Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

251  στο 640 επισημα αυτή την φορα. Υπαρχει πρόβλημα με τους χαρτες. 

Μακαρι να μπορουσα να μεινω στην 14393.1066 οπου όλα δουλευαν αψογα αλλα δεν γινεται

 

Ουτε επαναφορά εφαρμογών γινεται ουτε διαγραφη σε εφαρμογες της Microsoft. Να υποθεσω ότι θελει hardreset?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα κι απο εδω, διαβαζω συχνά και τωρα στα στερνά ???? είπα να γραψω. Ειχα διαδοχικα 925, 640, 830 και τωρα 930 στη 251 απο slow. Υπάρχει όντως διλημμα, να την κρατησω ή να παω πισω στην (άψογη σχεδόν) 1066. Απο τη μια είναι εμφανώς πιο γρηγορη η 251, συν 2-3 settings βολικά. Απο την αλλη φτιαχτηκε για αλλα μηχανήματα και σύντομα θα υπάρχει conflict με κάτι απο το 930. Ήδη δυο φορές κρασαρε, πραγμα που ειχα ξεχάσει πότε μου ξανασυνέβη σε Lumia. Το θεματάκι με την κάμερα υπάρχει κ σε μένα (τρεμοσβηνει 1-2 φορές πριν ανάψει κανονικα). Νομίζω και άλλοι το'χουν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το creators update σε 640xl όταν είμαι στον edge και παρακολουθώ youtube έτσι και ανοίξω το notification bar μετά από λίγο αναβοσβήνει η οθόνη και το βίντεο παίζει κανονικά, πρέπει να ανοιγοκλείσω το notification bar για να φτιάξει. Επίσης πολλές φορές στον edge πάλι ενώ ανοίγω μια σελίδα ενώ έχει φορτώσει κάνει ξαφνικά επαναφόρτωση για μία ή δύο φορές έτσι στο άκυρο και όταν έχω μουσική στο groove να παίζει πολλές φορές η μουσική σταματά όταν ανοίγω σελίδες στον edge ή όταν ανοίγω το what's app. Γενικά μετά την έξοδο από skype και what's app υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση και βγάζει το περιμένετε λίγο. Η μπαταρία καλά κρατάει αλλά το update έχει θεματάκια που πρέπει να λυθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσα απο τον edge στο yοutube υπαρχει επιλογη να επιλεγει καποιος την αναλυση οπως στην εφαρμογη γα android?παντα μιλαω μεσα απο τον edge και ytube για κινητα. αν κανω αιτηση για πληρη ιστοτοπο σερνεται εκει ομως εχει το γραναζι κατω της επιλογης 240 360 480 720 κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G10 δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια επιλογή αλλά σε 720p fullscreen δεν σκαλώνει ποτέ το 640xl από edge αλλά και από οποιονδήποτε browser, έτυχε τώρα με το creators update να κάνει κάποια παλαβά στον edge όταν βλέπεις βίντεο και κατεβάζεις το notification bar συν άλλα θεματάκια που προανέφερα. Στο έχω ξαναπεί η συσκευή σου μάλλον έχει πρόβλημα, σαν γενική εικόνα από τα όσα έχεις γράψει αντιμετωπίζεις τραγικά προβλήματα που δεν έχει αντιμετωπίσει κανείς μας και δεν στο λέω για να υποστηρίξω το windows mobile 10 αλλά επειδή όντως δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοιο θέμα. Άλλωστε αν είχαν όλα τα 640xl τέτοια θέματα θα πήγαιναν άπατα και ο κόσμος θα έκλαιγε τα λεφτά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις κανεις τι συμβαινει με τον messenger και φτανει 350-400 mb; υπαρχει καποιος τροπος να επανερχεται στο αρχικο του μεγεθος χωρις να το σβηνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G10 δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια επιλογή αλλά σε 720p fullscreen δεν σκαλώνει ποτέ το 640xl από edge αλλά και από οποιονδήποτε browser, έτυχε τώρα με το creators update να κάνει κάποια παλαβά στον edge όταν βλέπεις βίντεο και κατεβάζεις το notification bar συν άλλα θεματάκια που προανέφερα. Στο έχω ξαναπεί η συσκευή σου μάλλον έχει πρόβλημα, σαν γενική εικόνα από τα όσα έχεις γράψει αντιμετωπίζεις τραγικά προβλήματα που δεν έχει αντιμετωπίσει κανείς μας και δεν στο λέω για να υποστηρίξω το windows mobile 10 αλλά επειδή όντως δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοιο θέμα. Άλλωστε αν είχαν όλα τα 640xl τέτοια θέματα θα πήγαιναν άπατα και ο κόσμος θα έκλαιγε τα λεφτά του.

εχω κανει επαναφορα στα 8,1 και ξανα στα 10 ολα σχεδον διορθωθηκαν ,αλλα οταν επιλεγεις ιστοτοπο πληρη σε ytube ειτε 720 ειτε 480 σερνεται,επισης και στο κιντητο αν απενεργοποιησω την εφαρμογη ytube και μπω απο chrome για κινητα παλι δεν εχει επιλογη αναλυσης,απο την εφαρμογη εχει μεχρι 1440 νομιζω.

 

στο s7 πχ αν το βαλω πληρη ιστοτοπο και 1440 δεν κολαει πουθενα,μεσω chrome 

 

αν πατησω πληρη ιστοτοπο στο 640xl και επιλεξω 720 p εκει μετα 2 λεπτα κολλαει και κλεινει ο edge

 

 

--edit-- δεν υπαρχει τροπος τελικα σε mobile εκδοση το ytube να παιζει οπως θελει καποιος 720/1080/1440,παιζει με το στανταρ 480, εκτος αν βαλει καποιος πληρη ιστοτοπο,η εφαρμογη τριτου κατασκευαστη στα lumia και στο android την επισημη ηταν η απαντηση της google σε αιτημα που εκανα ,ευχαριστω .

Lazlow

δεν γινεται αυτο στα win mobile δλδ να σβηνεις τη μνημη cache.αρα επανεγκατασταση και ξανα ρυθμιση εξαρχης των παραμετρων,στο android υπαρχει 

post-307118-0-81446100-1493758951_thumb.png

post-307118-0-38010900-1493759367_thumb.png

post-307118-0-90356000-1493759481_thumb.png

post-307118-0-17228900-1493761425_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις κανεις τι συμβαινει με τον messenger και φτανει 350-400 mb; υπαρχει καποιος τροπος να επανερχεται στο αρχικο του μεγεθος χωρις να το σβηνω;

Για Creators Update πας Apps -> Επιλογή Εφαρμογής -> Advanced Settings -> Reset

 

Απλά μετά θα χρειαστεί να ξανακάνεις login.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα επαναφορα απο υπολογιστη σε 550 για να δω σε πια εκδοση θα παει χωρις λογαριασμο μς... 

λοιπον απο 10586.494 σε 14393.1066 και τωρα κατεβαζει 15063.251 

και μου περασε και το facebook της microsoft με 80mb απο μονο του 

αυτα  :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γελάω με την μπαταρία. Το drain είναι απίστευτο. Επίσης πρώτη φορά νιώθω το 950 μου ώρες ώρες να ζεσταίνετε πολύ, θυμήθηκα εποχές Lumia 930 που ζεματούσε το αλουμίνιο περιμετρικά. Να όπως καλή ώρα τώρα που γράφω το post.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια εφαρμογη για καμερα χρησιμοποιείτε στο lumia 1020?η lumia camera με νευριαζει που αποθηκευει την ιδια φωτο εις διπλουν,μια με πολλα mb και μια με λιγα,επιση μου φαινεται παραξενο η φωτο με τα πολλα mb δειχνει λιγοτερη καθαρη σε σχεση με την αλλη,ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γελάω με την μπαταρία. Το drain είναι απίστευτο. Επίσης πρώτη φορά νιώθω το 950 μου ώρες ώρες να ζεσταίνετε πολύ, θυμήθηκα εποχές Lumia 930 που ζεματούσε το αλουμίνιο περιμετρικά. Να όπως καλή ώρα τώρα που γράφω το post.

Εγω ειλικρινά στο 930 με creators update, αν εξαιρέσουμε αυτο το κλικ που κάνει οταν ανοίγει η κάμερα, ειμαι πολυ ευχαριστημένος ! Και πιο γρήγορο έγινε το κινητό, και η μπαταρία κρατάει αρκετά περισσότερο! Τα νεα features γενικά ειναι πολυ λιγα και οχι τόσο σημαντικά κατα τη γνώμη μου.... 

 

Υ.Γ.

Επίσης στην .251 διορθώσανε και το θεματακι που ειχα με την Lock Screen μερικές φορές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απτά λίγα bugs που διέκρινα στην 251 είναι ότι κάποιες φορές η οθόνη μου 'φλασαρει' να το πω έτσι και, στις ρυθμίσεις συστημα>Μπαταρία όταν πας να αλλάξεις την πολιτική παρασκηνίου σε μια εφαρμογή κολλάει και επανέρχεται! Η μπαταρία δεν ξέρω νομίζω ότι είναι στα ίδια επίπεδα!

ποια εφαρμογη για καμερα χρησιμοποιείτε στο lumia 1020?η lumia camera με νευριαζει που αποθηκευει την ιδια φωτο εις διπλουν,μια με πολλα mb και μια με λιγα,επιση μου φαινεται παραξενο η φωτο με τα πολλα mb δειχνει λιγοτερη καθαρη σε σχεση με την αλλη,ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο?

Μήπως τραβας Raw και Jpeg?? Για προσωρινή αντικατάσταση δοκίμασε Camera360 Sight!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...