Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις πλυνει ποτε τον λουλα  σου με νερο εσωτερικα?

 

οι φθηνοι λουλαδες σκουριαζουν απο μεσα..και μαντεψε..δεν τρος καρβουνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τον ναργιλέ τον είχαμε πάρει 40 ευρώ από Αιγύπτιο.
Ο λουλάς είναι κεραμικός και τον πλένω κάθε φορά που πλένω και το σωλήνα. Το λάστιχο δεν το έχω πλύνει ποτέ, το καθαρίζω με χαρτί με τη βοήθεια ενός κορδονιού.

Τα καρβουνάκια είναι απο εκκλησιαστικά. Μάρκα καπνού δεν θυμάμαι, συνήθως παίρνουμε από τα αραβικά μαγαζάκια αυτούς που είναι σε ορθογώνιο χάρτινο κουτάκι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ναργιλέ τον είχαμε πάρει 40 ευρώ από Αιγύπτιο.

Ο λουλάς είναι κεραμικός και τον πλένω κάθε φορά που πλένω και το σωλήνα. Το λάστιχο δεν το έχω πλύνει ποτέ, το καθαρίζω με χαρτί με τη βοήθεια ενός κορδονιού.

 

Τα καρβουνάκια είναι απο εκκλησιαστικά. Μάρκα καπνού δεν θυμάμαι, συνήθως παίρνουμε από τα αραβικά μαγαζάκια αυτούς που είναι σε ορθογώνιο χάρτινο κουτάκι.

 

 

Αρχικα, απλα αλλαξε καρβουνα.. Ειναι τα χειροτερα καρβουνα που μπορεις να χρησιμοποιησεις, τελειως ανθυγιεινα. Προτιμησε καρβουνα απο καρυδα, θα σου παιρνουν περισσοτερο χρονο να τα αναψεις και θα χρειαστεις γκαζακι αλλα αξιζει.

 

Τωρα για το θεμα με το καρβουνο που τρως, εγω θα δοκιμαζα τα εξης:

1) φυσημα το λαστιχο, με το χερι στην αλλη ακρη του, για να δω αν βγαζει κομματακια ή αν βγαινει μονο αερας

2) πλυσιμο του κορμου του ναργιλε με νερο, αν εχεις και καποια βουρτσα που να χωραει να τον τριψεις καλο θα ηταν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αδρανεια ....παιδες ας ξυπνησουμε σιγα σιγα...εχει κανενας την συσκευη kaloud lotus?μπαινει πανω απο το πυλινο...κ βοηθαει να εχει καλυτερη θερμοκρασια ο καπνος?επισης τι πυλινο χρησιμοποιειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδρανεια ....παιδες ας ξυπνησουμε σιγα σιγα...εχει κανενας την συσκευη kaloud lotus?μπαινει πανω απο το πυλινο...κ βοηθαει να εχει καλυτερη θερμοκρασια ο καπνος?επισης τι πυλινο χρησιμοποιειτε?

 

Πρωτη φορα το βλεπω.. Φαινεται καλο, αν και δεν ξερω κατα ποσο δε σου καιει τη γευση, συν οτι με προβληματισε οτι η γευση κολλαει πανω του μετα.. Θα ηταν ενδιαφερον αν το ειχε δοκιμασει καποιος απο το φορουμ. Οσο για το πηλινο, ενα απλο, κλασσικο πηλινο χρησιμοποιω προσωπικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω. θέλει τύπου phunnel λουλά η διάμετρος να ταιριάζει δηλαδή με το λότους. ο καπνος πρέπει να ακουμπάει μόνο τα καρουμπαλάκια που έχει απο κάτω όχι σε όλο το πάτο σε κάποιος καπνούς έχει πολύ καλή απόδοση. το καλό του είναι ότι τα κάρβουνα κρατάνε περισσότερο ( μόνο με καρύδας δουλεύει σωστά  ) και δεν χρειάζεται να γυρνάς κάρβουνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω. θέλει τύπου phunnel λουλά η διάμετρος να ταιριάζει δηλαδή με το λότους. ο καπνος πρέπει να ακουμπάει μόνο τα καρουμπαλάκια που έχει απο κάτω όχι σε όλο το πάτο σε κάποιος καπνούς έχει πολύ καλή απόδοση. το καλό του είναι ότι τα κάρβουνα κρατάνε περισσότερο ( μόνο με καρύδας δουλεύει σωστά  ) και δεν χρειάζεται να γυρνάς κάρβουνα 

 

Δε σου καίει τη γεύση ε; Το πήρες από εξωτερικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινετε καλο καρβουνο καρυδας..αυτα που εχω βρει απο αθηνα μυριζουν κ μου αλλοιωνουν την γευση..τς κοκοναρα απο εξωτερικο λεει να τα παρω??κ απο που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ψωνίζω απο https://www.shisha-nil.de/ έχει 15 ευρώ μεταφορικά ανεξαρτήτως τι θα πάρεις αλλά έχει καλά κάρβουνα και σε καλές τιμες. coconara dschinni και για λιγότερη θερμότητα bamboocha  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...