Προς το περιεχόμενο

Laser Eye Surgery


akpe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα ο.γιατρος με ρώτησε πια απο.τις 2 θελω να κανω. Οχι πια ειναι κατάλληλη για μένα. Και τις 2 μπορω. Απλα δε μου αρεσε αυτο με τη διαφορα τιμης. Στην αρχη δε μου.ειπε πια απο.τις 2 θα κανω αλλα μου.ειπε τιμη (2000). Μετα του ειπα δεν εχω τοσα κ.λ.π και μου ειπε 1700. Τη δευτερη φορα αφου.ψαχτικα τον.ρωτησα μεθοδο και.ειπε.2000 η lasik 1700 η prk. Γενικα αν δεν ψαχτεις οτι να ναι σου λενε. 

Το.ακυρωσα σημερα του λεω πρεπει να.παω δουλεια και δεν μπορω τοσες μερες αδεια και μου.ειπε να του δωσω τα λεφτα τα επιπλεον της ακριβης επεμβασης μετα τις γιορτες...

 

Τελος τον ρωτησα αν χρειαστει να κανω επεμβαση μετα αν ανέβει η μυωπια και το υποστηρίζει το ματι μου αν την κανει και μου ειπε φυσικα με μια μικρη επιβαρυνση....

 

Γενικως  σε αλλους με 1700~1800 τους εκανε τελεια δουλεια δωρεαν επανεξετασεις τακτικος ελεγχος κ.λ.π εγω δεν το ενιωσα αυτο με τον.γιατρο. πιο.πολυ business παρα σαν ανθρωπος αισθάνθηκα. Και δεν εχω γνωστο να με συστησει γιατρο καποιον που να εκανε την επεμβαση και να εμεινε απο ολα ευχαριστημενος και πριν και μετα εννοειται της επεμβασης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

η γνώμη μου είναι (άσχετη του θέματος) ότι δεν μπορεί όλοι οι γιατροί να είναι θερμοί άνθρωποι, αυτό όμως δεν τους καθιστά χειρότερους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ο.γιατρος με ρώτησε πια απο.τις 2 θελω να κανω. Οχι πια ειναι κατάλληλη για μένα. Και τις 2 μπορω. Απλα δε μου αρεσε αυτο με τη διαφορα τιμης. Στην αρχη δε μου.ειπε πια απο.τις 2 θα κανω αλλα μου.ειπε τιμη (2000). Μετα του ειπα δεν εχω τοσα κ.λ.π και μου ειπε 1700. Τη δευτερη φορα αφου.ψαχτικα τον.ρωτησα μεθοδο και.ειπε.2000 η lasik 1700 η prk. Γενικα αν δεν ψαχτεις οτι να ναι σου λενε. 

Το.ακυρωσα σημερα του λεω πρεπει να.παω δουλεια και δεν μπορω τοσες μερες αδεια και μου.ειπε να του δωσω τα λεφτα τα επιπλεον της ακριβης επεμβασης μετα τις γιορτες...

 

Τελος τον ρωτησα αν χρειαστει να κανω επεμβαση μετα αν ανέβει η μυωπια και το υποστηρίζει το ματι μου αν την κανει και μου ειπε φυσικα με μια μικρη επιβαρυνση....

 

Γενικως  σε αλλους με 1700~1800 τους εκανε τελεια δουλεια δωρεαν επανεξετασεις τακτικος ελεγχος κ.λ.π εγω δεν το ενιωσα αυτο με τον.γιατρο. πιο.πολυ business παρα σαν ανθρωπος αισθάνθηκα. Και δεν εχω γνωστο να με συστησει γιατρο καποιον που να εκανε την επεμβαση και να εμεινε απο ολα ευχαριστημενος και πριν και μετα εννοειται της επεμβασης...

 

 

Πολύ αναξιοπιστος μου φαινεται ο ...γιατρος !!!!Αν ησουν Αθηνα θα μπορουσα να σου συστησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά!

Τελικά μίλησα με το γιατρό εξετάσεις κτλ κανονικά, μόνο που μου είπε ότι δε μπορεί να μου κάνει Lasik παρά μόνο prk λόγω της λίγης μυωπίας ( 1 βαθμό) και των περισσότερων επιπλοκών (?) ότι δηλαδή είναι καλύτερο για μενα, αν ξανανέβει ή οτιδήποτε και δε ρισκάρει με flap κτλ, γενικά δεν το συστήνει για τόσο λίγο βαθμό. Απλά μου απέκλεισε την Lasik, παρόλο που εγώ την ήθελα για να μην πάρω πολλές μέρες άδεια κτλ. Λογικά η επέμβαση θα γίνει την Παρασκευή, πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο? Καμία συμβουλή κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απέκτησα στα 17 μου, με τα γυαλιά ζαλίζομαι και με πιάνει πονοκέφαλος, οπότε ούτε να χαλάσω τα μάτια μου θέλω, ούτε να φοράω φακούς 18ωρα λόγω δουλειάς, ούτε να εξαρτώμαι από κάτι. Θέμα χρημάτων δεν παίζει γιατί αν το σκεφτείς σε 1 1μιση χρόνο έχεις αποσβέσει το ποσό με φακούς, υγρά κτλ, οπότε why not? Να βλέπω με τα μάτια μου και όχι με κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο μου κανει για αυτο ρωτάω, οι περισσότεροι που ξερω με τετοια νούμερα (0,5-1) δε φοράνε καν γυαλιά κλπ...

 

Νομίζω παντως οτι απο τη στιγμή που δεν υπάρχει το θέμα των χρημάτων δε χανεις κατι απλα προσοχη στο γιατρό μιας και εχω δει ατομο που επαθε ζημιά απο βλακεια γιατρού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το έχεις από μικρός έχεις συνηθίσει κι εσύ και το μάτι σου, έχεις μεγαλώσει έτσι, δε σε ενοχλεί. Αλλά αν το αποκτήσεις μετά την ανάπτυξη του σώματός σου κτλ εεε σε ενοχλεί, όπως όταν παθαίνουν πρεσβυωπία, αν τους ρωτήσεις τρέχοντας θα πήγαιναν για laser αν γινόταν. Είναι θέμα συνήθειας πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει καιρος που εκανα και δεν θυμαμαι λεπτομερειες. Να ξερετε παντως οτι αυτες οι επεμβασεις εχουν και παρενεργειες και ακομα χειροτερα μπορουν να προκαλεσουν προβληματα υγειας. Το θεμα ειναι να μην εισαι σε αυτο το 5% που θα τους τυχουν. Καλυτερα για μενα να ψαξετε το μηχανημα στο οποιο θα γινει η επεμβαση, οσο πιο συγχρονο τοσο το καλυτερο, αλλα και να προτιμησετε την prk που εχει μεγαλυτερη ταλαιπωρια μεν αλλα ειναι πιο σιγουρη και δοκιμασμενη δε. Και πιο φτηνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!

Τελικά μίλησα με το γιατρό εξετάσεις κτλ κανονικά, μόνο που μου είπε ότι δε μπορεί να μου κάνει Lasik παρά μόνο prk λόγω της λίγης μυωπίας ( 1 βαθμό) και των περισσότερων επιπλοκών (?) ότι δηλαδή είναι καλύτερο για μενα, αν ξανανέβει ή οτιδήποτε και δε ρισκάρει με flap κτλ, γενικά δεν το συστήνει για τόσο λίγο βαθμό. Απλά μου απέκλεισε την Lasik, παρόλο που εγώ την ήθελα για να μην πάρω πολλές μέρες άδεια κτλ. Λογικά η επέμβαση θα γίνει την Παρασκευή, πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο? Καμία συμβουλή κτλ?

 

 

Αν του εχεις εμπιστοσυνη καλως αλλα μου φαινεται παραξενο .Άλλο γιατρο ρώτησες ?

 

Και με 1 βαθμο τα γυαλια είναι απαραίτητα οποτε καλα εκανες

 

Καλη επιτυχια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν του εχεις εμπιστοσυνη καλως αλλα μου φαινεται παραξενο .Άλλο γιατρο ρώτησες ?

 

Και με 1 βαθμο τα γυαλια είναι απαραίτητα οποτε καλα εκανες

 

Καλη επιτυχια !!

Κοίτα το σκέφτηκα, αλλά εφόσον εγώ ήθελα Lasik που γενικά κάνει αλλά δε θέλει να κάνει σε μένα δε νομίζω ότι είναι για κάτι άλλο παρά να με προστατεύσει, αλλιώς η lasik και πιο ακριβή είναι κτλ δηλαδή θα τον συνέφερε κι εκείνον, από αυτήν την άποψη το σκέφτομαι.Έκανα τη βλακεία να δω πως γίνεται στο youtube, μην το κάνετε δεν το προτείνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το σκέφτηκα, αλλά εφόσον εγώ ήθελα Lasik που γενικά κάνει αλλά δε θέλει να κάνει σε μένα δε νομίζω ότι είναι για κάτι άλλο παρά να με προστατεύσει, αλλιώς η lasik και πιο ακριβή είναι κτλ δηλαδή θα τον συνέφερε κι εκείνον, από αυτήν την άποψη το σκέφτομαι.Έκανα τη βλακεία να δω πως γίνεται στο youtube, μην το κάνετε δεν το προτείνω...

 

 

Ποτε και σε καμμια περιπτωση για οποιαδήποτε επεμβαση !!!! Και παλι  καλη επιτυχια !!!Το ότι η Lasik παντως είναι πιο ακριβη είναι μεγα ψεμμα .Παντου ιδια είναι η τιμη από οσο ξερω και εχω διαβασει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...