Προς το περιεχόμενο

Laser Eye Surgery


akpe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Κι εγώ ψήνομαι. Πείτε μια που έχει κέντρα για αυτή τη δουλειά, με προτεραιότητα στην Αττική.

 

Έλα ρε , τώρα που θα κουρευτείς θα σου πηγαίνει τέλεια το γυαλάκι :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω έκανε η αδερφή μου πρόσφατα αυτή την επέμβαση.

Να την ρωτήσω άμα θες λεπτομέρειες.

 

Γιατί, εντάξει, και τύφλα και αλωπεκίαση μαζί ούτε εσένα δεν σου αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει αυτήν την επέμβαση μια φίλη μου,πριν ένα χρόνο.Είχε σχεδόν 4 μυωπία...

Η επέμβαση όσο περνάει ο καιρός γίνεται πιο εύκολη και σχεδόν "ρουτίνας".Διαρκεί δέκα λεπτά,απλά μετά πρέπει για κάποιες μέρες θα πρέπει να μην είσαι σε περιβάλλον με σκόνη,να μην σηκώνεις βάρη κτλ κτλ.και επίσης για κάποιο καιρό θα πρέπει να χρησιμοποιείς κάθε τρεις και λίγο κολλύριο.Η φίλη μου είναι μια χαρά,η όραση της είναι τέλεια με μυωπία στο 0 πλέον.

Πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο για κάποιον που έχει βαρεθεί φακούς επαφής,γυαλιά κτλ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά:Μόλις γυρισα απο τον γιατρο που πηγα για εξέταση.Ολα καλα μου ειπε πρεπει να περασω βεβαια απο καποιες επιτροπες με γιατρους και μετα την εξεταστικη τελη Φεβρουαριου αρχες Μαρτιου μπαινω στα βαθια.Βεβαια θελει προετοιμασια ενα μηνα πριν χωρις φακους καθολου θα τους βαλω απεναντι και θα τους πεζω βελακια μιας και τους εχω συχαθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπειρία φίλης μου:

Έκανε Laser και τώρα έχει πρόβλημα. Τα βλέπει όλα θολά και ζαρωμένα και στα 2 μάτια. Πίκρα... Δεν ήταν λάθος του γιατρού αλλά κάτι σαν αντίδραση στο μάτι από την επέμβαση.

 

Να σημειώσω ότι ούτε είμαι ειδικός και ούτε ξέρω σχεδόν τίποτα για το αντικείμενο. Απλώς αναφέρω το περιστατικό της φίλης μου γιατί υπάρχει και μια μικρή πιθανότητα να πάει κάτι στραβά. Και η κοπέλα τρέχει τώρα και δε φτάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή για όποιον έχει αστιγματισμό

 

Eγω έχω 0.25 αστιγματισμό και ο γιατρός δεν μου είπε τπτ για αυτο κανένα πρόβλημα μάλιστα μου είπε.Εκτος αν εννοείς για μεγαλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Είμαι αποφασισμένος να την κάνω κι εγώ τώρα. Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή ασχολούμαι με πολεμικές τέχνες κτλ, καλύτερα είναι να κάνω λέει τον κλασικό τρόπο prk, ο οποίος είναι πιο επώδυνος και στον οποίο χρειάζεται περισσότερο χρόνο να αποκατασταθεί η όραση. Τί ξέρετε γι' αυτή την μέθοδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...