Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα χθες κατέβαζε κανονικά και σήμερα με έχει ρημάξει στο μήνυμα "Can't Get this information at the moment. Check again in a little while" Grrrrrrrrrrrrrrrr

 

Αποσυνδεσε το απο το PC

 

 

Μακράν από τα πιο αντικειμενικά blogs το engadget, δεν συμφωνώ καθόλου με αυτά που γράφεις. Δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση να ασχολούνται με τα ανύπαρκτα (προς το παρών) στον χάρτης wp7 όταν ειδικά δεν υπάρχουν ειδήσεις για αυτό. Όταν έγινε η συμφωνία microsoft με nokia συνέχεια για αυτό γράφανε.

 

E αν βαλουμε και το Engadget στα πιο αντικειμενικα μπλογκ τοτε τι να πω...Μαλλον δεν εχουμε ιδια αντιληψη της αντικειμενικοτητας....

Ο βιος και η πολιτεια του Topolsky και οι επενδυσεις σε startups που το μπλογκ του εχει στην πρωτη γραμμη ειναι γνωστα σε ολους....

Και συ μου λες οτι οτι διαβαζεις για την Apple εκει ειναι αντικειμενικο???

 

Και γιατι να μην ασχολουνται με WP7 ??? Ειναι πιο υπαρκτο το WebOs και ασχολουνται περισσοτερο ...?

Στο κατω κατω ειναι ενα λειτουργικο απο τη μεγαλυτερη εταιρια softwareκαι θα επρεπε να ασχολουνται..πολυ περισσοτερο ...για να δωσουν στον κοσμο την ιδεα της μιας ακομη σοβαρης εναλλακτικης λυσης στο χωρο.

 

Με συγχωρεις αλλα εχουμε αλλη αποψη για το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

E αν βαλουμε και το Engadget στα πιο αντικειμενικα μπλογκ τοτε τι να πω...Μαλλον δεν εχουμε ιδια αντιληψη της αντικειμενικοτητας....

Ο βιος και η πολιτεια του Topolsky και οι επενδυσεις σε startups που το μπλογκ του εχει στην πρωτη γραμμη ειναι γνωστα σε ολους....

Και συ μου λες οτι οτι διαβαζεις για την Apple εκει ειναι αντικειμενικο???

 

Και γιατι να μην ασχολουνται με WP7 ??? Ειναι πιο υπαρκτο το WebOs και ασχολουνται περισσοτερο ...?

Στο κατω κατω ειναι ενα λειτουργικο απο τη μεγαλυτερη εταιρια softwareκαι θα επρεπε να ασχολουνται..πολυ περισσοτερο ...για να δωσουν στον κοσμο την ιδεα της μιας ακομη σοβαρης εναλλακτικης λυσης στο χωρο.

 

Με συγχωρεις αλλα εχουμε αλλη αποψη για το θεμα

 

Αν και βγαίνουμε off topic:

 

Καταρχάς, ο Topolsky δεν ήταν το engadget και πλέον δεν ανήκει καν εκεί μιας και εδώ και έναν μήνα δεν είναι άλλο εκεί. Επίσης, με τα wp7 ασχολήθηκαν πιο πολύ από ότι με το web os. Τώρα αν νομίζεις ότι η δουλειά του engadget είναι να φέρει την ισορροπία ανάμεσα στις πλατφόρμες, τότε υπό λάθος πρίσμα το διαβάζεις. Ειδήσεις και νέα γράφουν... όταν λοιπόν δεν υπάρχουν νέα για τα wp7 δεν θα γράψουν. Και μην μου πεις ότι υπάρχουν νέα αφού ακόμα και τα αποκλειστικά wp7 blog/site με review από apps ασχολούνται από την έλλειψη νέων.

 

Όπως όμως είπα στην αρχή βγαίνουμε εκτός θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και βγαίνουμε off topic:

 

Καταρχάς, ο Topolsky δεν ήταν το engadget και πλέον δεν ανήκει καν εκεί μιας και εδώ και έναν μήνα δεν είναι άλλο εκεί. Επίσης, με τα wp7 ασχολήθηκαν πιο πολύ από ότι με το web os. Τώρα αν νομίζεις ότι η δουλειά του engadget είναι να φέρει την ισορροπία ανάμεσα στις πλατφόρμες, τότε υπό λάθος πρίσμα το διαβάζεις. Ειδήσεις και νέα γράφουν... όταν λοιπόν δεν υπάρχουν νέα για τα wp7 δεν θα γράψουν. Και μην μου πεις ότι υπάρχουν νέα αφού ακόμα και τα αποκλειστικά wp7 blog/site με review από apps ασχολούνται από την έλλειψη νέων.

 

Όπως όμως είπα στην αρχή βγαίνουμε εκτός θέματος.

 

Δεν το συνεχιζω γιατι ειναι offtopic...

Αποψη σου και σεβαστη αλλα δεν συμφωνω καθολου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το συνεχιζω γιατι ειναι offtopic...

Αποψη σου και σεβαστη αλλα δεν συμφωνω καθολου...

 

Είσαι και εσύ όμως wp7 fan οπότε πρόβλημα δεν υπάρχει και ας μην συμφωνούμε :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι και εσύ όμως wp7 fan οπότε πρόβλημα δεν υπάρχει και ας μην συμφωνούμε :mrgreen:

Σωστος... Ναι μου αρεσουν ..μου αρεσει που εχω και 2 επιλογη μετα το Android...

Και αν καπως θα με ελεγα ειναι αντι-Apple...lol

 

Σιγουρα ομως δεν υπαρχει προβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να ρωτήσω

 

1) no multitasking support = δε μπορώ να ακούω μουσική και να είμαι στο messenger ή να σερφάρω ή να κάνω ο,τιδήποτε άλλο; (epic fail αν είναι όντως έτσι)

2) προγράμματα εκτός marketplace μπορείς να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις; Κοινώς έχει σπάσει;

3) Τι ΣΟΒΑΡΕΣ ελλείψεις έχει στην παρούσα φάση; (ελληνικά απ' ό,τι διαβάζω έχει πλέον ε)

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να ρωτήσω

 

1) no multitasking support = δε μπορώ να ακούω μουσική και να είμαι στο messenger ή να σερφάρω ή να κάνω ο,τιδήποτε άλλο; (epic fail αν είναι όντως έτσι)

2) προγράμματα εκτός marketplace μπορείς να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις; Κοινώς έχει σπάσει;

3) Τι ΣΟΒΑΡΕΣ ελλείψεις έχει στην παρούσα φάση; (ελληνικά απ' ό,τι διαβάζω έχει πλέον ε)

 

Ευχαριστώ.

 

Υπομονή για όλα μέχρι το Mango upd.

 

Σου θυμίζω ότι στις αρχές του iPhone............η Apple δεν το κυκλοφόρησε καν στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να ρωτήσω

 

1) no multitasking support = δε μπορώ να ακούω μουσική και να είμαι στο messenger ή να σερφάρω ή να κάνω ο,τιδήποτε άλλο; (epic fail αν είναι όντως έτσι)

2) προγράμματα εκτός marketplace μπορείς να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις; Κοινώς έχει σπάσει;

3) Τι ΣΟΒΑΡΕΣ ελλείψεις έχει στην παρούσα φάση; (ελληνικά απ' ό,τι διαβάζω έχει πλέον ε)

 

Ευχαριστώ.

 

1. Μουσική παίζει στο background κανονικά.

2. Ναι, μπορείς να εγκαταστήσεις και προγράμματα εκτός, όπως το ελληνικό keyboard

3. Ελληνικό μενού δεν έχει, μόνο keyboard με hackιά. Δεν με πειράζει καθόλου, παντού αγγλικά χρησιμοποιώ. Η πιο σημαντική έλλειψη για μένα είναι κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης. Θα έδινε μεγάλη αξία στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Μουσική παίζει στο background κανονικά.

2. Ναι, μπορείς να εγκαταστήσεις και προγράμματα εκτός, όπως το ελληνικό keyboard

3. Ελληνικό μενού δεν έχει, μόνο keyboard με hackιά. Δεν με πειράζει καθόλου, παντού αγγλικά χρησιμοποιώ. Η πιο σημαντική έλλειψη για μένα είναι κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης. Θα έδινε μεγάλη αξία στο κινητό.

 

Σωστος ...

Να προσθεσω μονο οτι ειναι ξεκλειδωμα του τηλεφωνο ωστε να θεωρειται developer phone

και να μπορεις να βαζεις εφαρμογες απο το PC.

 

Tα προγραμματα πλοηγησης τωρα ξεκινανε και βγαινουν και θεωρω οτι μολις η Νοκια

μπει για τα καλα στο παιχνιδι οι χαρτες της θα ειναι must.

 

Το τι υπαρχει σε εφαρμογες μπορειται να δειτε απο ΕΔΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο δωρεαν εφαρμογες πως τα παει το market των wp7 σε σχεση με του android;

πεζει να δουμε τοις εφαρμογες της google στα wp7;

θα εχω προβληματα αν οι επαφες μου ειναι γραμενες με ελληνικους χαρακτηρες;

οταν ειχα δοκιμασει το trophy στο πλαισιο,σκρολαροντας στη ληστα των εφαρμογων η οθονη εκανε καποια σπασιματα,εχετε παρατηρησει κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές απέκτησα και εγώ ένα HTC Trophy...Έχω διάφορες απορίες!!!

Ποσοστό μπαταρίας δεν βλέπουμε ποτέ και πουθενά ? (εκτός άμα βάλουμε το battery meter)

Γιατί το wi-fi δεν με αφήνει να βάλω custom ip settings?

To unlock αν κατάλαβα καλά είναι το αντίστοιχο του root στα android. ?

To nodo update τι είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχει ανεβει καπου αλλου στο φορουμ αλλα μπορω να ανεβασω αναλυτικους οδηγους για

ξεκλειδωμα και ξεκινημα με το trophy (kai των αλλων htc wp7)...

 

Αν θελετε πεστε μου να το κανω (ισως καποιος mod/admin ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...