Προς το περιεχόμενο

Ξυρισμα σωματος για αντρες.


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 445
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eνδιαφερουσα σκεψη... Και πως τον ξυριζεις το κωλο? βαζεις το καθρεφτη απο πισω?

Μετα απο πόσο καιρο ξαναφυτρωνουν?

Αργούν! Αλλά καθαρίζεσαι αμέσως!

Την πρώτη φορά που το δοκιμάζεις νοιώθεις λίγο αδερφή αλλά όταν τις ξυρίσεις, επιβεβαιώνεις το λογικό: καθαριότητα.

Βασικά όλοι μας δεν έχουμε μουστάκι. Για τους Έλληνες του 1950 είμαστε καραδδερφάρες....

 

Το να ξυρίζεσαι επειδή το θέλεις το "αποζιτεις" (θέλεις να βλέπεις το πόδι σου ξυρισμένο η την πλάτη σου κτλ) είναι gay δεν το συζητώ γιατί για να ΘΕΛΕΙΣ κάτι τέτοιο πάει να πει πως δεν αποδέχεσαι τον εαυτό σου σαν άντρας με το αντρικό χαρακτηριστικό της τρίχας και σαρεσει το παιδικό/γυναικείο πρότυπο του απαλού δέρματος .-

 

Από εκεί και πέρα το αντίστροφο δεν ισχύει δηλαδή αν για τον x,ψ λόγο αναγκαστείς η οικειοθελώς λόγο ανωτέρας βίας πρέπει να ξυριστείς αυτό δεν σε κάνει gay.. είσαι όσο άντρας ήσουν και πριν.. γιατί πολύ απλά δεν είναι ότι δεν αποδέχεσαι τον εαυτό σου με τις τρίχες απλά ένα εξωτερικό τρίτο γεγονός σε αναγκάζει..

 

Πχ η κοπέλα αρνείται να σε "περιποιηθει" :P σε συγκεκριμένα σημεία λόγο της τρίχας οποτε και σου ζητάει να τις απομακρύνεις από εκεί...

 

η στην δουλειά σου δεν επιτρέπεται το μούσι..

 

η το μούσι το καλοκαίρι (επειδή δεν κανεις και συχνά μπάνιο :P ) σε κάνει ξύνεσαι κτλ... :P

Κανείς δεν είναι τέλοιος. Η ανάγκη για βελτίωση της εμφάνισης και η ανάγκη να νοιώθεις καλά, πάντα υπήρχε στον άνθρωπο. Δες σκουλαρίκια, δες βάψιμο μαλλιών. Ακόμα και η φύση έχει υιοθετήσει τακτικές για προσέλκυση του άλλου φύλου.

Είναι πως αισθάνεται κάποιος. Προσωπικά θεωρώ ότι η λίγο τρίχα, το πολύ 2-3 χιλιοστά είναι το ιδανικό για το ανδρικό στήθος και όπου αλλού θες. Το ξύρισμα λάμπα και η αφάνα, είναι για το λούτσο, όπως και να το δεις......

Κάποιοι φίλοι μου ξυρίζουν μέχρι και τα χέρια. Εγώ αυτό το θεωρώ υπερβολικό και δεν θα το έκανα, γιατί εγώ δε θα ένοιωθα άνετα με τον εαυτό μου. Δεν τους κατηγορώ όμως γιατί απλά στη ζωή αυτή δεν υπάρχει το απόλυτο σημείο αναφοράς του τι είναι σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξεκαθαρίσουμε κάτι .. όταν κάποιος γυμνασμένος με ωραίο σώμα ξυρίζει στήθος κλπ το αναδεικνύει, αντιθέτως κάποιος λαπάς έχει αποτέλεσμα να μοιάζει με φώκια. -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Papajo να ρωτησω κατι; Και της γυναικας η φυσικη κατασταση δεν ειναι με τριχες στα ποδια; Λιγοτερες απο του αντρα αλλα αυτο δεν εχει ιδιαιτερη σημασια, μπορει καποιος με την ιδια ευκολια να υποστηριξει πως το γυναικειο χαρακτηριστικο της γυναικας ειναι οι λιγες τριχες στα ποδια και οι αρκετες στις μασχαλες, υποστηριζω κατι απολυτα λογικο, αν δεκτουμε οτι αυτο ειναι σωστο:

 

 

 

Πρόσεξε εγώ δεν μίλησα για την φυσική κατάσταση κάποιου!! δηλαδή για το πως γεννήθηκε..

 

(γιαυτο κάνω και post που είναι σχετικά μεγάλα γιατί θέλω να καλύψω όσο καλύτερα μπορώ το θέμα για το οποιο μιλάω και συνήθως -αν δεν έχω πιει λίγο η δεν είμαι εντελώς νυσταγμένος :P- προσέχω και τις λέξεις μου )

 

 

Εγώ λοιπόν μίλησα για τα ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ του κάθε φύλλου.. όχι για την φυσική κατάσταση.. όπως υπάρχουν άντρες που τους λείπουν οι τρίχες έτσι υπάρχουν και γυναίκες που έχουν πολλές...

 

Το χαρακτηριστικό της γυναικας είναι το ΑΠΑΛΟ δέρμα οποτε αν κυνηγάει να έχει απαλό δέρμα χωρίς τρίχες κτλ δεν είναι "gay" :P είναι αυτό που είναι δηλαδή γυναικα!

 

Από την άλλη το χαρακτηριστικό του άντρα είναι οι τρίχες οποτε αν κυνηγάει να έχει απαλό δηλαδή παιδικό/γυναικείο δέρμα τότε ναι έχει ψύχωση γυναικας = gay..

 

 

Από εκεί και πέρα να συμπληρώσω πως δεν ξυρίζουν όλες οι γυναίκες τις μασχάλες τους (τουλάχιστον εντελώς) και αυτό αρέσει σε κάποιους άντρες (και μάλιστα τυχαίνει πολύ sexy γυναίκες να το κάνουν αυτό)

 

Τα μούσια δεν είναι αηδία.. απλά η κοπέλα που μίλησε έχει δεχτεί πλύση εγκεφάλου από teenager διαφημίσεις και είδωλα αμερικανικα τύπου justin bieber....

 

Εγώ είχα ένα διάστημα πρόβλημα σε μια δουλειά μου γιατί έπρεπε να είμαι ξυρισμένος αλλα η κοπέλα μου είχε μεγάλο πρόβλημα που δεν έχω έστω ένα μουσάκι των 3 ημερών... :P

 

Δεν τσιμπάει αν είσαι καθαρός και αν ξυρίζεσαι σωστά (έτσι ώστε να μην κανεις τις τρίχες σου να καμπυλώνουν υπερβολικά σαν πέταλα...πχ αυτό συμβαίνει καμια φορα όταν ξυρίζεσαι συχνά κόντρα αλλα όχι μονο) ούτε μαδάνε και αν δεν είναι χύμα.. δεν τσιμπάνε ούτε την σύντροφο σου (ίσως λίγο τις πρώτες μέρες σε συγκεκριμένες στάσεις)

 

Το να περιποιησε την τρίχα σου δεν είναι gay.. όπως πηγαίνεις στον κουρέα για τα μαλλιά μπορείς να ψαλιδίζεις το μουσι σου και γενικα τις τριχες σου και ακόμη και να ξυρίζεις το πρόσωπο σου (το γιατί το ανέφερα σε προηγούμενο post) ακόμη και οι σπαρτιάτες πολεμιστές ήταν ξυρισμένοι με μεγάλα μαλλιά και κάθε φορα πριν την μάχη τα χτένιζαν!

 

Με αυτό θέλω να πω ότι αν περιποιείσαι το μουστάκι σου και γενικά την περιοχή στο στόμα δεν θα κολλάνε σούπες και λοιπά ροφήματα πάνω του όταν πίνεις και τρως... γιατί πολύ απλά δεν θα είναι θάμνος που ξεπροβάλλει πάνω από τα στομα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ξύρισμα στο σώμα,προκαλεί ερεθισμούς.Το καλύτερο είναι αποτρίχωση με ταινίες ή ακόμα και laser.Φυσικά για όποιον δεν το θεωρεί γυναικείο.Εγώ έχω στα πόδια πολλές τρίχες,ευτυχώς σε άλλα σημεία είναι ελάχιστες έως καθόλου.Αν και δεν με αφήνουν να κάνω αποτρίχωση με κερί,επειδή το θεωρούν γυναικείο,αργότερα αν δω ότι αυξάνονται,θα το επιχειρήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί θα το επιχειρήσεις? είσαι ποδοσφαιριστής και συγκρατούνε ιδρώτα όταν τρέχεις με αποτέλεσμα να ψύχονται οι κουρασμένοι (από τον αγώνα) μύες σου και να παθαίνεις κράμπες?

 

 

Όλα αυτά είναι ζιζάνια που μας σπέρνει το αμερικανικο καπιταλιστικό σύστημα στο μυαλό για να καταναλώνουμε παραπάνω προϊόντα (πέρα από το να φάμε να ντυθούμε κτλ τώρα ΚΑΙ να αγοράζουμε κεριά για αποτρίχωση) για να τρέχει το σύστημα τους άπταιστα!

 

Μια χαρά είναι τα πόδια σου είμαι σίγουρος και full τρίχα αν εχεις οπως λες (δηλαδη αν δεν είναι απλά η ιδέα σου ότι έχεις πολύ τρίχα επειδή απλά έχεις περισσότερη από τους γυμνασμένους άτριχους γαλαζοματιδες φλώρους στις αμερικανικες διαφημίσεις ) ακόμη καλύτερα δεν θα κρυώνεις τον χειμώνα και όταν πέφτεις θα τραυματίζεσαι λιγότερο!

 

είναι το κληρονομικό σου χαρακτηριστικό! και το να κρατάμε την κληρονομιά μας είναι ένα από τα πράματα που μας κάνει άντρες!

 

θέλω να πω ότι σίγουρα έτσι θα ήταν και ο παππούς σου η ο πατέρας σου η ακόμη ο προπάππους σου.. δηλαδή είναι γενετικό χαρακτηριστικό της οικογενειας σου και θα έπρεπε να είσαι περήφανος για το δέντρο σου όχι να ντρέπεσαι!

 

Αν τις βγάζεις ουσιαστικά ντρέπεσαι για αυτό που είσαι. και αυτό δεν είναι αντρικό (πέρα ότι είναι γυναικείο έτσι και αλλιώς για τους λόγους που περιέγραψα σε αλλα post! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε το παιδι να τις βγαλει, εξαλλου μετα θα φορεσει κι ενα ωραιο καλτσον και θα ειναι κυριλε(προσοχη μόνο να μη το σκισει ή να μη φυγει κανας ποντος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καθετε κ σκατε? Οποιος θελει τις βγαζει , οποιος θελει οχι. Ποδια του / δικαιωμα του. Στα δικα σας κουμαντο εσεις. Οποια/οποιες δεν γουσταρουν , ΝΑ (με ταυτοχρονη καθετη κινηση του χεριου στην καταλληλη θεση). Υπαρχουν κ αλλου πορτοκαλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε το παιδι να τις βγαλει, εξαλλου μετα θα φορεσει κι ενα ωραιο καλτσον και θα ειναι κυριλε(προσοχη μόνο να μη το σκισει ή να μη φυγει κανας ποντος).

 

Δε σκαμε, συζηταμε. Μιλησαμε για το ξυρισμα των ποδιων, τωρα θα μιλησουμε για τη ποιοτητα του καλτσον. Εσυ ποιο προτεινεις?

 

Το είπες καμια 20ρια φορες , αηδία κατάντησε. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπες καμια 20ρια φορες , αηδία κατάντησε. <_<

Eνταξει ρε φιλε, εσυ μη βαζεις καλτσον, δε σε πιασαμε κι απ το σβερκο.

Παντως εγω προτιμω το διχτυωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καθετε κ σκατε? Οποιος θελει τις βγαζει , οποιος θελει οχι. Ποδια του / δικαιωμα του. Στα δικα σας κουμαντο εσεις. Οποια/οποιες δεν γουσταρουν , ΝΑ (με ταυτοχρονη καθετη κινηση του χεριου στην καταλληλη θεση). Υπαρχουν κ αλλου πορτοκαλιες.

 

 

Ένα μόνιμο πρόβλημα στις συζητήσεις των ανθρώπων (και δει στις συζητήσεις των ελλήνων) είναι ότι μπερδεύουν την βούρτσα με την... και λένε όμορφες εκφράσεις για εντυπωσιασμό που μονο παραπλανούν..

 

Είπε κανένας ότι δεν είναι δικαίωμα του? δηλαδή με αυτό που είπες ξαφνικά έχουμε άδικο επειδή ακούγεται όμορφα στα αφτιά οταν το λες?

 

Το ότι είναι δικαίωμα του δεν σημαίνει ότι είναι περισσότερο η λιγότερο γυναικείο αυτό που κάνει.. δικαίωμα του και σε οποιον αρέσει είναι επίσης να κάνει εγχείριση αλλαγής φύλλου αυτό σημαίνει ότι συνεχίζει να είναι άντρας? επειδή είναι δικαίωμα του?

 

 

Aλλο το να έχουμε δικαίωμα στην επιλογή και άλλο το πως προσδιορίζεται (ερμηνεύεται) αυτή η επιλογή... δεν έχουν καμια σχέση αυτά τα 2 πράματα μεταξύ τους..

 

Eνταξει ρε φιλε, εσυ μη βαζεις καλτσον, δε σε πιασαμε κι απ το σβερκο.

Παντως εγω προτιμω το διχτυωτο.

 

 

επειδή δύσκολα χάνει πόντους? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα με αυτά που λέτε θέλω να δω φωτογραφίες σας. Κράζετε άτομα που προσέχουν την εμφάνιση τους οποτε μου μπαίνει η υποψία ότι κάποιοι από εσάς μοιάζετε κάπως έτσι.

 

Fat-nerd-computer.jpg

 

 

Ελπίζω να κάνω λάθος.

 

 

Εξαιρούνται τα trolls :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...