Προς το περιεχόμενο

Ξυρισμα σωματος για αντρες.


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπό καμια περίπτωση δεν έβαλα bollox στην εξίσωση για λέιζερ...ούτε ξυράφι...απορώ με μερικούς που τελικά δεν είναι και λίγοι αλλα δεν ψήνομαι με την καμια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ που έχω υπερβολικά πολλές τρίχες στα πόδια και μέχρι και οι γυναίκες μου τη λένε τι να κάνω;

 

Δεν θέλω να τις ξυρίσω τελίως ένα μίκρό τριμμαρισματάκι θέλω να τους κάνω. Γίνεται αυτό χωρίς όμως μετά να τις αγριέψω και να θέλω ξύρρισμα κάθε 10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E παρτες αλλα μετα απο ενα 10ημερο θα πρεπει να τις ξαναπαιρνεις(σαν το μαλλι ειναι δεν αλλαζει κατι -κοβεις-ξαναμακρενει).. τσιμπα κανα ψαλλιδακι και προσπαθησε.. αλλιως παρ' τα τελειως(αφου στην λενε θα γουσταρουν ξυρισμενο)

Αν εισαι γυμνασμενος στα ποδια καλυτερα ειναι παντως να τις παρεις τελειως απο το να εχεις παρα πολυ τριχα επανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι δυνατον ρε σεις να συζητατε για τριχες.Ενας αντρας με νορμαλ τριχοφυια ειναι μια χαρα,ακου εκει ξυρισματα.

 

Μην σας ακουσει ο Τσακ.

 

Φίλε ειλικρινά δεν νομίζω ότι το ξύρισμα στον άντρα είναι κάτι το οποίο δεν πρέπει να συζητιέται ή πρέπει να θεωρείται ταμπού. Ίσως να το λέω και να το πιστεύω αυτό επειδή είμαι νέος σε ηλικία και ανήκω στην "νέα σχολή" αλλά το ξύρισμα σε βουβωνική περιοχή και μασχάλες επιβάλλεται. Γλυτώνεις από περιττό ιδρώτα, οσμές και άσχημη εικόνα (αν και αυτό πάλι είναι άκρως υποκειμενικό). Όπως και να'χει εγώ ξυρίζομαι στο πρόσωπο και στα μέρη που προανέφερα συχνά, το υποστηρίζω και δεν μετανιώνω ούτε χαλιέμαι για τίποτα και για κανέναν. Στην τελική, όπως η γυναίκα φροντίζει τον εαυτό της έτσι και ο άντρας έχει δικαίωμα στην βελτίωση της εικόνας του από κάθε άποψη. Ή μήπως οι 300 (Σπαρτιάτες) που καλλωπίζονταν πριν από την μάχη για να πεθάνουν όμορφοι ήταν λιγότερο άντρες;

 

Α, πάρε και μερικές ατάκες να ακούσεις για τον Τσακ να γουστάρεις μιας και τον έφερες στην συζήτηση. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=TXJ1qzzVacg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι οι άντρες έχουν πολλαπλάσια τριχοφυΐα σε σχέση με τις γυναίκες.

Αν μια γυναίκα χρειάζεται ξύρισμα μια φορά την εβδομάδα, ο άντρας χρειάζεται πολύ πιο συχνά και σε πολύ πιο δύσκολες περιοχές (βασικά παντού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι οι άντρες έχουν πολλαπλάσια τριχοφυΐα σε σχέση με τις γυναίκες.

Αν μια γυναίκα χρειάζεται ξύρισμα μια φορά την εβδομάδα, ο άντρας χρειάζεται πολύ πιο συχνά και σε πολύ πιο δύσκολες περιοχές (βασικά παντού).

 

τι?? 1 φορα την εβδομαδα???με ξυραφακι καθε 2-3 μερες αυτη η δουλεια γινετε..με τισ αποχρ. ταινιες κραταει καιρο δεν λεω αλλα πεθαινεις στο πονο..και στον αντρα δεν χρειαζεται να ειναι απαλο σαν μεταξι το δερμα του...απλα να μην εχει τη τριχαρα.. και η γυναικα παντου χρειαζεται..(ενταξει οχι πλατη..) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νούμερο είναι τυχαίο (γι'αυτό λέω αν...), απλά για να δείξω μια αναλογία.

 

Εγώ το πρωί ξυρίζω τα γένια μου και το βράδυ έχω ξαναβγάλει. Φαντάσου να το έκανα αυτό και στο υπόλοιπο σώμα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάτε το δέντρο και χάνετε το δάσος ορισμένοι...

 

Δεν σημαίνει ότι ένας άντρας που ξυρίζεται στο σώμα ότι είναι αδερφή και γυναικωτός.

Ούτε επίσης ο άντρας με την τρίχα κάγκελο ότι 100% δεν θα κουνάει την αχλαδιά.

Δεν πρόκειτε αυτό ποτέ να το μάθετε ρε παιίδες τι είναι ο άλλος και τι δεν είναι εκτός και αν τον δείτε στο κρεβάτι του με εραστή ίδιου φύλου...

Ντάξει υπάρχουν βέβαια και κουνιστοί και πολλοί δηλωμένοι αλλά όχι ότι όποιος ξυρίζει τις μασχάλες ή το σώμα του ότι είναι κραγμένη έλεος!!!

 

Και εμένα μου τη σπάει να βλέπω άντρες με λιγότερη τρίχα απ' τις γυναίκες αλλά υπάρχει και το θέμα περιποίηση στη μέση, αλλά και το γούστο του καθενός...

 

Με αυτή τη λογική να μη βάζαμε και ξυράφι ποτέ στο πρόσωπο να είμαστε σαν καλόγεροι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες μεθοδοι ενδεικνυνται γιατι ξυρισμα ολου του σωματος;

 

οφφτοπικ: το σκέφτεσαι ? λολ ;p, μπασκετμπολίστας, μοντέλο ? τι?

κοίτα, δεν είμαι αντίθετος, άλλα δεν θα το έκανα... ( είναι αυτό που λένε, ο άντρας ο βαρύς ) χωρίς τρίχες τώρα το βαρύς το βγάζεις έξω, και πρόσεξε και το "άντρας" :P ( πλάκα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι?? 1 φορα την εβδομαδα???με ξυραφακι καθε 2-3 μερες αυτη η δουλεια γινετε..με τισ αποχρ. ταινιες κραταει καιρο δεν λεω αλλα πεθαινεις στο πονο.

υπερβολές, γιατί κάνουν έτσι οι γυναίκες? ε θα πονέσεις λίγο για 3-4 δευτερόλεπτα που θα το τραβήξεις...

 

Δειτε εδω αλανι σκανδιναβο να πουμε ρε

 

με μουσι τζιβα μεχρι τα παπαρια

 

 

www.last.fm/music/promoe

 

http://www.last.fm/music/Promoe/+images/10457037

 

7878957

 

+φωναω +φωναω... (Μάρκος Σεφερλής) χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...