είναι καλύτερα και έτσι αποδεικνύεται η κάμερα(ρα) του 640!!

Και η camera360 είναι καλή από θέμα χρωμάτων αλλά αργεί να κάνει focus αν πατήσεις και αργεί μέχρι να βγει-αποθηκευτεί η φωτογραφία!!

Επίσης είμαι 15063.297 Επίσημα και έχω 1 bug που είναι τοόσοο για το.... Όταν βλέπω βίντεο στο YouTube full screen με τον Edge αναβοσβήνει η οθόνη παπ παπ και πάει λέγοντας μέχρι να σταματήσω το βίντεο και να βγω από full screen! Το αντιμετωπίζει κανένας;

Επίσης τα κλασσικά τρεμοπαίγματα που κάνει η οθόνη ανά διαστήματα!....

χμ...τωρα που το λες ναι κ το βίντεο είναι λιγάκι περίεργο δώθε κείθε ...ε μέσα στον edge είναι που δε ρολλάρει καλά,τι περιμένεις! Κρίμα γιατί η 66 ήταν για οσκαρ!Υγ φωτογραφίες δεν έχω θέματα ούτε βίντεο.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το fluent desing έρχεται και σε μας!!!!

 

http://windowscentral.com/microsofts-fluent-design-system-coming-windows-10-mobile-too

 

Σε ένα ενδιαφέρον στατικό από το statcounter, δείχνει ότι σήμερα οι ενεργές συσκευές windows στην Ελλάδα αντιστοιχούν στο 2.44% του συνόλου ενώ ένα χρόνο πριν στο 4%. Δλδ σίγουρα δεν είμαστε οι 6-7 που μας έχουν κατηγορήσει ανά περιόδους. Παρόλα αυτά, η έλλειψη συσκευών στην αγορά, έχει μειώσει το ποσοστό αυτό

 

http://gs.statcounter.com/os-market-share/mobile/greece

Επεξ/σία από anamenos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη η πλοηγηση χωρις δεδομενα δεν υπαρχει στην 15063.297 κατεβασα 

την εφαρμογη mapfactor και κανω τη δουλεια μου.

H offline που λέμε δηλαδή??? Δουλεύει κανονικά σε μένα.... Ίσως δεν ενημέρωσες τους offline χάρτες σου, τους ενημέρωσαν πριν κανα 2ημερο...

 

Λοιπόν..έχουμε και λέμε...Επειδή η φωτογραφική εφαρμογή της M$ είναι...ξέρετε, κυριολεκτικά όμως!!

Κατεβάστε την εφαρμογούλα 1shot και θα σωθείτε!!

Την κατέβασα και από χρώματα φυσικά είναι καλύτερα και έτσι αποδεικνύεται η κάμερα(ρα) του 640!!

Και η camera360 είναι καλή από θέμα χρωμάτων αλλά αργεί να κάνει focus αν πατήσεις και αργεί μέχρι να βγει-αποθηκευτεί η φωτογραφία!!

Επίσης είμαι 15063.297 Επίσημα και έχω 1 bug που είναι τοόσοο για το.... Όταν βλέπω βίντεο στο YouTube full screen με τον Edge αναβοσβήνει η οθόνη παπ παπ και πάει λέγοντας μέχρι να σταματήσω το βίντεο και να βγω από full screen! Το αντιμετωπίζει κανένας;

Επίσης τα κλασσικά τρεμοπαίγματα που κάνει η οθόνη ανά διαστήματα!....

Το αντιμετωπίζω και εγω το θεμα με το bug, και εχω bug και στην κάμερα οταν ανοίγει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το fluent desing έρχεται και σε μας!!!!

 

http://windowscentral.com/microsofts-fluent-design-system-coming-windows-10-mobile-too

 

Σε ένα ενδιαφέρον στατικό από το statcounter, δείχνει ότι σήμερα οι ενεργές συσκευές windows στην Ελλάδα αντιστοιχούν στο 2.44% του συνόλου ενώ ένα χρόνο πριν στο 4%. Δλδ σίγουρα δεν είμαστε οι 6-7 που μας έχουν κατηγορήσει ανά περιόδους. Παρόλα αυτά, η έλλειψη συσκευών στην αγορά, έχει μειώσει το ποσοστό αυτό

 

http://gs.statcounter.com/os-market-share/mobile/greece

 

Στην build δείξανε πλέον ότι το πλήρες λειτουργικό σε arm είναι έτοιμο οπότε από φέτος πάνε σε ταμπλετ - laptop με δυνατότητες 4G με snapdragon 835 και πιθανόν στο μέλλον θα παίξει και κάτι σε μικρότερες διαστάσεις αλλά σίγουρα δεν θα είναι κάτι "οικονομικό". Οπότε κακώς κατά την άποψη μου σταμάτησαν να κυκλοφορούν και συσκευές του κατοστάρικου.

 

 

H offline που λέμε δηλαδή??? Δουλεύει κανονικά σε μένα.... Ίσως δεν ενημέρωσες τους offline χάρτες σου, τους ενημέρωσαν πριν κανα 2ημερο...

 

 

 

Μάλλον εννοεί την αναζήτηση προορισμού που θέλει δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει το demo , μπορούν να κάνουν τρομερά πράγματα με τους arm επεξεργαστές. Δυστυχώς η τεχνολογία αυτή, για να είναι οικονομικά υποφερτή σε μικρότερες συσκευές, που ενδεχομένως να είναι και smatphones, το βλέπω σε 2 η 3 χρόνια. Τώρα αναμένουμε να δούμε, τι θα κυκλοφορήσει η HP, που πάλι όμως θα έχει απλεισίαστη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην build δείξανε πλέον ότι το πλήρες λειτουργικό σε arm είναι έτοιμο οπότε από φέτος πάνε σε ταμπλετ - laptop με δυνατότητες 4G με snapdragon 835 και πιθανόν στο μέλλον θα παίξει και κάτι σε μικρότερες διαστάσεις αλλά σίγουρα δεν θα είναι κάτι "οικονομικό". Οπότε κακώς κατά την άποψη μου σταμάτησαν να κυκλοφορούν και συσκευές του κατοστάρικου.

 

 

 

Μάλλον εννοεί την αναζήτηση προορισμού που θέλει δεδομένα.

 

Πλοηγηση χωρις δεδομενα εννοω που στην 14393.1066 δουλευε αψογα και τωρα στην 15063.297 δεν υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν..έχουμε και λέμε...Επειδή η φωτογραφική εφαρμογή της M$ είναι...ξέρετε, κυριολεκτικά όμως!!

Κατεβάστε την εφαρμογούλα 1shot και θα σωθείτε!!

Την κατέβασα και από χρώματα φυσικά είναι καλύτερα και έτσι αποδεικνύεται η κάμερα(ρα) του 640!!

Και η camera360 είναι καλή από θέμα χρωμάτων αλλά αργεί να κάνει focus αν πατήσεις και αργεί μέχρι να βγει-αποθηκευτεί η φωτογραφία!!

Επίσης είμαι 15063.297 Επίσημα και έχω 1 bug που είναι τοόσοο για το.... Όταν βλέπω βίντεο στο YouTube full screen με τον Edge αναβοσβήνει η οθόνη παπ παπ και πάει λέγοντας μέχρι να σταματήσω το βίντεο και να βγω από full screen! Το αντιμετωπίζει κανένας;

Επίσης τα κλασσικά τρεμοπαίγματα που κάνει η οθόνη ανά διαστήματα!....

Ακριβως τα ιδια θεματα σε 2 640...το βιντεο οταν ειμαι στο mytube και κατεβαζω την μπαρα απο πανω αρχιζει και αναβοσβηνει η οθονη..το κανει πολυ συχνα..

Ειδες που σου ελεγα οτι η καμερα των windows ειναι απαραδεκτη απο αποψη χρωματων?? Μετα την επεξεργασια τα κανει μανταρα...ενω η 1shot που πρότεινες   που την δοκιμαζω εδω και μερες ειναι αξιοπρεπεστατη.

Ο edge επισης αρκετα θεματα..Επισης μην μιλησω για την πλοηγηση που εγινε αχταρμας πλεον με πλοηγηση χωρις δεδομενα..

Τεσπα αν αυτο ηταν το υποτιθεμνο creator τοτε να μας λειπει το βυσινο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως τα ιδια θεματα σε 2 640...το βιντεο οταν ειμαι στο mytube και κατεβαζω την μπαρα απο πανω αρχιζει και αναβοσβηνει η οθονη..το κανει πολυ συχνα..

Ειδες που σου ελεγα οτι η καμερα των windows ειναι απαραδεκτη απο αποψη χρωματων?? Μετα την επεξεργασια τα κανει μανταρα...ενω η 1shot που πρότεινες   που την δοκιμαζω εδω και μερες ειναι αξιοπρεπεστατη.

Ο edge επισης αρκετα θεματα..Επισης μην μιλησω για την πλοηγηση που εγινε αχταρμας πλεον με πλοηγηση χωρις δεδομενα..

Τεσπα αν αυτο ηταν το υποτιθεμνο creator τοτε να μας λειπει το βυσινο...

 

Πως θα γινει να μεινουμε στην 1066 με το 640? Γνωρίζεις καποιο τροπο η θα παρουμε το βυσσινο θελουμε δε θελουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...