Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.Ερώτηση προς όποιον το έχει επιχειρήσει.

Το Fifa 2018 mod για τα φίφα του psv τα δοκιμάσατε;

Απλά έχει τις μεταγραφές ή και licenses για ομάδες;

Ξέρετε για άλλα mod για παιχνίδια που αλλάζουν πράγματα προς το καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το θυμαμαι καν το mod, το ειχα επιχειρησει παλια αφου θυμαμαι πως ηταν απο τα πρωτα mod του Henkaku.

Τελευταία βγαινουν graphics mod που ανεβαζουν την αναλυση των παιχνιδιων του PS Vita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα καποια παιχνιδια για soccer που επαιζα πολυ στο μαμε αλλα δυστυχώς στο βιτα  ως PFBA δεν τα παιζει.......... τα παιχνιδια ειναι τα εξης :

1)GOAL92

2)International Cup '94

3)SUPER CUP FINALS

4)TAITO CUP FINALS

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο απο αυτά μεσα σε καμοια συλλογή ειτε σε αλλες κονσολες ειτε για ps1?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω το slim μοντελο .εδώ και περιπου μια εβδομαδα μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα με τον αριστερό μοχλό πολύ έντονα το λεγόμενο αν το λέω και σωστα ghostmoving .δυστυχώς σε όλα τα παιχνίδια δηλαδή ενω παίζεις και δεν πιεζω κανέναν μοχλό στο persona πχ ο ήρωας αρχίζει να τρέχει μόνος του .δεν μπορώ να παίξω τίποτα ετσι .η ερώτηση μου .πριν μπω στην διαδικασία να πάρω μοχλό απο ebay πχ και να κάνω αντικατασταση ( που υο φοβάμαι να το ανοιξω να πω την αλήθεια ) υπάρχει κάποιος τροπος να το καθαρισω κάπως να δω μήπως διορθωθεί το πρόβλημα ;είχε κάποιος απο εσάς αντίστοιχο πρόβλημα και αν ναι πως το αντιμετώπισε ; ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, deadendkings είπε

Καλησπέρα έχω το slim μοντελο .εδώ και περιπου μια εβδομαδα μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα με τον αριστερό μοχλό πολύ έντονα το λεγόμενο αν το λέω και σωστα ghostmoving .δυστυχώς σε όλα τα παιχνίδια δηλαδή ενω παίζεις και δεν πιεζω κανέναν μοχλό στο persona πχ ο ήρωας αρχίζει να τρέχει μόνος του .δεν μπορώ να παίξω τίποτα ετσι .η ερώτηση μου .πριν μπω στην διαδικασία να πάρω μοχλό απο ebay πχ και να κάνω αντικατασταση ( που υο φοβάμαι να το ανοιξω να πω την αλήθεια ) υπάρχει κάποιος τροπος να το καθαρισω κάπως να δω μήπως διορθωθεί το πρόβλημα ;είχε κάποιος απο εσάς αντίστοιχο πρόβλημα και αν ναι πως το αντιμετώπισε ; ευχαριστώ 

Συνηθως τετοια προβληματα λυνονται με ανοιγμα της κονσολας,εσωτερικο καθαρισμα και αντικατασταση μοχλου αν δεν εχει αποτελεσμα το καθαρισμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oh well... 8 περίπου χρονάκια δεν είναι και λίγα για κονσόλα που οι περισσότεροι την ξέρουν σαν 'αυτή μωρέ που δεν έχει παιχνίδια'.

https://kotaku.com/the-ps-vita-is-really-dead-in-japan-no-successor-curre-1829191907

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό ακούγεται ενός κακού μυρια έπονται που λέει και οι παροιμία.

Εγώ πάντως πιστεύω θα βγει tablet τύπου switch για το ps5. Άρα το vita και το psp με το remote play ήταν οι πρόγονοι του τάμπλετ τύπου switch.

Ίσως το φορητό gaming να μην πεθαίνει απλά να αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φορητο gaming εχει τεραστιο κοινό από πίσω, δε νομίζω να το παρατήσει η Sony και ας λέει προς το παρόν έτσι, όλο και κάτι θα δούμε.

Εκτός και αν έχει αποφασίσει να συνεχίσει να δίνει όλη της την προσοχή στις home κονσόλες και αφήσει τη Nintendo να σαρώνει όλο το αγοραστικό κοινό που προτιμάει κάτι φορητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xaerialtwistx είπε

Δεν το εχω δοκιμασει.

Δηλαδη δε δουλευει στο τωρινο firmware;

Νομίζω όχι. Θα το δοκιμάσω πάλι και θα αναφέρω πίσω τα αποτελέσματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

3ο ps vita για εμένα. 😛 Έχει σπασμένη οθόνη οπότε έβαλα την motherboard στο ήδη υπάρχων psv 1000 για δοκιμή. Λέω να πάρω μπλε οθόνη.

5i0QNMk.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αγορασει κανεις καλης ποιοτητας κελυφος - πλαστικα για το PCH-1000 (OLED) Vita; Εχω βρει μονο μεταχειρισμενα απο το ebay, και κατι ψευτικα πλαστικουρες απο το aliexpress, αν εχει βρει κανεις καποια σοβαρη λυση, παρακαλω αν την μοιραστει στο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...