Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επιτελους το πηρα το lg

ωραιο κινητο, το εχω αφησει να φορτισει τωρα για να μην εχω κανα μελλοντικο προβλημα

να το σπασω απο τωρα ή πιο μετα;

 

 

παιδια εχω προβλημα. μου λεει οτι δεν υπαρχει το marketplace στην χωρα μου. εβαλα ομως hotmail.com

και united states of america και ολα. δεν ξερω τι εγινε. παρακαλω πειτε μου

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ αυτα τα λενε πιο νωρις

το ειχα ανοιχτο και το εβγαλα απο το μινι usb για να το βαλω αλλου

εβαλα uk αλλα ακομα τιποτα. περιμενω μπας και αλλαξει τιποτα μεχρι αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν μπορω με τιποτα να μπω στο marketplace

το mail einai hotmail.com ενω εχω βαλει οτι μενω uk

στο κινητο εχω βαλει uk region και εχω κανει restar και ολα save μια χαρα

αλλα ακομα λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου

πειτε μου να κανω κατι δεν ξερω τι φταει

μηπως πρεπει να κανω το τελευταιο update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκος στο χώρο των Windows Phone 7 και μέχρι τώρα οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

Με δύο εξαιρέσεις - ελλείψεις (πλην των κλασικών: multitasking, ελληνικά, clipboard):

1. Δε βρίσκω μετρητή για τα data του mobile network ώστε να ξέρω τι έχω καταναλώσει.

2. Θα ήθελα το σήμα του δικτύου και το ρολόι στην πάνω άκρη της οθόνης να είναι ορατά παντού καθώς περιηγείσαι στα μενού του κινητού και όχι μόνο στη lock screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Θα ήθελα το σήμα του δικτύου και το ρολόι στην πάνω άκρη της οθόνης να είναι ορατά παντού καθώς περιηγείσαι στα μενού του κινητού και όχι μόνο στη lock screen.

 

σχετικό/άσχετο hint, το ξέρεις ότι αν πατήσεις στην κορυφή της οθόνης εμφανίζεται, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκος στο χώρο των Windows Phone 7 και μέχρι τώρα οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

Με δύο εξαιρέσεις - ελλείψεις (πλην των κλασικών: multitasking, ελληνικά, clipboard):

1. Δε βρίσκω μετρητή για τα data του mobile network ώστε να ξέρω τι έχω καταναλώσει.

2. Θα ήθελα το σήμα του δικτύου και το ρολόι στην πάνω άκρη της οθόνης να είναι ορατά παντού καθώς περιηγείσαι στα μενού του κινητού και όχι μόνο στη lock screen.

 

 

1. Αφού δεν έχει multitasking δεν μπορεί να υπάρξει τέτοιο προγραμμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

είμαι στην ευχάριστη θέση να σας παρουσιάσω την πρώτη μου εφαρμογή για Windows Phone 7 :D

Η εφαρμογή λέγεται "Moria Panelladikon" και όπως γίνεται εύκολα αντιλυπτό από το όνομά της πρόκειται για ένα πρόγραμμα που υπολογίζει τα μόρια σε κάθε επιστημονικό πεδίο αφού του βάλεις τους προφορικούς βαθμούς σε κάθε μάθημα και τους βαθμούς που έγραψες στις πανελλαδικές εξετάσεις.

 

Η εφαρμογή μου υποβλήθηκε σήμερα στο marketplace για έλεγχο και θα είναι σύντομα διαθέσιμη. Μπορείτε να διαβάσετε μια περιγραφή και να δείτε μερικά screenshots στο blog μου

 

Δείτε το και πείτε μου την γνώμη σας

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαρμογες για πληρες Backup και Screenshots

Και οι 2 ειναι απο το XDA και τις εχω δοκιμασει

 

Εφαρμογη Screenshots

Μετα απο δοκιμες στο νεο προγραμματακι για screenshots απο το αυτο το ποστ στο XDA

ενημερωνω οτι ολα δουλευουν σωστα. Επιτελους μπορουμε να εχουμε screenshots και στα WP7

 

Πως δουλευει: Τρεχετε την εφαρμογη τσεκαρετε το dehydrate hack και με το πληκτρο windows επιστρεφουμε πισω στην

Home Screen και ανοιγουμε την το προγραμμα που θελουμε να παρουμε screenshots. Μολις ειμαστε εκει που θελουμε

παταμε ελαφρα (focus) το κουμπι της καμερας και αμεσως εμφανιζεται το μυνημα οτι αποθηκευσαμε τοην οθονη στην Φωτο.

Φαινετε οτι δουλευει καλα

 

Δειτε πιο κατω screenshots απο το trophy μου. Αυτη την βδομαδα ειναι πορτοκαλι

 

wp74.jpg wp73.jpg wp72.jpg

 

Κατεβαστε το απο εδώ

 

 

 

Εφαρμογη Backup

Η νεα εκδοση της εφαρμογης ειναι πιο ενδιαφερουσα αφου εχει και restore...

H εφαρμογη κανει αυτο που λεει αφου ειναι μια wrapper-εφαρμογη που απλως ξεκιναει το προγραμματακι της MS updatewp.exe για to update...

Ειναι δοκιμασμενο. Το προγραμμα δουλευει σωστα ...

Πληρες Backup (rom ρυθμισεις εφαρμογες sms κλπ τα παντα) Ενα πληρες image του τηλεφωνου.

 

Τα αρχεια που χρειαζονται ειναι στο πιο πανω ποστ στο XDA και δινω τα λινκ και εδω

Η εφαρμογη : http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=613758&d=1306988144

Το αρχειο update : http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=524211&d=1298366668

 

Αν δεν εχετε βαλει το Windows Phone Support Tools ειναι εδω

http://download.microsoft.com/download/1/5/4/15427EAF-AD42-4E4A-8179-9A3C5483E366/WPSupportTool-amd64.msi

 

H διαδικασια ειναι σαν να κανει update (reboot κλπ) και αργει λίγο (20λεπτα). ..

To μεγεθος ειναι οσο και η χρησιμοποιημενη μνημη στο τηλεφωνο ,,,, στην δικη μου περιπτωση 5,8GB ..φροντιστε να εχετε ελευθερο χωρο.

Τρεξτε το προγραμμα Windows Phone 7 Zune Backup.exe (x86 h 64bit) και πατηστε browse για να του πειτε που εχετε το δευτερο αρχειο

που κατεβασατε το A0CE706D-12B7-45AC-A5FC-AD04DFCA6E86.100.pks και μετα πατηστε backup Phone και υπομονη

 

Τα αρχεια του backup αποθηκευονται εδω C:\Users\Το UserName σας\AppData\Local\Microsoft\Windows Phone Update

 

Μετα το backup μπορειτε και απο το ιδιο προγραμμα αλλα και απο το Zune (Settings/Phone/Update) να κανετε restore κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω το εξής εκνευριστικό θέμα.

Καταρχήν να πω ότι πέρασα τις επαφές από το iPhone στο Google account μου και από εκεί στο WP7.

Όσα νούμερα ήταν με custom labels στο iPhone δεν περάστηκαν στο WP7.

Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις δεύτερο νούμερο με τύπο mobile στην ίδια επαφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το HTC TROPHY και θέλω να μου προτείνεται κάποια λύση.

 

Κάποιες φορές οι εφαρμογές που περνούσα με slide loading δεν άνοιγαν, ή έκαναν ότι άνοιγαν και με επέστρεφαν πάλι στο μενού.Οπότε αποφάσισα να κάνω reset στα default settings. Κάνοντας επαναφορά όμως δεν κρατήθηκε το Unlock και δεν μπορώ να το ξανά κάνω Unlock για κάποιο λόγο . Τέλος σε προσπάθεια μου να βάλω την 7004 στο tri-color bootloader δεν αναγνωρίζεται to κινητό από τα windows.Τι προτείνεται να δοκιμάσω ?

 

edit:

Πολλές ατυχίες μαζί που δεν μπορούσα να συνδυάσω.

1)Αν κατάλαβα καλά επειδή στον σταθερό έχω 64bit ενώ στο laptop 43bit για κάποιο λόγο όταν το συνδέσω στο σταθερό, μετά σταματάει να δουλεύει στο laptop.

2)χρειάστηκε να βγάλω και να ξαναβάλω έναν driver για να δουλέψει σε tri-color bootloader.

 

Οπότε έκανα όλες τις διαδικασίες ξανά από την αρχή.

Επεξ/σία από salida
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...