Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιχνίδια μόνο δεν έχει δώσει ακόμα...

 

Χαχαχαχαχα... έχεις δίκιο.Θέλω να πιστεύω πως είναι αρχή, γι' αυτό δεν έδωσαν :lol:

 

Εγώ μιλούσα για τις λειτουργίες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχα... έχεις δίκιο.Θέλω να πιστεύω πως είναι αρχή, γι' αυτό δεν έδωσαν :lol:

 

Εγώ μιλούσα για τις λειτουργίες του.

 

Σίγουρα είναι πολύ δυνατό μηχάνημα και έχει πολλές προοπτικές. Αρκεί να το αξιοποιήσουν καλά οι developers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λές και πολύ δυνατό.

Ένα μέτριο (πλέον ξεπερασμένο) κινητό είναι σε σχήμα κονσόλας που δεν παίρνει τηλέφωνο. :P

 

4πύρινος επεξεργαστής είναι μέτριο? :o Κινητό με τετραπύρινο, Samsung Galaxy S3 έχει 669€!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S3 έχει πολύ ανώτερη GPU όμως, και γενικά είναι πολύ ανώτερο (και μην ξεχνάμε, είναι κινητό, όχι παιχνιδομηχανή).

Ξέρω πόσο έχει, το πήρε την περασμένη εβδομάδα ένας φίλος μου.

 

υγ : δεν είναι οι πυρήνες που βγάζουν τα γραφικά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S3 έχει πολύ ανώτερη GPU όμως, και γενικά είναι πολύ ανώτερο (και μην ξεχνάμε, είναι κινητό, όχι παιχνιδομηχανή).

Ξέρω πόσο έχει, το πήρε την περασμένη εβδομάδα ένας φίλος μου.

 

υγ : δεν είναι οι πυρήνες που βγάζουν τα γραφικά ;)

 

Έχει το S3 καλύτερη gpu από το vita??

 

Πάλι η διαφορά είναι στα 400 ευρώ... δεν το λες και λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το S3 έχει πολύ ανώτερη GPU όμως, και γενικά είναι πολύ ανώτερο (και μην ξεχνάμε, είναι κινητό, όχι παιχνιδομηχανή).

Ξέρω πόσο έχει, το πήρε την περασμένη εβδομάδα ένας φίλος μου.

 

υγ : δεν είναι οι πυρήνες που βγάζουν τα γραφικά ;)

 

 

Το Galaxy S3 εχει το ιδιο gpu με το Galaxy S2 και Galaxy Note το MALI MP400, απλα δεν τρεχει στα 266Mhz αλλα στα 400mhz

 

To PSP VITA στα χαρτια εχει την καλυτερη καρτα γραφικων στην αγορα. Αλλα δεν ξερουμε κατι ΒΑΣΙΚΟ, τον χρονισμο τοσο της 4πυρινης GPU που εχει οσο και των 4αρων επεξεργαστων που εχει. Εαν κρινω με τα μεχρι τωρα αποτελεσματα στο VITA, μαλλον ειναι χωμα οι συχνοτητες και ο λογος ειναι ο περιορισμος της καταναλωσης γι αυτο και μεχρι τωρα βλεπουμε αθλια πραγματα απο το VITA που να μην μπορει να εχει τα 30 fps stable ακομα και στην κουτσουρεμενη upscaling αναλυση του.

Επεξ/σία από Titanomaxos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα PSone Classics που απολαμβάνουν οι κάτοχοι PS3 και PSP, σύντομα θα αρχίσουν να διατίθενται και στο PS Vita. H υποστήριξη των PSone Classics στο Vita θα προστεθεί με το επερχόμενο firmware v1.8, το οποίο αναμένεται μέσα στο καλοκαίρι. Στα κλασικά παιχνίδια του PS1 που θα μπορείτε να απολαύσετε στο PS Vita σας συγκαταλέγονται τα πολυαγαπημένα Final Fantasy 7, Tomb Raider, Wild Arms, Twisted Metal 2, Arc the Lad, Cool Boarders 2 και Jet Moto. Φυσικά ότι έχετε τσιμπήσει ήδη, το ξανακατεβάζετε δωρεάν.

 

www.game20.gr

 

Γουστάρω να παιξω crash racing στο vita :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω ένα θέμα με την οθόνη, τι γίνετε με αυτό το πρόβλημα

 

http://community.eu.playstation.com/t5/PS-Vita-General-Discussion/PS-Vita-Screen-Vertical-Lines/td-p/15341775

 

τα δικά σας vita το κάνουνε και αν ναι τι γίνετε πάμε για αντικατάσταση

 

σε μερικά game δεν φαίνεται αλλα σε αλλα είναι ενοχλητικό :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...