Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.fudzilla.com/home/item/32436-sony-announces-ps-vita-tv

 

Αυτό δεν έχω δει να το σχολιάζει κανείς.

 

Αν τελικά μπορεί να κάνει stream 1080p Video μιλάμε για μια εξαιρετική λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

http://www.fudzilla.com/home/item/32436-sony-announces-ps-vita-tv

 

Αυτό δεν έχω δει να το σχολιάζει κανείς.

 

Αν τελικά μπορεί να κάνει stream 1080p Video μιλάμε για μια εξαιρετική λύση.

 

 

Δεν έχει κάτι να σχολιάσουμε αυτό. Δεν μπορεί να παίξει 1080p αρχεία και τα PS1 games δεν είναι λόγος αγοράς έξτρα H/W. Μέχρι και το κινητό μου παίζει PS1 games πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν εγχείρημα μ'άρεσε το ps vita tv αλλά σαν τιμή λίγο με γείωσε.Έτσι και αλλιώς,δε πήρα το Vita για να το συνδέω στη tv,άμα ήταν

θα αγόραζα εξαρχής κανα PS3.

skanjos,και εγώ απογοητεύτηκα με το Vita 2000 αλλά μου φαίνεται χαζό να αντικαταστήσουν ένα μοντέλο που φοράει απάνω του OLED

οθόνη με ένα που έχει LCD απλά.Θα ήλπιζα να το έχουν κάτι σαν μίνι version.

Παιχνίδια βλέπω τώρα βγαίνουν μερικά καλά.Είτε port είτε indie(που δεν είναι και λίγα) ουτε exclusives (Killzone Mercenary)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα LCD LED IPS Panels ειναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ στη σωστη εικονα.

 

Αρκει να ειναι σωστο IPS panel και οχι τιποτα απο αυτα που βαζει η SONY στις mobile συσκευες της. Αλλα μαλλον απο τα πανερια θα βαλει οποτε αντιο ζωη!

 

Σωστός. Οι oled υλοποιήσεις δεν είναι πάντα καλύτερες από τις lcd. πχ. τα πάνελ της LG στα κινητά είναι άριστα. 'Οποιος βάλει το optimus g pro δίπλα στο galaxy s4 θα δεί ότι τα συγκεκριμένα ips πανελς δεν υστερούν πουθενά.Η sony λανσάρει πλέον τα νέα ips triluminos, αν όμως τα νέο vita έχει τα παλαιότερα πάνελς όπως του xperia z τότε ναι θα μιλάμε για πραγματική υποβάθμιση του προιόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά υπάρχει δυνατότητα να παίξουν κατεβασμένα παιχνίδια iso του psp στο psvita?

 

Tο είχα ξαναρωτήσει πριν 15 μέρες αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο. Δεν αξιζει τον κοπο. Νομιζα οτι ολα παιζουν αψογα μεχρι που αρκετα παιχνιδια μετα απο αρκετη ωρα gameplay απλα δεν πηγαιναν παρακατω, αλλα παλι δεν ξεκινουσαν καν να φορτωσουν και αλλα τετοια ωραια. Να εχεις 32 ωρες στο Valkyrie Profile και να φτανεις σε ενα σημειο που απλα τρωει κολλημα. Να εχεις φτασει 55 level στο P3Portable με 40+ ωρες και να μην μπορεις πλεον να συνεχισεις...ε δεν χρειαζεται και πολυ να φας το ξενερωμα του αιωνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα θα βγαλουν μια πλαστικούρα psvita όπως τις πλαστικούρες ps3 slim και Super slim

 

Χωρίς πλάκα, δεν θέλω να πάρω θέση αλλά διαβάζω τόσα φόρουμ και πρέπει να είναι παγκόσμια πρωτοτυπία το επιχείρημα "πλαστικούρα" ! Σοβαρά τώρα, πλαστικούρα ?! Αν θέλει να γκρινιάξει ο Έλληνας...

 

Όπως και να'χει η οθόνη...

 

House: "LCD panel can now realise an image quality as high as that of the OLED"

 

Νομίζω πως μιλάμε για νεότερα IPS LCD panels. Θα ήθελα να δω ένα realitime συγκριτικό για να αποφασίσω αν θα ήταν πραγματικά τόσο μεγάλο μειονέκτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να ειναι τοσο καλο το νεο panel οσο το σημερινο αλλα αμφιβαλλω. Προφανεστατα γινεται για να κοψουν κοστος και το θεωρω τουλαχιστον ατυχες να προσπαθησουν να αλλαξουν πανελ με ενα ιδιας αξιας αλλα αλλης κατηγοριας. Η OLED οθονη του Vita ειναι απλα φοβερη. Αμφιβαλλω για οποιοδηποτε φθηνοτερο πανελ να εχει την ιδια αποδοση και ποιοτητα εικονας. Αναγκαστικα θα πρεπει να ειναι τυπου IPS το νεο πανελ για να μπορεσει να συγκριθει με την OLED αλλα δεν περιμενω να ειναι και "ποιοτητας". 

 

Το "πλαστικουρα" τουλαχιστον για το Super slim PS3 ισχυει. Για το Vita δεν γνωριζουμε τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νομίζω πως μιλάμε για νεότερα IPS LCD panels. Θα ήθελα να δω ένα realitime συγκριτικό για να αποφασίσω αν θα ήταν πραγματικά τόσο μεγάλο μειονέκτημα.

 

 

http://www.thesixthaxis.com/2013/09/11/ps-vita-oled-vs-lcd-comparison-images-surface/

 

Σε πρώτη φάση φαίνεται πως το νέο panel είναι ελαφρώς χειρότερο. Νομίζω πως είναι λάθος να χαλάνε την ποιότητα κατασκευής της οθόνης για μια ώρα παραπάνω μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπηρχε καμια αμφιβολια νομιζω. Το ζητημα ειναι να μην ειναι τρομερα μεγαλη η διαφορα. Οι εικονες απο μονες τους δεν βοηθουν καθως παιζουν πολλα. Στην κινηση θα το δουμε τι λεει. Προσωπικα δεν με απασχολει καθως εχω ηδη το μηχανημα αλλα θα ειναι πολυ ασχημο τα νεα μοντελα να ειναι απλα κατι "λιγοτερο" σε σχεση με την πρωτη εκδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην γενικεύουμε ότι ισχύει πάντα oled>ips . Τωρα τι πάνελ θα βάλει η sony είναι αλλο θεμα και θα το δούμε. ( και εγω όμως λόγω των φωτό που διέρευσαν είμαι πλέον επιφυλακτικός και υπερ της oled)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν υπηρχε καμια αμφιβολια νομιζω. Το ζητημα ειναι να μην ειναι τρομερα μεγαλη η διαφορα. Οι εικονες απο μονες τους δεν βοηθουν καθως παιζουν πολλα. Στην κινηση θα το δουμε τι λεει. Προσωπικα δεν με απασχολει καθως εχω ηδη το μηχανημα αλλα θα ειναι πολυ ασχημο τα νεα μοντελα να ειναι απλα κατι "λιγοτερο" σε σχεση με την πρωτη εκδοση. 

 

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πετάνε λεφτά για να αλλάξουν ολόκληρη τη γραμμή παραγωγής και δεν δίνουν αυτά τα χρήματα για να κουμπώσουν κανά δυο first party ΑΑΑ τίτλους στη συσκευή, μπας και πουλήσει λίγο παραπάνω. Σοβαρά πιστεύουν ότι με μια πτώση τιμής ή μια ώρα μπατάρια παραπάνω θα διαφοροποιηθούν τα πράγματα;

 

Αφού η Sony αντιγράφει συχνά την Nintendo, γιατί δεν την αντιγράφει και στις κινήσεις της που έχει κάνει στο 3DS; :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι προσπαθει να προσαρμοσει τις αντιγραφες της στην δικη της πολιτικη γι αυτο. Θα μπορουσε σιγουρα παντως να χρηματοδοτησει ορισμενους τιτλους για το μηχανημα της. Κανα νεο Castlevania 2D ισως ή κανενα νεο Dragon Quest παιχνιδι. Υπαρχουν τοσα πολλα και ωραια που μου κανει εντυπωση γιατι οι developers γενικοτερα "αγαπανε" Sony. Ποσο δυσκολο ειναι δηλαδη να σκασει μερικα ωραια φραγκα για χρηματοδοτηση, εστω και μερικη, για να προτεινει σε ορισμενες εταιριες να φτιαξουν 2-3 αποκλειστικους τιτλους? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...