Προς το περιεχόμενο

Ξυρισμα σωματος για αντρες.


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 445
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντε βρε πείτε τα μυστικά της χαλάουα,του κεριού,της κρέμας.Αντρικές κουβέντες.

Λοιπόν είναι επιβεβλημένο μετά την αποτρίχωση να μπαίνει και μια κρέμα σώματος για δέρμα βελούδο.

Επίσης είναι τα σκληρά σημεία αγκώνες,γόνατα,φτέρνες.Να κάνετε και πήλινγκ και φυσικά μετά μαλακτική κρέμα.

Τα νυχάκια;Αφού κάνετε τόσα, το μανικιούρ -πεντικιούρ θα σας χαλάσει;

Φυσικά υπάρχουν και οι προχωρημένοι ..ανταύγειες,λίγη σκιά να τονίσουμε το τσακίρικο μάτι κλπ

Αλλάξανε οι καιροί,οι άντρες πήραν εκδίκηση.Τώρα πια οι γυναίκες τους περιμένουν να βγουν επιτέλους από το μπάνιο.Αμέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα κ εσυ, τα αισθητικα ορια που λες εχουν σχεση με το πως διαχειριζεσαι αυτη την σχεση με τους αγνωστους κ πως βλεπεις το φορουμ.Οταν πχ μπαινει το χιουμορ μπροστα (που στην δικη μου περιπτωση μπαινει) τοτε δεν βλεπω γιατι να γινεται τοσο θεμα.

 

Και το χιούμορ, δυστυχώς, είναι στη δικαιοδοσία της αισθητικής.

Εντάξει, προφανώς δε λέω να νομοθετήσουμε το γούστο μου και προφανώς μπορώ να ακούσω μέσα σε πολλά διαφορετικά πλαίσια προσωπικές πληροφορίες, αλλά πως να στο πω, ο γενικός κανόνας μου είναι πως πράγματα για τα οποία δε μπορώ να ρωτήσω έναν άγνωστο λόγω διακριτικότητας, δε θέλω και να μου τα λέει. Δεν έχω κακή σχέση με την καφρίλα, αλλά πρώτον θεωρώ πως θέλει φοβερή προσοχή το πως θα κάνεις κάτι τόσο five_years_old να είναι αστείο* και δεύτερον εδώ γίνεται κατά κύριο λόγο νορμάλ κουβέντα. Σε φάση έχουμε μαζευτεί και λέμε τι ξυράφι πάει καλύτερα για το κλαδί της ζωής και τα καρύδια της γνώσης. Ε, είναι μετροσέξουαλ, πως να γίνει τώρα. Αν αυτό είναι κακό, άλλη ιστορία.

 

*Ο σέλλερζ θα έχει μια ενδιαφέρουσα ιστορία να πει για την πρώτη φορά που με γνώρισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάξανε οι καιροί,οι άντρες πήραν εκδίκηση.Τώρα πια οι γυναίκες τους περιμένουν να βγουν επιτέλους από το μπάνιο.Αμέ.

Λάθος.

Μη κοιτάς που εκφυλιστήκαμαν εντελώς και γίναμαν σόμορα+γόμορα (sic)πιδάκιμ...

 

Γιατί άμα δεις και στη φύση,τα αρσενικά ζώα έχουν τα πλουμιστά φτερά,τη θεριεμένη χαίτη,κελαϊδάνε και ότι είναι τελοσπάντων απαραίτητο να κερδίσουν την εύνοια του θυληκού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια χαίτη και φτερά.Μαδημένα κοτόπουλα γίνανε.Το καλοκαίρι δε να τους δεις στην παραλία με το αντηλιακό να γυαλίζει.. χέλια.. και γέλια.

Εδώ θα στη χαλάσω,δεν πολυκοιτάω αρσενικά,απευθύνσου στην Τοξώ γι αυτό...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντως νομιζω οτι ο Οργασμικ αναφεροταν περισσοτερο στις συζητησεις μεταξυ αντρων που δεν του καθονται καλα,θιγοντας τα ορια εκει.Για μενα εδειξε καπως αν θες την αντιρρηση του σε αυτο το οποιο ειναι κοινωνικα οχι κ τοσο αποδεκτο να συζητατε με τοση λεπτομερια αναμεσα σε αντρες δινοντας φυσικα την προσωπικη του πινελια.

 

Σωστα το επιασες. Σαν τριτος παρατηρητης μου καθεται καπως να βλεπω αντρες να συζητανε για κρεμες προσωπου, αποτριχωτικα, βερνικια, λακ και δεν συμμαζευεται. Και νομιζω οτι μια γυναικα παρατηρητης τετοιας κουβεντας θα συμφωνουσε μαζι μου.

Θα μου πεις "δηλαδη οι αντρες μονο για μπαλα, μουνια, ξυλο, μπυρες, ρεψιματα κτλ πρεπει να μιλανε?". Ισως ναι...πες με πιο ρηχο, πες με πιο πουριτανο...

Νομιζω παντως οτι σιγα σιγα τραβαμε τα ορια. Δηλαδη καποτε με αυτους τους ρυθμους οι αντρες θα μιλανε για την πεντικιουριστα τους, θα ανταλλασουν κουτσομπολια απο το κομμωτηριο που πανε 2 φορες την εβδομαδα, για κατι παπουτσια μουρλια που ειδε στο Mall κτλ...Και τοτε θα το βαφτιζουμε παλι "μα να μην περιποιουμαι τον εαυτο μου?"

ΟΧΙ ειναι για μενα η απαντηση. Αλλο να τον φροντιζεις (δηλαδη να προσεχεις τα στοιχειωδη-να μην ζεχνεις, να κοβεις κανα νυχι, να βγαζεις καμια πετρα απο τα δοντια κτλ) και αλλο να τον περιποιεισαι. Η περιποιηση ειναι για την γυναικα. Νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κανετε ετσι βρε... Ειπαμε να μην το παρακανουμε αλλα να προσεχουμε λιγο και τον εαυατο μας.. :/ Τι και καλα επειδη ειμαστε αντρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...