Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια εχει αγορασει κανεις γευσεις απο απμερικη?Και αν ναι ξερει τι παιζει με τελωνεια κτλ?

 

Αγορασα πριν απο 2 εβδομαδες. Η αληθεια ειναι οτι εαν ανοιχτει το πακετο σου στο τελωνειο θα εχεις προβλημα οποτε θελεις εναν πωλητη ο οποιος να δηλωσει κατι αλλο στο πακετο ωστε να μειωθει η πιθανοτητα να στο ανοιξουν.

 

Για παραδειγμα, στην δικη μου την περιπτωση, η αξια της αγορας ηταν 125$ αλλα στο πακετο δηλωσε μονο 12$, το δηλωσε σαν δωρο και συγκεκριμενα δηλωσε οτι περιεχει "Fruit Preserver" και ετσι περασε.

 

Παρολο που ετσι μειωνονται οι πιθανοτητες, να ξερεις οτι παντα υπαρχει το ρισκο να ανοιχτει το πακετο, ιδιαιτερα αν στο στελνουν με καποια ιδιωτικη Courrier αντι για την USPS.

 

Ο πωλητης που μου τα εκανε ολα αυτα ειναι ο Neiman Chalhoub απο το ultimatehookah.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα πριν απο 2 εβδομαδες. Η αληθεια ειναι οτι εαν ανοιχτει το πακετο σου στο τελωνειο θα εχεις προβλημα οποτε θελεις εναν πωλητη ο οποιος να δηλωσει κατι αλλο στο πακετο ωστε να μειωθει η πιθανοτητα να στο ανοιξουν.

 

Για παραδειγμα, στην δικη μου την περιπτωση, η αξια της αγορας ηταν 125$ αλλα στο πακετο δηλωσε μονο 12$, το δηλωσε σαν δωρο και συγκεκριμενα δηλωσε οτι περιεχει "Fruit Preserver" και ετσι περασε.

 

Παρολο που ετσι μειωνονται οι πιθανοτητες, να ξερεις οτι παντα υπαρχει το ρισκο να ανοιχτει το πακετο, ιδιαιτερα αν στο στελνουν με καποια ιδιωτικη Courrier αντι για την USPS.

 

Ο πωλητης που μου τα εκανε ολα αυτα ειναι ο Neiman Chalhoub απο το ultimatehookah.com

Αν ανοιχτει απο το τελωνειο θα πληρωσω φορο η υπαρχει περιπτωση και να το κατασχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ,δεν εχει επιλογη στα αγγλικα το site γτ δεν καταλαβενω τπτ απο Γερμανίκα!.. :)

 

Στο Ultimatehookah.com για 6 πακετα Tangiers μου χρεωσε 25$ μεταφορικα, δεν θα βρεις κατι καλυτερο πουθενα. Σε ενα απο τα πιο γνωστα αμερικανικα site για Ναργιλε, το Hookah-shisha.com η αντιστοιχη τιμη μεταφορικων για 6 πακετα ειναι 55.5$ και δεν σου κανουν ουτε ευκολιες για το τελωνειο.

 

Αν ανοιχτει απο το τελωνειο θα πληρωσω φορο η υπαρχει περιπτωση και να το κατασχουν?

 

Δεν ειμαι πολυ σιγουρος εαν υπαρχει περιπτωση να κατασχεθει, αλλα σιγουρα γνωριζω περιπτωσεις οπου τους ζητηθηκε να πληρωσουν αρκετα εξτρα χρηματα εαν αποδεχοντουσαν το πακετο που τους σταλθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SkiLopSaRo

Με γεια τα Tangiers, τώρα πρέπει να εξοικειωθείς μαζί του και θα έχεις τα καλύτερα sessions! Στην περίπτωση Tangiers ένα Kaloud Lotus είναι ότι πρέπει, αλλά και χωρίς αυτό κάνεις δουλειά! Με ένα phunnel bowl και dense packing. Μετά το πιο σημαντικό να βρεις πόσα κάρβουνα χρειάζεσαι, και τα βάζεις στις άκρες. Καλό είναι να αφήνεις πρώτα τα κάρβουνα για 7-10 λεπτά. Horchata και Cane Mint ειναι οι καλύτερες γεύσεις που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SkiLopSaRo

Με γεια τα Tangiers, τώρα πρέπει να εξοικειωθείς μαζί του και θα έχεις τα καλύτερα sessions! Στην περίπτωση Tangiers ένα Kaloud Lotus είναι ότι πρέπει, αλλά και χωρίς αυτό κάνεις δουλειά! Με ένα phunnel bowl και dense packing. Μετά το πιο σημαντικό να βρεις πόσα κάρβουνα χρειάζεσαι, και τα βάζεις στις άκρες. Καλό είναι να αφήνεις πρώτα τα κάρβουνα για 7-10 λεπτά. Horchata και Cane Mint ειναι οι καλύτερες γεύσεις που έχεις.

 

Στο πρωτο session ειχα βαλει ανετος 3 καρβουνα κοντα κοντα, συνηθισμενος απο Nakhla και φυσικα εκαψα τελειως τον καπνο. Τωρα κατεληξα σε 3 αρχικα, οπου τα αφηνω πανω 5 λεπτα, αφαιρω το 1 και το προσθετω αργοτερα οταν πεσει η αποδοση.

 

Το pattern στις τρυπες με προβληματιζει λιγο αλλα το ψαχνω και αυτο.

 

Για την ωρα εχω την Noir Orange Soda, πολυ καλη γευση, αλλα δεν εχω και τα μεγαλυτερα ντουμανια. Ισως επειδη με μπουκωνει και δεν μπορω να κανω μεγαλες τζουρες ακομη.

 

Το σιγουρο ειναι οτι εκανα ενα ακριβο λαθος, δεν νομιζω να υπαρχει επιστροφη σε οτιδηποτε μετα απο Tangiers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...