Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν, ο Luci έχει δίκιο για τον Coelho, του πούτσου συγγραφέας είναι.

 

Και ζητώ συγνώμη από το ανδρικό μόριο που το φέρνω στο επίπεδο του τσαρλατάνου της πένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοσδήποτε διάβασε τον Αλχημιστή και δε του φάνηκε εμετικός, είναι άνθρωπος δίχως επαφή με τη δυτική λογοτεχνική κουλτούρα.

 

Οποιοσδήποτε ΔΕΝ διάβασε τον Αλχημιστή και του φάνηκε εμετικός, είναι άνθρωπος δίχως επαφή με οποιουδήποτε είδους ουσιαστική παιδεία.

 

Αγαπητέ Δανέ, το να διαβάζεις κάτι και μετά να ξέρεις ότι αυτό που διάβασες ήταν για τα σκουπίδια,θέλει μια κάποια γνώση για να το καταλάβεις.

Το να το πετάς κατευθείαν στα σκουπίδια χωρίς καν να το διαβάσεις,θέλει μια κάποιαν αντίληψη η οποία προέρχεται από την γνώση που σου προσφέρει η παιδεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το εκκρεμές (ελληνικά) με κούρασε ανελέητα...

 

Mην μιλησεις Καιζερ...:mad:

Κανε υπομονη Καιζερ...:mad:

Τα ιδια ακουγες και για τον Σπανουλη Καιζερ....:mad:

Let the pain work 5,4,3,2,1....

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:31 ----------

 

Είναι πιο χαλαρό. Ήταν ανάγνωσμα w.c για αρκετό καιρό.. (είναι και μεγάλο το άτιμο)

 

ΤΟ ΕΚΚΡΕΜΕΣ ΤΟΥ ΦΟΥΚΩ ΑΝΑΓΝΩΣΜΑ WC???

#$@@$@#

 

ΜΗΝ $@#$#@$@#$&&**&(

 

ΡΕ :$#@$@#$#@$

 

 

 

Θα σπασω καμια οθονη, σοβαρευτειτε, θα σας παρουν με τις πετρες...τον Νταν Μπραουν μου μεσα, θα τα κανω λαμπογιαλο.:mad::mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΕΚΚΡΕΜΕΣ ΤΟΥ ΦΟΥΚΩ ΑΝΑΓΝΩΣΜΑ WC???

#$@@$@#

ΜΗΝ $@#$#@$@#$&&**&(

ΡΕ :$#@$@#$#@$

Θα σπασω καμια οθονη, σοβαρευτειτε, θα σας παρουν με τις πετρες...τον Νταν Μπραουν μου μεσα, θα τα κανω λαμπογιαλο.:mad::mad::mad:

 

ΧΑχαΧΑχΑΧαχΑαΑΑ

Άραξε ορε Κάιζερ.. Δεν υπονοώ σε καμία περίπτωση οτι ήταν κακό. Απλά έτυχε εγω να το διαβάσω υπο αυτές τις συνθήκες. Τι να κάνω.. Να πώ οτι το διάβασα στο μπαλκόνι; :P

Και για να είμαι ειλικρινείς τις περισσότερες ώρες διαβάσματος (Ακόμα και για πανελλήνιες κάποτε) εκεί τις περνούσα... Είχα ησυχία και ξεχνιόμουν :o

Cool ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑχαΧΑχΑΧαχΑαΑΑ

Άραξε ορε Κάιζερ.. Δεν υπονοώ σε καμία περίπτωση οτι ήταν κακό. Απλά έτυχε εγω να το διαβάσω υπο αυτές τις συνθήκες. Τι να κάνω.. Να πώ οτι το διάβασα στο μπαλκόνι; :P

Και για να είμαι ειλικρινείς τις περισσότερες ώρες διαβάσματος (Ακόμα και για πανελλήνιες κάποτε) εκεί τις περνούσα... Είχα ησυχία και ξεχνιόμουν :o

Cool ;p

 

Τόσο πολύ πράμα έχεις ??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπά απλά ξεχνιέμαι με το διάβασμα και κάθομαι εκεί...

Αλλα..too much info.. rly... :P Έχω τερματίσει και games στο ιερό αυτό δωμάτιο του σπιτιού (σε psp - ds etc) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού έχει βάλει στο μπανιο 42αρα τηλεόραση και πισι (διπλα άπο τη βιβλιοθηκη :P)! (αν ηταν σε φορμα ο Wash θα το εφτιαχνε με photoshop :-D) Αλίμονο σε μας που τη βγαζουμε με τα διαφημιστικά απο LIDL, πλαισιο κλπ.. :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην μιλησεις Καιζερ...:mad:

Κανε υπομονη Καιζερ...:mad:

Τα ιδια ακουγες και για τον Σπανουλη Καιζερ....:mad:

Let the pain work 5,4,3,2,1....

 

Θα σπασω καμια οθονη, σοβαρευτειτε, θα σας παρουν με τις πετρες...τον Νταν Μπραουν μου μεσα, θα τα κανω λαμπογιαλο.:mad::mad::mad:

 

:-) Χαλάρωσε αγαπητέ Κάιζερ. Ποια είμαι εγώ που θα κρίνω τον Έκο ? Την άποψή μου γράφω απλά, όπως όλοι ! Ωστόσο, οι απόψεις όλων δεν συμφωνούν (ευτυχώς !). Ίσως να μην ταιριάζει σ'εμένα αυτός ο τύπος μυθιστορημάτων/γραφής/ό,τι... Αναμφίβολα, ο Έκο έχει ιστορικό υπόβαθρο στα μυθιστορήματά του (τύπου "εκκρεμες..." και "όνομα...") κι είναι φανερό πως η έρευνα, που προηγήθηκε, είναι πολύ πιο εμβριθής από του Ντ. Μπράουν. Ομολογώ όμως ότι το Ιλουμινάτι το διάβασα "αέρα", χωρίς να με κουράσει καθόλου. Βέβαια μετά, που έπιασα τον "κωδικό..." ίδρωσα να το τελειώσω, καθώς ήταν σαν επανάληψη του "Ιλουμινάτι" σε άλλη πόλη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
:-) Χαλάρωσε αγαπητέ Κάιζερ. Ποια είμαι εγώ που θα κρίνω τον Έκο ? Την άποψή μου γράφω απλά, όπως όλοι ! Ωστόσο, οι απόψεις όλων δεν συμφωνούν (ευτυχώς !). Ίσως να μην ταιριάζει σ'εμένα αυτός ο τύπος μυθιστορημάτων/γραφής/ό,τι... Αναμφίβολα, ο Έκο έχει ιστορικό υπόβαθρο στα μυθιστορήματά του (τύπου "εκκρεμες..." και "όνομα...") κι είναι φανερό πως η έρευνα, που προηγήθηκε, είναι πολύ πιο εμβριθής από του Ντ. Μπράουν. Ομολογώ όμως ότι το Ιλουμινάτι το διάβασα "αέρα", χωρίς να με κουράσει καθόλου. Βέβαια μετά, που έπιασα τον "κωδικό..." ίδρωσα να το τελειώσω, καθώς ήταν σαν επανάληψη του "Ιλουμινάτι" σε άλλη πόλη !

 

Κατ' εμέ θα πρέπει να κατηγοριοποιούμε τα βιβλία ανάλογα με το "είδος" τους και, ενδεχομένως, την περίσταση υπό την οποία θα διαβαστεί (βιβλίο "αεροδρομίου" vs λογοτεχνία). Για παράδειγμα, δεν θα τολμήσω να συγκρίνω τον Stephen King με τον Umberto Eco αλλά τους θεωρώ αμφότερους κορυφαίους στο είδος τους - ή τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα, ως προς τον Stephen King (αντίστοιχα, δεν συγκρίνεται ο Steven Spielberg με τον David Lynch, και οι δύο κορυφαίοι σκηνοθέτες στο είδος τους ο καθένας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβαζω το illuminati , ειναι καταπληκτικο, αλλα τελειωνει, σκεφτομαι να αγορασω η το davinci code , τι λετε ???

 

Εχετε να προτεινεται κατι αλλο ???

Επεξ/σία από Dafnousaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...