Προς το περιεχόμενο

Ξυρισμα σωματος για αντρες.


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Από την αποτρίχωση σώματος ....Νοοτροπία μικρού χωριού."

 

Φιλε μπραβο καλα τα λες εχεις απολυτα δικιο...Με αυτα που ακουγα πηγα να αλλαξω γνωμη για τον εαυτο μου και να το ξανα σκεφτω :) 1+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ξυρίζω μασχάλες, γεννητικά (σαν τσόντα) κώλο εσωτερικά για να μην μπλέκονται τρίχες με σκατά. Πλάτη δεν έχω , στήθος έχω αρκετές και τα παίρνω μια φορά το χρόνο. Γενικά αισθάνομαι πιο καθαρός. Επίσης δε γνώρισα κανέναν που ξύρισε κάτι και να το μετάνοιωσε. Απλά ο καθένας αισθάνεται ότι πρέπει να ξυρίσει κάτι διαφορετικό.

Προσοχή, όταν ξυρίσεις κάτι δεν υπάρχει επιστροφή. Και αυτό γιατί το αποτέλεσμα πάντα αρέσει...

 

lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αποτρίχωση σώματος πως ακριβώς φτάνουμε στην λακ, στα "αχ αγάπη μου είδα

ένα ζευγάρι παπούτσια τρέλα" και στο να βάφουμε τα νύχια μας;

 

Τι ανόητα επιχειρήματα είναι αυτά;

Το να θέλει κάποιος να έχει αποτριχωμένο στήθος ή πλάτη

για κάποιον λόγο, δεν είναι κάτι που προοδευτικά θα τον κάνει να θέλει

να βάψει τα νύχια του ή να φορέσει τακούνια.

 

Δεν ειπα αυτο, διαβασε καλυτερα.

 

Θέλει ο άλλος να αποτριχωθεί, με γεια του με χαρά του.

Τι σχέση έχει με το πόσο άντρας είναι;

 

 

Ουτε αυτο ειπα, παλι διαβασε καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα το επιασες. Σαν τριτος παρατηρητης μου καθεται καπως να βλεπω αντρες να συζητανε για κρεμες προσωπου, αποτριχωτικα, βερνικια, λακ και δεν συμμαζευεται. Και νομιζω οτι μια γυναικα παρατηρητης τετοιας κουβεντας θα συμφωνουσε μαζι μου.

Θα μου πεις "δηλαδη οι αντρες μονο για μπαλα, μουνια, ξυλο, μπυρες, ρεψιματα κτλ πρεπει να μιλανε?". Ισως ναι...πες με πιο ρηχο, πες με πιο πουριτανο...

Νομιζω παντως οτι σιγα σιγα τραβαμε τα ορια. Δηλαδη καποτε με αυτους τους ρυθμους οι αντρες θα μιλανε για την πεντικιουριστα τους, θα ανταλλασουν κουτσομπολια απο το κομμωτηριο που πανε 2 φορες την εβδομαδα, για κατι παπουτσια μουρλια που ειδε στο Mall κτλ...Και τοτε θα το βαφτιζουμε παλι "μα να μην περιποιουμαι τον εαυτο μου?"

ΟΧΙ ειναι για μενα η απαντηση. Αλλο να τον φροντιζεις (δηλαδη να προσεχεις τα στοιχειωδη-να μην ζεχνεις, να κοβεις κανα νυχι, να βγαζεις καμια πετρα απο τα δοντια κτλ) και αλλο να τον περιποιεισαι. Η περιποιηση ειναι για την γυναικα. Νομιζω.

 

Τί κατάλαβα λάθος;

Γιατί με αυτούς τους ρυθμούς θα φτάσουμε εκεί που λες, και ποιοι άντρες είναι αυτοί

που τους βλέπεις να μιλάνε για λακ και βερνίκια;

 

Όλο το point του post σου είναι ότι από την στιγμή που ο άντρας αποφασίσει να αποτριχωθεί,

η επόμενη λογική συνέχεια είναι σιγά σιγά να μετατραπεί όχι απλά σε γυναίκα, αλλά σε γυναίκα καρικατούρα

(συζήτηση μόνο για μαλλιά, νύχια, τρίχες).

 

Και απάντησα ότι αυτό δεν στέκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στο σεξ σε αμμώδη παραλία ε; Μην μπει άμμος "ανάμεσά" σας γιατί είναι σαν να πηδάς γυαλόχαρτο..

Έχω καλύτερο:Τη ρουλεμανάτη!

Βουτάς τη μαλαπέρδαρδα σου σε μέλι,μετά ρίχνεις μια χούφτα στραγάλια πάνω και ...τη μπαίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως η μαλακία είναι σαν τον διαλογισμό:Στο ταμιείον.

(για να σε γλυτώσω από γκούγκλισμα,μας και ελάχιστοι είναι αυτοί που θα την ανθιστούν,ταμιείον είναι ο προσωπικός χώρος-χονδρικά}).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* συ δε όταν προσεύχη, είσελθε εις τον ταμιείόν σου, και κλείσας την θύραν σου πρόσευξαι τω πατρί σου τω εν τω κρυπτω,

 

και ο πατήρ σου ο βλέπων εν τω κρυπτω αποδώσει σοι εν τω φανερω.

 

Ματθ, ΣΤ,6

Το βρήκα καθώς έψαχνα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα και απο εμενα επειδη ειναι πολλες οι σελιδες στο τοπικ και δεν εχω χρονο να τις διαβασω η απορια μου ειναι για ξυρισμα σωματος ξυριστικη μηχανη ή κουρευτικη και στη μικρη σκαλα???αν μπορειτε δωστε και κανενα παραδειγμα με 30-40 ευρω απο ebay ή amazon τσαμπα μεταφορικα....ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί κατάλαβα λάθος;

Γιατί με αυτούς τους ρυθμούς θα φτάσουμε εκεί που λες, και ποιοι άντρες είναι αυτοί

που τους βλέπεις να μιλάνε για λακ και βερνίκια;

 

Όλο το point του post σου είναι ότι από την στιγμή που ο άντρας αποφασίσει να αποτριχωθεί,

η επόμενη λογική συνέχεια είναι σιγά σιγά να μετατραπεί όχι απλά σε γυναίκα, αλλά σε γυναίκα καρικατούρα

(συζήτηση μόνο για μαλλιά, νύχια, τρίχες).

 

Και απάντησα ότι αυτό δεν στέκει.

W0rd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...