Προς το περιεχόμενο

Laser Eye Surgery


akpe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως ξανακοιτοντας το τοπικ ολοενα νιωθω καλυτερα με την επιλογη που ειχα κανει στην ουσια μονος μου τοτε στα 18...πρεπει να ειμαι ο μονος εδω μεσα που να εχει κανει λασικ ΤΟΣΟ παλια κ σε τοσο μικρη ηλικια!

Οποιος σκεφτεται να το κανει ας το κανει...κ εαν μπορει να το κανει μικρος ...εγω εαν ΔΕΝ την ειχα κανει θα ειχα περασει τα καλυτερα χρονια της ζωης μου με γυαλια!!!κ να φανταστητε τοτε δε με ενοιαζε το θεμα ποιοτητας ζωης...απλα επι τουτου κ λογο ψωνιου ΔΕΝ ηθελα να ειμαι αναγκασμενος να φοραω γυαλια..μαλιστα το εψαχνα απο τα 16 μου κ οι δικοι μου με κοροιδευαν!!χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παντως ξανακοιτοντας το τοπικ ολοενα νιωθω καλυτερα με την επιλογη που ειχα κανει στην ουσια μονος μου τοτε στα 18...πρεπει να ειμαι ο μονος εδω μεσα που να εχει κανει λασικ ΤΟΣΟ παλια κ σε τοσο μικρη ηλικια!

Οποιος σκεφτεται να το κανει ας το κανει...κ εαν μπορει να το κανει μικρος ...εγω εαν ΔΕΝ την ειχα κανει θα ειχα περασει τα καλυτερα χρονια της ζωης μου με γυαλια!!!κ να φανταστητε τοτε δε με ενοιαζε το θεμα ποιοτητας ζωης...απλα επι τουτου κ λογο ψωνιου ΔΕΝ ηθελα να ειμαι αναγκασμενος να φοραω γυαλια..μαλιστα το εψαχνα απο τα 16 μου κ οι δικοι μου με κοροιδευαν!!χεχε

 

 

Μου θυμιζεις εμενα στα 50 , την γυναικα μου στα 46 αλλα η κορη μου στα 18 μολις !!!!

 

Η αλλη κορη στα 13 ανυπομονει αλλα εχει καιρο ακομα.

 

Υ.Γ Ο γιος μαλλον την γλυτωσε αφου κλεινει τα 18 χωρις γυαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμιζεις εμενα στα 50 , την γυναικα μου στα 46 αλλα η κορη μου στα 18 μολις !!!!

 

Η αλλη κορη στα 13 ανυπομονει αλλα εχει καιρο ακομα.

 

Υ.Γ Ο γιος μαλλον την γλυτωσε αφου κλεινει τα 18 χωρις γυαλια.

 

Εχεις κανει κ εσυ κ εαν ναι σε ποια ηλικια??

 

Btw ο πατερας μου ειναι 1 χρονο μεγαλυτερος σου!!;)51!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, οι γιατροί με αποθάρρυναν από το να κάνω την επέμβαση, γιατί με τόσους λίγους βαθμούς μυωπίας (τελικά έχω 1 βαθμό σε κάθε μάτι και όχι 1,5) έχει αρκετές πιθανότητες να αποτύχει (μου ανέφερε και περιπτώσεις που οι ασθενείς επέμεναν να την κάνουν, και την πάτησαν)

 

Πάντως, οι τιμές είναι αυτές που είχα πει, €1260 για PRK και €1760 για lasik με αποδείξεις.

το οφθλαμιατρειο αθηνων ειναι κρατικο γι αυτο εχει τετοιες τιμες.προσωπικα οτι σε απετρεψαν δειχνει καλο "προσωπο".

μην ξεχνας οτι αυτοι που εχουν κατι 5αρια μυωπια-αστιγματισμο ακομη και με κοντα στο 1 νιωθουν οτι βλεπουν αριστα..

αν παλι θες να επιμεινεις δοκιμασε σε ιδιωτικο κεντρο για νεες μετρησεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α να πω για την ακριβεια οτι οταν εκανα το λασικ ημουν 17χρονων και 9 μηνων...απλα ειπα ενα 18 στο γιατρο κ ουτε καν ασχοληθηκε!!!χεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις κανει κ εσυ κ εαν ναι σε ποια ηλικια??

 

Btw ο πατερας μου ειναι 1 χρονο μεγαλυτερος σου!!;)51!!

 

Βεβαιοτατα και εκανα στα 50 μου.Τωρα ειμαι 52+

 

Σε αυτες τις ηλικιες λογω πρεσβυωπιας εμφαρμοζεται η τεχνικη monovision που σου αφηνουν 0,75 σε ενα ματι για να σκαντζαρει την πρεσβυωπια. Αλοιως τωρα για να γραψω στο pc θα ηθελα γυαλια.

Φοραγα γυαλια απο τα 13 μου.

 

---------- Προσθήκη στις 20:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:10 ----------

 

Α να πω για την ακριβεια οτι οταν εκανα το λασικ ημουν 17χρονων και 9 μηνων...απλα ειπα ενα 18 στο γιατρο κ ουτε καν ασχοληθηκε!!!χεχεχε

 

 

Χαχα..Και η κορη μου 17 και 10 μηνων αλλα 3 χρονια σταθερη μυωπια που ειναι απαραιτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως, οι τιμές είναι αυτές που είχα πει, €1260 για PRK και €1760 για lasik με αποδείξεις.

 

 

ξερει κανεις αν εχει διακανονισμο σε τετοιες τιμες...? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χαχα..Και η κορη μου 17 και 10 μηνων αλλα 3 χρονια σταθερη μυωπια που ειναι απαραιτητο.

 

Toτε το 99 ο γιατρος ζητησε 2 χρονια σταθερη μυωπια την οποια κ ικανοποιουσα.Μεχρι σημερα διατηρω το ''30% καλυτερης ορασης απο τον γενικο πληθυσμο'' μετα την επεμβαση συμφωνα με τον γιατρο μου ο οποιος μαλιστα ηθελε να με τρεχει σε κατι οφθαλμολογικα συνεδρια.χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Αν κάποιος έχει 1,50 βαθμό αστιγματισμό και 0,25 βαθμό υπερμετρωπία και στα 2 μάτια και κάνει laser,θα μηδενιστούν και ο αστιγματισμός αλλά και η υπερμετρωπία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Άμα κάνω laser, θα μπορώ να κάθομαι πολύ ώρα στο pc/τηλεόραση/διάβασμα, ή υπάρχει περίπτωση να κουράζομαι? Δεν εννοώ την φυσιολογικη κόπωση απο την ακτινοβολία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...