Προς το περιεχόμενο

Ξυρισμα σωματος για αντρες.


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως κανετε ετσι βρε... Ειπαμε να μην το παρακανουμε αλλα να προσεχουμε λιγο και τον εαυατο μας.. :/ Τι και καλα επειδη ειμαστε αντρες...

Εκει, στο "λιγο" τα χαλαμε ρε φιλε...γιατι αυτο το λιγο σιγα σιγα παει ολο και πιο περα...τι να πω, αμα κανουν κεφι και οι γυναικες την αντρικη περιποιηση, προφανως καλα κανουν και οι αντρες και "περιποιουνται" (τα εισαγωγικα ειναι για να το διαφοροποιησω απο το "φροντιζουν") τον εαυτο τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα το επιασες. Σαν τριτος παρατηρητης μου καθεται καπως να βλεπω αντρες να συζητανε για κρεμες προσωπου, αποτριχωτικα, βερνικια, λακ και δεν συμμαζευεται. Και νομιζω οτι μια γυναικα παρατηρητης τετοιας κουβεντας θα συμφωνουσε μαζι μου.

Θα μου πεις "δηλαδη οι αντρες μονο για μπαλα, μουνια, ξυλο, μπυρες, ρεψιματα κτλ πρεπει να μιλανε?". Ισως ναι...πες με πιο ρηχο, πες με πιο πουριτανο...

Νομιζω παντως οτι σιγα σιγα τραβαμε τα ορια. Δηλαδη καποτε με αυτους τους ρυθμους οι αντρες θα μιλανε για την πεντικιουριστα τους, θα ανταλλασουν κουτσομπολια απο το κομμωτηριο που πανε 2 φορες την εβδομαδα, για κατι παπουτσια μουρλια που ειδε στο Mall κτλ...Και τοτε θα το βαφτιζουμε παλι "μα να μην περιποιουμαι τον εαυτο μου?"

ΟΧΙ ειναι για μενα η απαντηση. Αλλο να τον φροντιζεις (δηλαδη να προσεχεις τα στοιχειωδη-να μην ζεχνεις, να κοβεις κανα νυχι, να βγαζεις καμια πετρα απο τα δοντια κτλ) και αλλο να τον περιποιεισαι. Η περιποιηση ειναι για την γυναικα. Νομιζω.

 

 

Δηλαδή εσένα η κοπέλα σου δε σου χει πει ποτέ οτι θες ξύρισμα στην περιοχή των γεννητικών οργάνων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα μιλαει για κρεμα για ξυρισμα σε ολο το σωμα. Αλλο τα γεννητικα οργανα. Αλλες μου εχουν πει να τα ξυρισω,γιατι απλα τους αρεσει ξυρισμενο, κι αλλες οχι. Το οτι το εχω ξυρισει καποιες φορες, δεν ειναι η περιπτωση που περιγραφω... ΑΝ διαβασες ομως τι λεω, δεν θα εκανες αυτη την ερωτηση ετσι στεγνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει, στο "λιγο" τα χαλαμε ρε φιλε...γιατι αυτο το λιγο σιγα σιγα παει ολο και πιο περα...τι να πω, αμα κανουν κεφι και οι γυναικες την αντρικη περιποιηση, προφανως καλα κανουν και οι αντρες και "περιποιουνται" (τα εισαγωγικα ειναι για να το διαφοροποιησω απο το "φροντιζουν") τον εαυτο τους...

 

Hmm whatever.. Καλα παιζει ρολο και η ηλικια βεβαια.. Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι/ειστε ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αποτρίχωση σώματος πως ακριβώς φτάνουμε στην λακ, στα "αχ αγάπη μου είδα

ένα ζευγάρι παπούτσια τρέλα" και στο να βάφουμε τα νύχια μας;

 

Τι ανόητα επιχειρήματα είναι αυτά;

Το να θέλει κάποιος να έχει αποτριχωμένο στήθος ή πλάτη

για κάποιον λόγο, δεν είναι κάτι που προοδευτικά θα τον κάνει να θέλει

να βάψει τα νύχια του ή να φορέσει τακούνια.

Τέτοια επιχειρήματα είναι για συζήτηση καφενείου, όπου ο πιο άντρας

είναι αυτός που ρεύεται πιο δυνατά και βρωμάει περισσότερο.

 

Κάποτε αντρίλα ήταν και να μην πλένεις τα δόντια σου ή να αφήνεις μπίχλα κάτω από τα νύχια,

σιγά να μην κάτσει τώρα ο άντρας ο βαρύς, ο μπετατζής να κόβει τα νυχάκια του, με τα δόντια όταν

μεγαλώσουν πολύ. Αυτό τι σημαίνει, ότι εκεί πρέπει να μείνουμε;

 

Οι καιροί αλλάζουν και πλέον ούτε στα κωλοχώρια μας μένουμε, και 5 εικόνες παραπάνω από τον κόσμο

(θέλω να) πιστεύω ότι παίρνουμε.

 

Θέλει ο άλλος να αποτριχωθεί, με γεια του με χαρά του.

Τι σχέση έχει με το πόσο άντρας είναι;

Αν εγώ είμαι ικανοποιημένος με τον εαυτό μου και νιώθω

άνετα με το σώμα μου, θα κάνω ό,τι γουστάρω.

Το ότι θα πει ο άλλος "μην σκίσεις κανά καλσόν" περισσότερα για τις δικές του φοβίες

και κόμπλεξ λέει παρά για μένα.

 

Υποτίθεται είμαστε και στο ίντερνετ και βλέπουμε τι γίνεται και παραέξω.

Εδώ στην Ελλάδα προφανώς έχουμε μείνει οι τελευταίοι από τους μάγκες,

οι τριχωτοί με τα μουστάκια και τα μαχαίρια στην ζώνη.

 

Νοοτροπία μικρού χωριού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ο οργκάζμικ δεν αναφέρεται (το κάνει αρκετά ξεκάθαρο άλλωστε) στο τι συμβαίνει, αλλά στο τι λέγεται.

 

Και να πω την αμαρτία μου, συμφωνώ λίγο, υπάρχουν συγκεκριμένα αισθητικά όρια που υπάρχουν ανάμεσα σε αγνώστους. Το να βγαίνει ο καθένας και να πληροφορεί ένα τσούρμο nicknames για το πως ξυρίζει τα παπάρια του, δε διαφέρει και πολύ από την Εύα να μας (ξανα)λέει για την περίοδό της, τον τοξοβόλο να μας (ξανα)λέει πόσο καλά πηδάει ο Ινδός και την βιντατζού να μας (ξανα)λέει πόσο καυτό είναι το σεξ στην παραλία, κι ας μην το 'χει κάνει. Ούτε η περίοδος, ούτε η μαλαπέρδα του Ινδού, ούτε το σεξ στην παραλία είναι μεμπτά αισθητικά, η ανεξέλεγκτη ενημέρωση σχετικά με αυτά όμως, είναι λίγο. Για μένα.

Ειχα πει σεξ στην παραλια γενικα τα καλοκαιρια που συνηθιζεται.Οχι για μενα.

Και το τι εχω κανει 1.δεν το ξερεις και 2. δεν σε αφορα για να αναφερεις ξανα και ξανα και ξανα.Ξεκολλα τη ζωη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα πει σεξ στην παραλια γενικα τα καλοκαιρια που συνηθιζεται.Οχι για μενα.

Και το τι εχω κανει 1.δεν το ξερεις

 

Ε άρα δεν έχεις κάνει σεξ στην παραλία. Άρα καλά είπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε άρα δεν έχεις κάνει σεξ στην παραλία. Άρα καλά είπε.

Δεν προκειται να παρεις απαντηση σε αυτο το θεμα απο μενα.

+1 στον Αρκαλ. και απο μενα.Συμφωνω απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα πει σεξ στην παραλια γενικα τα καλοκαιρια που συνηθιζεται.Οχι για μενα.

Και το τι εχω κανει 1.δεν το ξερεις και 2. δεν σε αφορα για να αναφερεις ξανα και ξανα και ξανα.Ξεκολλα τη ζωη σου.

 

γτ 2-0?

εσυ θα πας σημερα αυθημερον απο οτι καταλαβα

και γω θα κανω διακοπες 7 μερες ;)

 

με το μωρακι μου!!!!!!:P:o ακα hot steamy sex στην παραλια:whistle:

 

 

10 chars

 

Βούλωνε. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ξυρίζω μασχάλες, γεννητικά (σαν τσόντα) κώλο εσωτερικά για να μην μπλέκονται τρίχες με σκατά. Πλάτη δεν έχω , στήθος έχω αρκετές και τα παίρνω μια φορά το χρόνο. Γενικά αισθάνομαι πιο καθαρός. Επίσης δε γνώρισα κανέναν που ξύρισε κάτι και να το μετάνοιωσε. Απλά ο καθένας αισθάνεται ότι πρέπει να ξυρίσει κάτι διαφορετικό.

Προσοχή, όταν ξυρίσεις κάτι δεν υπάρχει επιστροφή. Και αυτό γιατί το αποτέλεσμα πάντα αρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...