Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Alastor, πριν δώσεις 30 ολόκληρα ευρώ για καινούριο φορτιστή, βγάλε τον τωρινό φορτιστή σου από την πρίζα και από το gamepad/dock για μισή ώρα περίπου. Μετά ξανασύνδεσέ τα και μόλις διαπιστώσεις ότι φορτίζει κομπλέ το gamepad, με ενημερώνεις για να σου δώσω λογαριασμό τραπέζης ώστε να μου βάλεις εμένα τα 30 ευρώ για την εξυπηρέτηση. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alastor, μην δώσεις 30 ολόκληρα ευρώ για την εξυπηρέτηση σε αυτον τον απαραδεκτο Malthador :devil: . Εγω μονον με 20 ευρω :-) εχω να σου προτεινω φτηνοτερη και γοργη λυση (ακου εκει μιση ωρα, χα!). Βγάλε τον τωρινό φορτιστή σου από την πρίζα και από το gamepad/dock για μισή ώρα περίπου, ξεβιδωσε τον (νοικιαζω κατσαβιδια για 5 ευρω), μεσα εχεις πυκνωτες (στελνω στο εμαιλ σου φωτο πυκνωτη απο το wikipedia για 5 ευρω), γειωσε τους με μια πριζα η ενα μεγαλο σιδερο, βιδωσε το φορτιστη σου και εισαι ετοιμος.Μετά ξανασύνδεσέ τα και μόλις διαπιστώσεις ότι φορτίζει κομπλέ το gamepad, με ενημερώνεις για να σου δώσω λογαριασμό τραπέζης ώστε να μου βάλεις εμένα τα 20 ευρώ για την εξυπηρέτηση :-D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το τρικ του Malthador δεν δουλεψε,ουτως η αλλως ηταν εκτος πριζας και gamepad εδω και καποιες μερες. Θα δοκιμασω να τον ξεβιδωσω το βραδι σαν τελευταια αποπειρα. Υπαρχει περιπτωση να εχω ζημια απο gamepad μερια και οχι απο φορτιστη? Να εκαψε τιποτα κανα power spike απο κεραυνο π.χ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εχει χαλασει το καλωδιο. Θα εκοβα λεπτο καλωδιο πολυ κοντα στο τροφοδοτικο και θα μετραγα με πολυμετρο την ταση εξοδου

Εαν εισαι τυχερος και βγαζει την ταση που λεει το τροφοδοτικο επανω τοτε πετυχες διανα. Επισης με ενα δοκιμαστικο κατσαβιδι (ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΡΕΥΜΑ) μπορεις να τσεκαρεις το χοντρο καλωδιο που δινει ρευμα στο τροφοδοτικο εαν ειναι οκ, ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΥΤΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.

Τελευταια λυση να το ανοιξεις.

Τα παραπανω δωρεαν. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το τρικ του Malthador δεν δουλεψε,ουτως η αλλως ηταν εκτος πριζας και gamepad εδω και καποιες μερες. Θα δοκιμασω να τον ξεβιδωσω το βραδι σαν τελευταια αποπειρα. Υπαρχει περιπτωση να εχω ζημια απο gamepad μερια και οχι απο φορτιστη? Να εκαψε τιποτα κανα power spike απο κεραυνο π.χ? 

 

Eαν εχεις την βαση που φορτιζει βαλε το gamepad επανω και δες εαν δουλευει, ειναι 2 διαφορετικα κυκλωματα: το πανω βυσμα (διπλα απο το βυσμα ακουστικων) και οι δυο χαλκινες επαφες απο κατω που φορτιζουν απο την βαση.

 

Μπορει να εχει χαλασει το καλωδιο. Θα εκοβα λεπτο καλωδιο πολυ κοντα στο τροφοδοτικο και θα μετραγα με πολυμετρο την ταση εξοδου

Εαν εισαι τυχερος και βγαζει την ταση που λεει το τροφοδοτικο επανω τοτε πετυχες διανα. Επισης με ενα δοκιμαστικο κατσαβιδι (ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΡΕΥΜΑ) μπορεις να τσεκαρεις το χοντρο καλωδιο που δινει ρευμα στο τροφοδοτικο εαν ειναι οκ, ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΥΤΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.

Τελευταια λυση να το ανοιξεις.

Τα παραπανω δωρεαν. :)

 

εαν εξαιρεσω οτι μας χαλαει την δουλεια με τον Malthador, o orck   μιλα ορθα.

Εαν ΔΕΝ ξερεις απο ρευμα ΑΣΤΟ. Να ξερεις οτι εκτος μπριζας εαν τον ακουμπισεις ενας πυκνωτης τετοιος παλι θα σου δωσει ενα τιναγμα που θα το θυμασαι, στην εκφορτιση του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είναι ο φορτιστής στην πρίζα και τον συνδέεις στο gamepad, αναβοσβήνει το πορτοκαλί λαμπάκι φόρτισης ή δεν ανάβει καθόλου; Ρωτάω επειδή αν αναβοσβήνει, μάλλον έχει πρόβλημα η μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είναι ο φορτιστής στην πρίζα και τον συνδέεις στο gamepad, αναβοσβήνει το πορτοκαλί λαμπάκι φόρτισης ή δεν ανάβει καθόλου; Ρωτάω επειδή αν αναβοσβήνει, μάλλον έχει πρόβλημα η μπαταρία.

 

Δεν ξερω εαν το gamepad εχει τετοια ενδειξη για διαγνωση μπαταριας. Μακαρι.

Alastor192 Εαν εχεις 3ds παντος παιρνει ιδια μπαταρια και μπορεις να κανεις τραμπα για διαγνωση.

Και παρε και την cdmedia για γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50+ ώρες Xenoblade Chronicles X και level 34 μπήκα στο Chapter 9 όπου βρέθηκα τελείως απροετοίμαστος. Οσοι έχουν περάσει από αυτό το chapter ας πούμε ότι έχει ένα τεράστιο difficulty spike γιατί το παιχνίδι δοκιμάζει τι ακριβώς έκανες έως τότε. Θυμάμαι στο πρώτο Xenoblade Chronicles υπήρχε ένα boss σε κάπου στο 60% του παιχνιδιού που κυριολεκτικά σου έκοβε τον κώλο αν δεν ήσουν προετοιμασμένος. Κάτι τέτοιο είναι και αυτό, αν μέχρι τώρα τα πήγαινες κουτσά στραβά και την έβγαζες το chapter 9 θα είναι και το τελευταίο πολλών. Θέλει πραγματικά σωστή προετοιμασία και φυσικά σωστή κατανομή οπλικών συστημάτων για τα skell και των ίδιων των χαρακτήρων και voices για σωστή συνεργασία.

 

Είναι το απόλυτο τεστ για να σε δοκιμάσει το παιχνίδι. Εμένα (που δεν με λες και χτεσινό) με έσκισαν. Ξανά και ξανά και ξανά. Τώρα έχω άλλο στόχο, κανονικό ψάξιμο set up και εξοπλισμού για να τους σκίσω ότι έχουν και δεν έχουν αλλά δεν θα είναι εύκολο.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θύμισέ μου σε spoiler ποιο ήταν το chapter 9 γιατί εγώ θυμάμαι μόνο στο τέλικό boss του story κόλλησα τόσο που χρειάστηκε να φαρμάρω για lvl και gear.

Χωρίς να είμαι σίγουρος για το chapter, απο την περιγραφή πρέπει να εννοεί τον γατομούρη που κόντεψα να σπάσω 3 φορές το tablet. Τι μου το θύμισες τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι σίγουρος για το chapter, απο την περιγραφή πρέπει να εννοεί τον γατομούρη που κόντεψα να σπάσω 3 φορές το tablet. Τι μου το θύμισες τώρα;

 

Αυτόν ακριβώς. Δεν περίμενα να μου την πέσουν οι thundercats και να με σκίσουν κιόλας. Βέβαια το προηγούμενο chapter σε βάζει μια χαρά στο πνεύμα απλά σε gameplay όρους είναι τόσο δύσκολοι όσο φαίνονται στο chapter 8. Οταν λέω σκίσιμο δεν εννοώ αυτό που απλά λες "έλα μωρέ, με λίγο από δω και λίγο από εκεί θα το καταφέρω", όχι, μιλάμε για απόλυτο σκίσιμο. Είναι μάχη που σε χτυπάει σε όλα σου τα λάθη και τρύπες στις άμυνες σου και επιθέσεις σου. Δεν προλαβαίνεις ούτε να κλάσεις. 

 

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι το στο level 35 ανοίγω το επόμενο tier για πανοπλίες οπότε θα κάνω μερικά side missions για να φτάσω εκεί. Δεύτερο καλό είναι ότι κατάλαβα ότι οι τύποι ξεσκίζουν άτομα με χαμηλές elemental και energy αδυναμίες. Παράδειγμα την πιτσιρίκα την Lyn την έχω φουλ spec για να αντέχει physical damage. Ε αυτός ο τύπος και η παρέα του την κατεβάζουν σε δευτερόλεπτα ενώ εγώ και η Elma και όποιος άλλος είναι στην ομάδα αντέχουμε κάνα δυο λεπτά μέχρι να φάμε σκόνη. 

 

6 ήτες έχω μετρήσει μέχρι στιγμής και τον σταματάω εδώ. Αλλαγή πλάνου και αλλαγή εξοπλισμού. Ευτυχώς έχω γύρω στο μύριο μαζεμένο οπότε θα κόψω και θα ράψω όπως θέλω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...