Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, greekboy είπε

Τσεκαρε και τον First Hookah. Δεν τον εχω δοκιμασει αλλα εχω ακουσει πολυ καλα λογια 

https://www.hookahjoy.gr/products/first-hookah-model-core-light

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Αν έχεις καμιά γνώμη και για μπωλ, καλοδεχούμενη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Panos_B είπε

Καλησπέρα παιδιά!

Όποιος δε βαριέται ας δώσει καμιά γνώμη! Έχω αρχίσει να ψάχνομαι για ναργιλέ + μπωλ + HMD γύρω στα 200-250€. Γενικά ψάχνω ρούφηγμα μέτριο προς «αεράτο», ανοξείδωτο ναργιλέ της ψιλοπροκοπής χωρίς να καίγομαι πολύ για την εμφάνιση και κάποιο ποιοτικό phunnel.

Είμαι ψιλοανάμεσα στα παρακάτω, αλλά αν έχετε και καμιά άλλη ιδέα, ρίχτε την!

Από αυτούς αξίζει να προτιμήσω κάποιον; Γλυκοκοιτάω λίγο παραπάνω τον Prisma One λόγω Steamulation από πίσω, αλλά δεν κολλάω. Αν έχει δοκιμάσει κανείς κάποιον και ξέρει τι λένε από ποιότητα υλικών/κατασκευής κλπ ή και από ρούφηγμα θα ήθελα να ακούσω γνώμη. Όπως κι αν έχετε να προτείνετε κάποιον άλλο σε αυτό τα λεφτά.

Από μπωλ είμαι κυρίως ανάμεσα σε 

HMD το μόνο εύκολο. 99% θα πάω σε Oduman Ignis από Nara Nara. Είδα και το Revo αλλά δεν έπεισε ιδιαίτερα, ούτε μου πολυάρεσε νμζ αυτό το τσιμπιδοπιαστράκι που είχε. Τώρα ο Nara Nara έχει κι ένα "KAYA Block (kaloud) Heat Management Device" (https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/aksesouar-nargile/kaya-block-kaloud-heat-management-device/) που θα θελα να ακούσω αν αξίζει όντως τα +10€ από το Ignis, αν ξέρει κανείς.

Λάστιχο έχω ήδη ένα σιλικόνης DUD (αυτό με το mouthtip του), και έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος.

Το τωρινό setup μου είναι: Ένας αιγυπτιακός *τύπου* KM με μπωλ AMY με σίτα, το λάστιχο/mouthtip DUD που προανέφερα, και κλασικό diffusser σιλικόνης. Καρβουνάκι Zocomo ή TOM Diamond κι από γεύσεις παίρνω κυρίως καπνό/molasses χωριστά Panorama, πρόσφατα Golden Click που τις είδα στον eshisha, Al Fahker και Panorama από το ναργιλεδάδικο που συχνάζω και κατά τα άλλα διατηρώ μια ελπίδα ότι θα βρω έναν σοβαρό άνθρωπο κάποια στιγμή να πάρω και τίποτα άλλο (γιατί πραγματικά έχω βαρεθεί μουφεξ Al Fahker, Adalya κλπ, μισομουφεξ Al Waha που ούτως ή άλλως δεν μου πολυαρέσουν κλπ)...

Έβαλα γενικά και links από τα μαγαζιά που χω βρει τα πράγματα, για να δώσω μια εικόνα. Έχω δει να προτείνετε και το site της El Badia, αλλά δεν έτυχε να βρω κάτι που να συμφέρει περισσότερο (εκτός αν «προσπέρασα» κάτι κακώς). Ανοιχτός είμαι να πάρω κι απ' έξω, αρκεί να μην παραργήσουν και χάσω το καλοκαιράκι που τον χαίρομαι λίγο περισσότερο!

Όποια πρόταση δεκτή, σας ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα!

Πήρα από eshisha μέντα και sweet love. Δεν είναι ελληνικός. Made in Jordan γράφει πάνω, ενώ το σακουλάκι με τον καπνό λέει "French Tobacco". Οπότε υποθέτω mollases και επεξεργασία στην Ιορδανία με γαλλικά καπνά.

Δεν βγήκε άσχημος. Το ενδιαφέρον είναι πως ο καπνός είναι ήδη ποτισμένος με τη γεύση και το μπουκαλάκι που σου δίνει έχει μόνο mollases και καθόλου γεύση (σε αντίθεση π.χ. με Panorama). Λένε θέλει 2-3 μέρες για να γίνει, εμένα πήρε πάνω από 6-7 για να πιει ο καπνός το υγρό και να μην αλλάζει άλλο σύσταση. Το sweet love μου άρεσε. Μίξη φρούτων μου βγαλε κυρίως φράουλα και ροδάκινο και μια αίσθηση τσιχλόφουσκας. Η μέντα δεν με τρέλανε, ενώ γενικά είμαι μεντάκιας/iceάκιας. Ενώ στην αρχή βγάζει αρκετά καλή γεύση, έχασε ένταση πολύ γρήγορα και μετά άφηνε μία αρκετά blunt γεύση για όλο το session. Τους δοκιμάζω ακόμα με θερμοκρασίες κλπ, γιατί πιστεύω πως είτε δεν έχω βρει ακόμα τι διαχείριση θέλουν, είτε δεν έχουν πολύ καλή διάρκεια. Δεν είμαι σίγουρος ακόμα. Κατά τα άλλα ωραίος ξανθός καπνός, σχετικά χοντροκομμένος, αλλά αρκετά ομοιόμορφα και χωρίς κοτσάνια. 

Overall not great, not terrible, αλλά δεν νομίζω πως είναι τόσο premium, όσο μου τις παρουσίαζε η κοπέλα στον eshisha :P Θα τους δώσω κι άλλη ευκαιρία.

Σε αυτα τα €€ πρσωπικα θα πηγαινα σε

Αladin  MVP 550/670 με ρυθμιζομενο diffuser στα ~125€ (εχω τον 470, 3 μηνες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος)

Foyer kali bowl 15-25€, 2-3 επιπεδα τουλαχιστον καλυτερο απο το HC Cascade που επισης εχω.

HMD πηγαινε σε οποιο θες.

Και με τα ρεστα βρες ατομο να σου αγορασει/στειλει απο Γερμανια ποιοτικο καπνο σε λογικες τιμες.

`

Τωρα αν εχεις και θες να δωσεις 200+ μονο για το ναργιλε,οι επιλογες ειναι πολλες.

Προσωπικα θα πηγαινα σε alpha hookah model x

 

Επεξ/σία από stathis97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Panos_B είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Αν έχεις καμιά γνώμη και για μπωλ, καλοδεχούμενη!

αφου εισαι διατεθειμενος να ανεβεις πανω απο τα 25ε μιας και κοιτουσες το Lerook, θεωρω οτι και με τα Lipache και Symphony της Alpaca θα εισαι κομπλε. Ομοιως ομως δεν τα εχω δοκιμασει , τα προτεινω για να τα ψαξεις αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρεα! Ενδιαφέρομαι για χονδρική αγορά ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥ καπνού (al waha , Adalya) Οποίος έχει υπόψη του κάτι ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/7/2020 στις 10:31 ΜΜ, stathis97 είπε

Σε αυτα τα €€ πρσωπικα θα πηγαινα σε

Αladin  MVP 550/670 με ρυθμιζομενο diffuser στα ~125€ (εχω τον 470, 3 μηνες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος)

Foyer kali bowl 15-25€, 2-3 επιπεδα τουλαχιστον καλυτερο απο το HC Cascade που επισης εχω.

HMD πηγαινε σε οποιο θες.

Και με τα ρεστα βρες ατομο να σου αγορασει/στειλει απο Γερμανια ποιοτικο καπνο σε λογικες τιμες.

`

Τωρα αν εχεις και θες να δωσεις 200+ μονο για το ναργιλε,οι επιλογες ειναι πολλες.

Προσωπικα θα πηγαινα σε alpha hookah model x

Σε ευχαριστώ πολύ, θα τα τσεκάρω! Ενδιαφέρον και το kali! Για Alpha Hookah δεν το βλέπω, ανεβάζει το budget σχετικά, κι είμαι στο άνω όριο με αυτά που έχω δει so far!

Στις 7/7/2020 στις 10:31 ΜΜ, greekboy είπε

αφου εισαι διατεθειμενος να ανεβεις πανω απο τα 25ε μιας και κοιτουσες το Lerook, θεωρω οτι και με τα Lipache και Symphony της Alpaca θα εισαι κομπλε. Ομοιως ομως δεν τα εχω δοκιμασει , τα προτεινω για να τα ψαξεις αν θες

Μάλιστα, ty! Γλυκοκοίταζω και το Mummy, αλλά νομίζω κι εγώ πως και με Lipache θα είμαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ali3Ali είπε

Καλησπέρα,διαθεσιμότητα για καπνό Κομοτηνή υπάρχει;Μπορώ να βρω κάπου καλής ποιότητας;

Μπορείς να βρεις καλής ποιότητας αν έχεις κάποιον άνθρωπο στη Γερμανία που μπορεί να σου στείλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Είμαι νέος στο χώρο του ναργιλέ και ψάχνω ποιοτικό καπνό άνευ φορολόγησης από κανά μαγαζί στην Αθήνα. Όποιος ξέρει κανένα ας μου στείλει 1 μήνυμα. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς από τον νέο Vulkana Blonde που έβγαλαν; Είχα ξενερώσει με την πρώτη σειρά που είχαν βγάλει κι ελπίζω η νέα να είναι πιο ελαφριά κι ευχάριστη (για τα γούστα μου). Έχει κάνει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Panos_B είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς από τον νέο Vulkana Blonde που έβγαλαν; Είχα ξενερώσει με την πρώτη σειρά που είχαν βγάλει κι ελπίζω η νέα να είναι πιο ελαφριά κι ευχάριστη (για τα γούστα μου). Έχει κάνει κανείς;

Πηρα στις 3ις μέρες δεν κατάλαβα καθόλου γεύση στη 5η το ίδιο είναι πιο ελαφρύς όντως αλλά πάλι δεν πιστεύω ότι αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Πηρα στις 3ις μέρες δεν κατάλαβα καθόλου γεύση στη 5η το ίδιο είναι πιο ελαφρύς όντως αλλά πάλι δεν πιστεύω ότι αξίζει

Μάλιστα, απογοήτευση... 😕 Αν και γενικά έχω ακούσει ότι θέλουν 10μερο οι Vulkana για να γίνουν. Τις Panorama έχω καταλήξει ότι πρέπει να τις αφήνω καμιά βδομάδα για να γίνουν στο 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
38 λεπτά πριν, Panos_B είπε

Μάλιστα, απογοήτευση... 😕 Αν και γενικά έχω ακούσει ότι θέλουν 10μερο οι Vulkana για να γίνουν. Τις Panorama έχω καταλήξει ότι πρέπει να τις αφήνω καμιά βδομάδα για να γίνουν στο 100%.

7η μερα σημερα δεν καταλαβαινω διαφορα ,ειναι απο τους ελαχιστους καπνους που εχω δοκιμασει και διαφορετικα μπολ και διαφορετικο pack αλλα δεν περνω γευση (ισως αφηνει ελαχιστα την γευση στην εκπνοη αλλα και αυτο μαλλον ειναι η ιδεα μου )

οταν μενω απο καπνο περνω καμια φορα απο ενα αραβικο στο μπιτ βαζαρ στη θεσσαλονικη , εκει πορολο που ειναι αντιγραφες aldaya καταλαβαινεις κανονικα ολες τις γευσεις (6,5ευρω /100γρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Inuyasha είπε

7η μερα σημερα δεν καταλαβαινω διαφορα ,ειναι απο τους ελαχιστους καπνους που εχω δοκιμασει και διαφορετικα μπολ και διαφορετικο pack αλλα δεν περνω γευση (ισως αφηνει ελαχιστα την γευση στην εκπνοη αλλα και αυτο μαλλον ειναι η ιδεα μου )

οταν μενω απο καπνο περνω καμια φορα απο ενα αραβικο στο μπιτ βαζαρ στη θεσσαλονικη , εκει πορολο που ειναι αντιγραφες aldaya καταλαβαινεις κανονικα ολες τις γευσεις (6,5ευρω /100γρ)

έχω ξενερώσει ρε γμτ με Vulkana. Τους παρακολουθούσα από την αρχή που έλεγαν ότι θα βγάλουν ελληνικό καπνό κλπ κλπ κι ήλπιζα σε κάτι δυνατό. 😕 Καλή απόδοση στη γεύση σε Vulkana είχε όταν είχα δοκιμάσει στον Qassabah (Αθήνα), αλλά ήταν η πρώτη σειρά με τους unwashed κι ήταν τρομερά βαρύς για τα γούστα μου, δεν καπνιζόταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 ώρες πριν, Panos_B είπε

έχω ξενερώσει ρε γμτ με Vulkana. Τους παρακολουθούσα από την αρχή που έλεγαν ότι θα βγάλουν ελληνικό καπνό κλπ κλπ κι ήλπιζα σε κάτι δυνατό. 😕 Καλή απόδοση στη γεύση σε Vulkana είχε όταν είχα δοκιμάσει στον Qassabah (Αθήνα), αλλά ήταν η πρώτη σειρά με τους unwashed κι ήταν τρομερά βαρύς για τα γούστα μου, δεν καπνιζόταν...

Εγώ μόνο και μόνο όταν από την αρχή σου λένε θέλει 5 μέρες για να τον καπνίσεις με ξενέρωσαν είπα να δοκιμάσω και πήρα και διάφορες γεύσεις μήπως και έτυχε η γεύση είτε δεν είναι τόσο δυνατή η οτιδήποτε άλλο 1000 φορές να πάρω έναν έτοιμο και να ξέρω αγοράζω πάω σπίτι καπνίζω από να θέλει τόσο προετοιμασία, σε κατάστημα στη Θεσσαλονίκη μου λέει ιδανικά Άστον πάνω από 10 μέρες όταν δίνω 17 ευρώ στα 100 γραμμάρια το θεωρώ χαζο να μπορώ να το καπνίσω 10 μέρες μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Εγώ μόνο και μόνο όταν από την αρχή σου λένε θέλει 5 μέρες για να τον καπνίσεις με ξενέρωσαν είπα να δοκιμάσω και πήρα και διάφορες γεύσεις μήπως και έτυχε η γεύση είτε δεν είναι τόσο δυνατή η οτιδήποτε άλλο 1000 φορές να πάρω έναν έτοιμο και να ξέρω αγοράζω πάω σπίτι καπνίζω από να θέλει τόσο προετοιμασία, σε κατάστημα στη Θεσσαλονίκη μου λέει ιδανικά Άστον πάνω από 10 μέρες όταν δίνω 17 ευρώ στα 100 γραμμάρια το θεωρώ χαζο να μπορώ να το καπνίσω 10 μέρες μετά

Βαρέθηκα τη μούφα όμως ρε αδερφέ... 😕 Κι εγώ δεν γουστάρω τόσο τις γεύσεις που θέλουν ανακάτεμα τη γλυκερίνη και αναμονή κλπ, αλλά τουλάχιστον έχω πιο σταθερή ποιότητα, έτσι, π.χ. με τις Panorama. Δηλαδή, πέρα από ναργιλεδάδικο που παίρνω κατά καιρούς κάποιες, μετά δεν βρίσκω εύκολα αυθεντικό καπνό έτοιμο σε νορμάλ τιμή και ποσότητα στην Αθήνα. Βαρέθηκα να πέφτω σε μουφεξ Adalya και Al Waha...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...