Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Στο 640xl συγκενικού μου προσώπου που του πέρασα το creators update κάθησαν όλα καλά και δεν βρήκα bug. Προσπάθησα να αναπαράγω τα δυο bugs που συναντούσα στο 535 όταν δοκίμαζα εκτενώς τις beta αλλά δουλεύουν όλα οκ. 

 

Στο 535 που χρησιμοποιώ εγώ, όταν δοκίμαζα εκτενώς τις beta εκδόσεις είχε δύο bugs με flickering στους χάρτες (που οφείλεται σίγουρα στην αλλαγή του engine χαρτών που κάναν στο creators) και flickering όταν έκανες unlock την συσκευή που περιστασιακά ανά μια δυο μέρες κράσαρε την οθόνη σε μαύρη οθόνη την στιγμή του unlock. Και τα δυο αυτά bugs πιστεύω ότι έχουν να κάνουν με το hardware γραφικών του 535 και μπορούσαν να διορθωθούν αν ασχολούνταν αλλά από την στιγμή που το άφησαν απέξω από το επίσημο update το γύρισα στην προηγούμενη έκδοση γιατί μπορεί και να μην τα φτιάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βάλε μας ένα screenshot το μενού από την φωτογραφική.

 

Δεν υπάρχει δυνατότητα να φτιαχτεί ένα πρόγραμμα στυλ ας πούμε shortcut με μια page με όλες τις ρυθμίσεις που να ζητάς τις ιδιότητες που θα έχει η φωτογραφία και αν δεν θέλεις ή δεν θέλεις καμιάς μορφής επεξεργασία και μετά να τραβάς τις φώτος με τις επιθυμητές ιδιότητες? Αν αυτό δίνει πρόσβαση σε όλες τις ιδιότητες που θέλει κάποιος

 

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/uwp/audio-video-camera/capture-photos-and-video-with-cameracaptureui

 

θεωρητικά δεν μπορεί να γίνει μενού που θα έχει περισσότερες επιλογές από την build in camera?

Μήπως γνωρίζετε καμία εφαρμογή GPS που να μπορεί να αποθηκεύει διαδρομές σε win10 ?

 

Εννοείς εφαρμογή που καταγράφει την διαδρομή που τρέχεις ή ακολουθείς όπως το runtastic και τα άλλα προγράμματα που κάνουν gps tracking ή απλά θέλεις να βάζεις κάποια σημεία χειροκίνητα στο χάρτη και να τα αποθηκεύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να καταγράψω μια συγκεκριμένη διαδρομή που θα κάνω με το αμάξι μου (μέσα από στενά κτλ.) έτσι ώστε την επομένη φορά που θα πάω εκεί να την έχω αποθηκευμένη στο GPS μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα flies που δείχνουν ποσοστά "γεμάτου"κ ελεύθερου χώρου σε συσκευή κ sd μετά την αναβάθμιση τα έπαιξαν ούτε με με ατομική επανεκκίνηση ( reset) ,ούτε με κλείσιμο κινητό κουνιέται.Γράφει ένα άσχετο με την πραγματικότητα νούμερο κοινό κ μόνο από εφαρμογή storage βλέπω αλήθεια.

Αυτό είναι το μέγιστο problem από αναβάθμιση κ μετά. Α...κ σε ένα ποσοστό το όχι απαλό scrolling σε edge κ φωτογραφίες...

Η μπαταρία είναι από τις πιο καλές της φάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κ σε ένα tablet νομίζω υπάρχει αντίστοιχα επιλογή σε τι περιβάλλον θα κινηθεί ο αγοραστής.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Θέλω να καταγράψω μια συγκεκριμένη διαδρομή που θα κάνω με το αμάξι μου (μέσα από στενά κτλ.) έτσι ώστε την επομένη φορά που θα πάω εκεί να την έχω αποθηκευμένη στο GPS μου.

 

Προγράμματα που καταγράφουν διαδρομή έχει αρκετά αλλά δεν έχω πετύχει κάποιο που να κάνει μετά αναπαραγωγή, να δίνει δηλαδή φωνητικές οδηγίες πλοήγησης με βάση την διαδρομή που κατέγραψε και αποθήκευσε. Ίσως ξέρει κάποιος άλλος να σου απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ; Γίνατε όλοι κάτοχοι πλέον android κ έμεινα μόνος στη πλατφόρμα;

Αντε κ ο Πάνος που θα μπει να τα χώσει;

Κανένα νέο;;;;;;

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι ρε παιδιά στις 23 Μαη έχασα επεισόδια? Καλα ρε παιδια, βγάζουν updates για τους insiders στο fast και δεν ασχολούνται με την stable στην creators? Πανε καλα? Που ειναι τα updates?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Update πιθανόν αύριο για pc και κινητά. Στους insiders δεν τηρούν patch Tuesday και βγαίνουνε συχνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα λιγο χρονο το ΣΚ και αποφασισα να ασχοληθω λιγο με το 820...θα σας περιγραψω τις περιπετειες μου, ισως να βγει μεγαλο το ποστ, μην πειτε οτι δεν σας προειδοποιησα...

long story short, το εχω φερει στην creators, εκδοση 15063.2 και εκτοτε δε μου κατεβαζει την .251 και μου βγαζει σφαλμα 0x80070273. Ψαχνοντας λιγακι, βλεπω οτι ουτε με hard reset φτιαχνεται, και η προτεινομενη λυση ειναι επιστροφη σε 8.1 και update ξανα μανα στην creators με τους γνωστους τροπους...η αποδοση στην creators μου φαινοταν πολυ καλη, παρολα αυτα αποφασισα να δοκιμασω ενα hard reset που δεν ειχα ξανακανει, να δω τι θα γινει.

Λοιπον, μετα το hard reset η creators πηγαινε ακομα καλυτερα, ενθουσιαστηκα με την αποδοση του κινητου!

Η κινηση πολυ καλη, κολληματα μηδεν, η καμερα δεν εκανε περιεργα, οι χαρτες μονο δεν εμφανιζοταν σωστα, μου εδειχνε μονο ονοματα οδων χωρις να μου «ζωγραφιζει» καλα τα υπολοιπα, αλλα αυτο ειδα το εχουν κι αλλοι, υποθετω με επομενο update πιθανον να διορθωθει..Εκανα τα σχετικα χακαρισματα, δοκιμασα ξανα update, αλλα φευ, παλι το σφαλμα 0x80070273...

Οποτε εκει, αναμεσα στο διλημμα να μεινω για παντα στην 15063,2 ή να δοκιμασω να παω στην ,251, πηρα την μεγαλη αποφαση της επιστροφης στα 8.1...δυσκολευτηκα λιγο, αλλα λιγο η νοσταλγια για τα 8, που προσωπικα τα αγαπησα πολυ, εκανα την μεταβαση. Και τωρα ειμαι σε χειροτερο διλημμα, το 820 στα 8 πεταει, δεν ξερω πως να το πω αλλιως, η καμερα ανοιγει ακαριαια, οπως και οι επαφες, τα μηνυματα, τα τηλεφωνα, ολα, εχω glance screen, game hub, fm radio με rds, το people tile με τετραγωνακια...

δυσκολη αποφαση :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...