Προς το περιεχόμενο

Συνέλαβαν 18χρονο Έλληνα hacker απ' το Μπραχάμι


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδες αν οπως λενε καποιοι το παιδι δεν εχει και τπτ σπουδαιες γνωσεις, απλα ετρεχε σκριπτακια και καταφερε να ''βγαλει'' τοσα λεφτα για πειτε απο που κατεβασε τα διαφορα προγραμμαατα να ξεκινησουμε και οσοι ενδιαφερομαστε. Κι αμα μας πιασουν το πληρωνουμε.

Αν ηταν τοσο ευκολο με λιγες παραπανω γνωσεις απο τον μεσο ορο να αλωνιζεις ιντερνετικα στην ελλαδα οι αποφοιτοι απο τετοια αει θα σκουπιζονταν με κατοσταρικα χωρις καν να ιδρωσουν οτι θα τους πιασουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 304
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω τι είπατε στα προηγούμενα post (δεν έχω το κουράγιο να τα διαβάσω όλα) αλλά προσωπικά τον θαυμάζω για ένα πράγμα. Για της γνώσεις που κατέχει. Γιατί ότι και να πεις δεν είναι και λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κλέβεις λεφτά από την πιστωτική κάρτα κάποιου δεν κλέβεις χρήματα από το ίδιο το άτομο αλλα από την τράπεζα ΞΥΠΝΗΣΤΕ.... το άτομο μπορεί να κάνει μια αμφισβήτηση συναλλαγών και τελειωσε η υπόθεση.. δεν χρεώνεται τίποτα.. η ΤΡΑΠΕΖΑ ζημιώνεται μονο.

 

η τραπεζα δεν ζημειωνεται γιατι κινει τα νηματα με την αστυνομια για να πιασουν αυτον που εκανε την τραπεζικη απατη. επειδη ξερω περιπτωση απο γνωστο ατομο στην αγγλια, η τραπεζα του εδωσε πισω τα λεφτα και αυτος δεν ασχοληθηκε περαιτερω. ολα τα υπολοιπα τα εκανε η τραπεζα σε συνεργασια με την αστυνομια και τον επιασαν. εκτος αν νομιζεις οτι καποιος μπορει να γλυτωσει ετσι ευκολα απο την ψαλιδα του νομου...

 

επισης μου εχουν αναφερει οτι σε αντιστοιχη περιπτωση στη γερμανια δεν σε αποζημιωνουν για αντιστοιχες απατες. μπορει βεβαια και να ειναι ραδιοαρβυλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεύθερος με περιοριστικούς όρους (εμφάνιση κάθε 1η και 15 στο Αστυνομικό Τμήμα της περιοχής του, καταβολή εγγύησης 5.000 ευρώ και απαγόρευση εξόδου από την χώρα) αφέθηκε, μετά την απολογία του στην 24η τακτική ανακρίτρια, ο 18χρονος που συνελήφθη για επιθέσεις σε υπολογιστικά συστήματα ξένων διωκτικών αρχών.

 

Σε βάρος του ο εισαγγελέας είχε ασκήσει ποινική δίωξη για «κατοχή εκρηκτικής βόμβας», «οπλοκατοχή» και «πλαστογραφία».

 

Ο νεαρός «κράκερ» από το μεσημέρι βρίσκεται και πάλι μαζί με την μητέρα του στο διαμέρισμα, όπου διαμένουν στον Άγιο Δημήτριο και μπορεί πάλι να σερφάρει στο διαδίκτυο από τον προσωπικό του υπολογιστή.

 

Υπενθυμίζεται ότι κατά το διάστημα της κράτησης του στην Ασφάλεια Αττικής ο 18χρονος είχε εκφράσει έντονη επιθυμία να του δοθεί πρόσβαση σε υπολογιστή με σύνδεση Internet για να μπορεί να ενημερώνεται για το Χρηματιστήριο, καθώς τα χρήματα που είχε καταφέρει να αποσπάσει μέσω διαδικτύου από ανυποψίαστους πολίτες τα είχε επενδεύσει σε μετοχές διαφόρων εταιρειών.

 

Ενδιαφέρον, πάντως, για τον 18χρονο έχουν δείξει και αμερικανοί πράκτορες του FBI, καθώς η Ομοσπονδιακή Αστυνομία των ΗΠΑ είχε μπει στο στόχαστρο του νεαρού. Μάλιστα πληροφορίες ανέφεραν ότι κλιμάκιο αμερικανών αστυνομικών επρόκειτο να έρθει στην Αθήνα.

 

Source.png Πηγή: Ελεύθερος με περιοριστικούς όρους ο 18χρονος χάκερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αυτο εσυ το ονομαζεις ελευθερια πασο.

 

Ελεύθερος με περιοριστικούς όρους (εμφάνιση κάθε 1η και 15 στο Αστυνομικό Τμήμα της περιοχής του, καταβολή εγγύησης 5.000 ευρώ και απαγόρευση εξόδου από την χώρα) αφέθηκε, μετά την απολογία του στην 24η τακτική ανακρίτρια, ο 18χρονος που συνελήφθη για επιθέσεις σε υπολογιστικά συστήματα ξένων διωκτικών αρχών.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Μερικές διορθώσεις στις παρακάτω ανακρίβειες. (lol)

 

 

 

Εννοείς τον Βαρουφάκη. Χωρις να τον έχω παρακολουθήσει σε βαθμό κακουργήματος, ότι έχω διαβάσει είναι αξιοπρεπές. Παρ'όλα αυτά δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα γιατί μιλάει/γράφει πολύ τεχνικά. Περισσότερα θα βρείτε στο link που δίνω, για να τα διαπιστώσετε ίδιοις όμμασι. Η προκλητική ανακρίβεια έγκειται στο γεγονός οτι πρόκειται για παρουσιάση τεχνικού βιβλίου σε ειδικό κοινό και είναι φυσικό αυτοί να καταλαβαίνουν τι λέει και εμείς -οι άσχετοι- όχι. Δεν ήμουν παρών για να έχω άποψη για την συγκεκριμένη παρουσιάση αλλά το επιχείρημά σου το έχω ακούσει σε δεκάδες παρουσιάσεις βιβλίων όπου ο κάθε πικραμένος νεάτερνταλ έρχεται για να κοροιδέψει τους.. διανοούμενους αντί να κάτσει σπίτι να δεί το "κάτι ψήνεται". Το χειροκρότημα το παίρνουν όλοι ακόμα και η Ρούλα Κορομηλά σ'αυτο το τραγικό reality, δεν είναι αξιόπιστο μέτρο σύγκρισης.

 

 

 

 

O Βαρουφάκης έχει ζήσει 23 χρόνια στην Αγγλία, τι καταλαβαίνεις, το "παιζει" εγγλέζος; Εκτός αν εννοείς οτι μίλησε για αυτόν τον άσχετο τον Krugman ενώ έπρεπε να αναφέρει τον Messi ή τον Τοροσίδη για να είναι επίκαιρος.. Για τον Τσίμα τώρα, δεν τον παρακολουθώ και δεν τον εκτιμώ (λόγω εύκολης προσαρμογής της ιδεολογίας του στα εκάστοτε αφεντικά του). Ομως, πάντα υπάρχει κάποιος κράχτης γιατι το μαγαζί πρέπει να πουλήσει βιβλία, καφέδες και δημοσιότητα. Ακυρο το παράδειγμα, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες να υπάρχει κάποιος μαιντανός ανάμεσα στους αξιόλογους, χωρίς να είμαι βέβαιος πως συνέβη αυτό με τον Τσίμα γιατι απ'οσο γνωρίζω έχει μόρφωση και προσωπικότητα.

 

 

 

 

Το IQ και το EQ δεν είναι φασολάκια, είτε το 'χεις είτε δεν το 'χεις. To IQ (Intelligence Quotient) είναι ένας κοινά αποδεκτός αλλά όχι απόλυτα ακριβής δείκτης ευφυίας που προκύπτει από ένα συγκεκριμένου τύπου τέστ παρατηρητικότητας και ταχύτητας. Το αποτέλεσμα ως αριθμός αποτυπώνει την σχετική κατάταξη του ανθρώπου σε σχέση με άλλους που έχουν κάνει το τέστ.

 

Το EQ (Emotional Quotient) αντίστοιχα λέγεται συναισθηματική νοημοσύνη, προκύπτει κι αυτό με ενα σχετικό τεστ. Το EQ σε συνδυασμό με το IQ καθορίζει τον τρόπο, την ταχύτητα αντίδρασης και τη μέθοδο που ακολουθεί ο κάθε άνθρωπος για να κατανοήσει και να λύσει κάποιο πρόβλημα. Το IQ+EQ ως σύνολο συνήθως προυποθέτει πως ο αντίστοιχα βαθμολογημένος άνθρωπος θα έχει ή δεν θα έχει την σωστή και γρήγορη αντιμετώπιση σε κάποιο τυχαίο και ευρείας κατηγορίας πρόβλημα.

 

Με 2 λόγια ο άνθρωπος με το υψηλό IQ δεν σημαίνει οτι θα γίνει μηχανικός αεροσκαφών αλλά και ο αντίστοιχος μηχανικός δεν θα έχει απαραίτητα υψηλό IQ. Σε κάποια πράγματα μετράει η εξειδίκευση, η οποία εν προκειμένω στο θέμα μας, σε συνδυασμό με την ανάγκη για εύκολα χρήματα οδήγησε έναν 16χρονο να κοπιάρει πιστωτικές κάρτες. Ουτε IQ ούτε.. Suzy-Q.

 

Απο τα παραπάνω προκύπτει πως ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να έχεις υψηλό IQ (και ενδεχομένως EQ) και να είσαι ΒΛΑΚΑΣ ή μέτριος. Εν τούτοις η έλλειψη καλλιέργειας και παιδείας είναι δεδομένη αλλά διαφωνώ κάθετα πως ένα IQ και ένα EQ τέστ θα εμφάνιζε τον κρυμμένο Αινστάιν. Γιατι στις περιπτώσεις που αναφέρεις ή υποννοείς, πολύ απλά, δεν υπάρχει Αινστάιν. :X

 

 

 

Ήμουν σε ένα τεράστιο δίλημμα σχετικά με το τι απάντηση να σου δώσω.. βρισκόμουν μεταξύ της απάντησης "ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ? " και αυτής που θα σου δώσω εν τέλη γιατί καμια φορα με πιάνει το καλο μου και θέλω να είμαι συνεργάσιμος.. :P

 

 

Θα κάτσω και θα σχολιάσω από κάτω προς τα πάνω το κείμενο σου..

 

Καταρχήν με την λέξη IQ λαϊκίζοντας αναφερόμουν στην νοημοσύνη όπως την αντιλαμβανόμαστε σαν μια γενική ιδέα και όχι στο Intelligence Quotient ειδικά...

 

Μετέπειτα ναι υπάρχει IQ και ναι υπάρχει EQ αλλά όλα τα αλλα που είπες πάνω σε αυτό στην καλύτερη περίπτωση είναι λάθος... και στην ουσία φασκεις και αντιφάσκεις.

 

Και για να σου λύσω την απορία το IQ δείχνει την εφυία μας ένας τύπος με υψηλό IQ μπορεί να είναι ΒΛΑΚΑΣ με την έννοια ότι είναι ανίκανος για το οτιδήποτε επειδή δεν έχει παιδευτεί/εκπαιδευτεί με κάτι.. Το γεγονός ότι έχει μεγάλη εφυία απλά σημαίνει ότι ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που αποφάσιζε να ασχοληθεί με κάτι θα τα κατάφερνε καλύτερα από κάποιον άλλο με χαμηλότερο IQ (δεδομένο ότι οι ώρες που ασχολούνται με το συγκεκριμένο πράμα και όλες οι άλλοι παράμετροι είναι κοινές..)

 

 

Δεν με νοιάζει που ήταν και για ποσα χρονια... με νοιάζει ότι είναι έλληνας και μιλούσε σε ελληνικό κοινό.. έπειτα αυτό είναι χαρακτηριστικό μονο ελληνικό.. η συντριπτική πλειοψηφία των ξένων μιλάνε άλλες γλώσσες με την προφορά της πατρίδας τους σε τέτοιο βαθμό που καταντάνε στερεότυπο (πως μιλάει ο ρώσος τα αγγλικά, ο γερμανός κτλ)

 

Μονο εμείς προσαρμοζόμαστε άπταιστα... για κανένα άλλο λόγο απλά επειδή εντυπωσιαζόμαστε από τέτοια πράματα και θέλουμε να εντυπωσιάσουμε.

 

 

στην πρώτη παράγραφο πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι λες... λες ότι μιλούσε με προκλητικά ανακριβή τρόπο επειδή το κοινό ήταν ειδικό! και γιαυτό καταλαβαίνουν πράματα (προκλητικά ανακριβή? ) τα οποια εσείς οι άσχετοι δεν τα αντιλαμβανόσαστε...

("επειδή το κοινό δεν ήταν σχετικό" θα ήταν το λογικό συμπέρασμα)

 

και το δεύτερο σκέλος της παραγράφου δεν ήταν σαφές.. απλά κατάλαβα ότι πας να με προσβάλεις προσωπικά...

 

Neanderthal δεν είμαι και σε διαβεβαιώ ότι ασχολούμαι με μια πραγματική επιστήμη και όχι με την "τέχνη" της οικονομίας (γιατί τέχνη είναι όχι επιστήμη... ) και γενικά τα επιχειρήματα του ήταν απαράδεχτα και πολλά από αυτά που είπε ήταν πραγματικά άστοχα... όπως ας πούμε ότι "οι πολιτικοί κάποτε είχαν το πάνω χέρι στα πράγματα τώρα το έχουν οι πλούσιοι.. πως εξηγείται αυτό άραγε? " Ότι υπάρχει περίπτωση η χωρα να χρεοκοπήσει (οικονομολόγος τώρα και μιλάει για ΧΡΕΟΚΟΠΙΑ κράτους λες και είναι δημοσιογράφος και θέλει να προκαλέσει.. τι είναι το κράτος? Τo ψιλικατζίδικο της μαρίας και θα χρεοκοπήσει? ) η έναν χαζό παραλληλισμό της φυσικής με την οικονομία.. που μονο αν έκανε κάποιος ένα σωρό παραδοχές που δεν ισχύουν θα ήταν εύστοχος ο παραλληλισμός του τέσπα ήδη έγραψα πολλά ενώ δεν χρειαζόταν μιας και το ατυχες συμβάν στα public ήταν απλά ένα περιστατικό που ανάφερα και όχι η ουσία του post μου...

 

Ρε παιδες αν οπως λενε καποιοι το παιδι δεν εχει και τπτ σπουδαιες γνωσεις, απλα ετρεχε σκριπτακια και καταφερε να ''βγαλει'' τοσα λεφτα για πειτε απο που κατεβασε τα διαφορα προγραμμαατα να ξεκινησουμε και οσοι ενδιαφερομαστε. Κι αμα μας πιασουν το πληρωνουμε.

Αν ηταν τοσο ευκολο με λιγες παραπανω γνωσεις απο τον μεσο ορο να αλωνιζεις ιντερνετικα στην ελλαδα οι αποφοιτοι απο τετοια αει θα σκουπιζονταν με κατοσταρικα χωρις καν να ιδρωσουν οτι θα τους πιασουν...

 

Για να απαντηθεί η ερώτηση σου απλά ήθελε να πληκτρολογήσεις google.com μετά κάποια keywords όπως botnet κτλ και μετά απλά να διαβάσεις ότι σχετικό βρείς και να κατεβάσεις ...

 

Αλλα για να μην κατάφερες να σκεφτείς το πρώτο βήμα (google) μάλλον δεν θα καταφέρεις και πολλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιάχτε το παρτάλι πως είναι!! σαν σουβλατζής!!

 

9822F625F44490A7B18FB08E11E5D8D5.jpg

 

 

source : http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231112792

 

 

Για τρία χρόνια ο 18χρονος Αλέξανδρος, ή nsplitter όπως ήταν το ψευδώνυμο που χρησιμοποιούσε, εξελισσόταν σε στόχο της Ιντερπόλ και της Ελληνικής Αστυνομίας. Ταυτόχρονα έπαιρνε θέση αρκετά ψηλά στη λίστα των καταζητούμενων χάκερ και από το FBI για κακόβουλες επιθέσεις σε κυβερνητικές ιστοσελίδες στις ΗΠΑ και την Ελλάδα.

 

Το «σπάσιμο» της ιστοσελίδας της Ιντερπόλ τον Φεβρουάριο του 2008 – όταν ήταν 15 χρονών –ήταν το πρώτο χτύπημα του nsplitter που τον έκανε γνωστό στην κοινωνία των «cracker», όπως αποκαλούνται οι χάκερ που προκαλούν«καταστροφές». Οι επιθέσεις του στην ιστοσελίδα της NSA, του FBI και του αμερικανικού Πενταγώνου από τον Φεβρουάριο του 2009 και ύστερα μετέτρεψαν τον 18χρονο σε αστέρι της κοινωνίας των χάκερ και εχθρό για τις αμερικανικές Υπηρεσίες Ασφαλείας.

 

Συγκαταλέγεται πλέον στο top 10 των διεθνώς αναγνωρισμένων εισβολέων στα δυσκολότερα και πολυπλοκότερα σε επίπεδο ασφάλειας υπολογιστικά συστήματα του κόσμου. Το μικρό ζόμπι της τεχνολογίας, διέθετε τις 21 ώρες του 24ωρου πάνω στον υπολογιστή, ή στο διάβασμα και στην εξαντλητική μελέτη τεχνικών εφαρμογών πάνω στις διαδικασίες διάτρησης των περισσότερο οχυρωμένων και θεωρητικά απρόβλητων ιστοσελίδων.

 

"Τα έκανα γιατί γουστάρω να σπάω τα μέτρα ασφαλείας. Μου αρέσει η πληροφορική και οι εφαρμογές της. Το πρώτο χάκινγκ το έκανα όταν ήμουν 13,5 χρόνων", είπε στους αστυνομικούς της Δίωξης Ηλεκτρονκού Εγκλήματος ο 18χρονος Αλέξανδρος, ο οποίος είχε το βιβλίο για τα BOTNETS (ειδικό πρόγραμμα εισβολής και ταυτόχρονου ελέγχου χιλιάδων υπολογιστών) μέσα σε χρηματοκιβώτιο.

 

«Τα έκανα γιατί γούσταρα την πληροφορική και μου άρεσε να σπάω τα συστήματα ασφαλείας. Κοιμόμουν ελάχιστα. Περίπου 2-3 ώρες την ημέρα. Οι υπόλοιπες ώρες ήταν πάνω σε έναν υπολογιστή. Εγκατέλειψα το σχολείο όταν ήμουν 16 χρονών. Δεν ήμουν ιδιαίτερα καλός, μόνο τα μαθηματικά μου άρεσαν».

 

"Με κάποιο τρόπο πρέπει να ζήσουμε κι εμείς οι χάκερ", ή "οι επιθέσεις στα σάιτ των διεθνών και αμερικάνικων διωκτικών μηχανισμών θα με ανέβαζαν πολλά επίπεδα παραπάνω παγκοσμίως και ταυτόχρονα με εκφράζουν ιδεολογικά", είναι μόνο μερικές από τις ατάκες του 18χρονου Έλληνα χάκερ από τον Άγιο Δημήτριο Αττικής, ο οποίος έκανε το όνειρο του πραγματικότητα.

 

Είχε όμως κι αυτός μια απορία, την οποία εξέφρασε στους διώκτες του. "Πως στην ευχή με βρήκατε;". Η απάντηση ήταν κάπως αόριστη και σχετική μ' ένα σφάλμα στο Proxy, το οποίο του επέτρεπε να εμφανίζεται ότι συνδέεται με κινητό ή από υπολογιστή στο διαδίκτυο μέσω πάροχων εταιρειών άλλων χωρών.

 

 

 

 

ολα αυτα απο newsit.gr οπως καταλαβατε... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αυτο εσυ το ονομαζεις ελευθερια πασο.

 

Συγγνωμη κιολας! Ο τυπος εκλεβε πιστωτικες απο ανυποψιαστους πολιτες και ειχε μαζεψει 200.000ευρω, ειχε οπλο, καρτες, αντιασφυξιογονο μασκα κ αυτοσχεδια βομβα κ δεν μπηκε φυλακη. Δηλαδη τι? να τον αφησουνε να αλωνιζει?

Φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη κιολας! Ο τυπος εκλεβε πιστωτικες απο ανυποψιαστους πολιτες και ειχε μαζεψει 200.000ευρω, ειχε οπλο, καρτες, αντιασφυξιογονο μασκα κ αυτοσχεδια βομβα κ δεν μπηκε φυλακη. Δηλαδη τι? να τον αφησουνε να αλωνιζει?

Φιλικα

 

 

οχι δεν πηρα το μερος του. δεν καταλαβες. απλα λεω οτι ουσιαστικα το ελευθερος που λενε με αυτους τους ορους δεν ισχυει. ειναι καταχρηστικο. μπορει καποιοι να το δουν αυτο και να πουν οτι δεν μπηκε φυλακη και να παρουν θαρρος :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το επιχείρημά σου το έχω ακούσει σε δεκάδες παρουσιάσεις βιβλίων όπου ο κάθε πικραμένος νεάτερνταλ έρχεται για να κοροιδέψει τους.. διανοούμενους αντί να κάτσει σπίτι να δεί το "κάτι ψήνεται". Το χειροκρότημα το παίρνουν όλοι ακόμα και η Ρούλα Κορομηλά σ'αυτο το τραγικό reality, δεν είναι αξιόπιστο μέτρο σύγκρισης.

 

O Βαρουφάκης έχει ζήσει 23 χρόνια στην Αγγλία, τι καταλαβαίνεις, το "παιζει" εγγλέζος;

 

Εκτός αν εννοείς οτι μίλησε για αυτόν τον άσχετο τον Krugman ενώ έπρεπε να αναφέρει τον Messi ή τον Τοροσίδη για να είναι επίκαιρος..

 

Όλα τα λεφτά. Η αντεπιχειρηματολογία του @papajo_r ασθενής και χωρίς ουσία. Ίσα για να απαντήσει. Δεν ήξερε καν ποιος ήταν αυτός που μίλαγε στο σύνταγμα και πάει να βγει και από πάνω επειδή δεν μιλάει άπταιστα την Ελληνική, που ως ΕΛΛΗΝΑΣ οφείλει. Ίσως καλύτερα θα ήταν να προτιμούσε τον άλλο τρόπο απάντησης, δηλαδή να έγραφε ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδια....τον πιασανε και αυτον.........με τους υπολοιπους 300 στη βουλη,τους νυν και τους τεως που φαγανε τοσα 50ευρα ,που αν τα βαλεις το ενα διπλα στο αλλο φτανουν την αποσταση γης-σεληνης.......με αυτους ποτε θα τους πιασουν???Για τον 18χρονο δουλεψε η ψαλιδα του νομου γιατι ηταν καποιος αγνωστος,για τους γνωστους λησταρχους στην ελλαδα....αυτους ποτε θα τους πιασει η ψαλιδα του νομου????μεχρι ωρας κανεναν δεν πιασανε ,πλην του βοσκοπουλου που την γλυτωσε με 6000 ευρω με 3ετη αναστολη ,και καλα μην ξανακλεψει την εφορεια μεσα σε αυτο το διαστημα.Ολα πανε καλα σε τουτη την χωρα τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...