Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα παιχνίδι για το Vita ! Βγαίνει σε ένα μήνα στην αμερική και έχει πάρει 32/40 από το Famitsu.

 

6393271439_9a334ff793_z.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=N63nq7KSHj8

 

http://www.siliconer...tstrategy-book/

 

ξεχασες Silent hill

 

προσπαθώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επιτελους το tales of hearts του DS, ελπιζουμε αυτη τη φορα σε κυκλοφορια σε αμερικη και ευρωπη γιατι την πρωτη φορα μας κρεμασαν κανονικα. Πορνη Namco.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απανταω εδω Malthador.

 

πες μου -αν θες- τι προσφέρει το PSV σε σχέση με το PSP που το κάνει να είναι next-gen. Τι παραπάνω έχουν τα games του PSV που δεν θα μπορούσαν να έχουν τα games του PSP;

 

Mιλαμε για τo hardware παντα ετσι?Το software και κατα ποσο αυτο θα το εκμεταλευτουν εξαρταται απο τους devs.

 

Next gen φιλε μου ειναι η κονσολα που οταν κυκλοφορει φτανει στα ορια απο πλευρας ισχυς πρωτα απ'ολα,βελτιωνει τον χειρισμο και τα υπολοιπα χαρακτηριστικα με βαση την εποχη που κυκλοφορει.

Δεν εχω δικους μου ορισμους οπως λες για το τι ειναι next gen.Υπαρχει ο δεδομενος και αποδεκτος απο ολους ορισμος.Και ειναι ο παραπανω.

 

Αυτο ακριβως κανει το vita.Tην εποχη που κυκλοφορησε ηταν και ειναι το καλυτερο gaming φορητο σε potential.

Απο το review του eurogamer.

PlayStation Vita is potentially the most powerful and flexible gaming handheld ever,

 

Τωρα για τα παιχνιδια ειναι νωρις ακομα.

Αυτο που εχει το vita και δεν θα μπορουσε να εχει το psp,ειναι shooters τυπου uncharted,ειναι ενα GTA με το ανανεωμενο gameplay των ps360 και οχι το παλιο του psp,ps2,Fifa με την καινουρια μηχανη και οχι την μετρια παλια κτλ.

Φυσικα τα συγκεκριμενα παιχνιδια ειναι σειρες που ήδη υπαρχουν.Oι μηχανισμοι τους ειναι αυτοι που κανουν την διαφορα του psvita απο το psp και το potential να υπαρξουν και αλλοι αναλογοι καινουριοι μηχανισμοι.

Απο κει και περα με την καταλληλη υποστηριξη θα μπορουσαν να βγουνε διαμαντακια που θα εκμεταλευονται τις δυνατοτητες της κονσολας,η οποια πλεον μπορει να τρεξει παιχνιδια και μηχανες της γενιας των ps360.

 

Το ιδιο ισχυει και το δευτερο αναλογικο.Ειναι next gen γιατι ειναι οτι καλυτερο μπορουσε να γινει το 2012.

O αναλογικος του 3ds ηταν εφικτο να υπαρχει απο το 2004(βλεπε psp).Τον θεωρω προοδο σε συγκριση με το ds,αλλα οχι next gen αλμα.Για το 2012 ειναι last gen.

Αν γυρισεις λοιπον στο ποστ του panther οταν μιλαγαμε για τους αναλογικους(με τον οποιο συμφωνησες)που ελεγε οτι ειναι υποκειμενικος ο τροπος σκεψης μου,ισως καταλαβεις τωρα οτι εκανε και εκανες λαθος(εφοσον καταταλαβες τα παραπανω για τους αναλογικους)

Για το 3d σου ειπα σε εκεινο το ποστ τι πιστευω και δεν χρειαζεται να επαναλαμβανομαι.

 

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το PSV απο την αλλη δεν εκανε και τιποτα σπουδαιο, εχει hardware smartphone οπου συντομα θα ξεπεραστει απο καποιο αλλο smartphone αν δεν εχει ηδη ξεπεραστει, δεν εχει δευτερη οθονη και δεν εχει glassless 3D. Ολα αυτα λοιπον το "next gen" μηχανημα δεν τα εχει, πραγματα που εχει το "last-gen" (κατα τα λεγομενα σου) και μετριο μηχανημα.

 

Μην μου πεις τωρα "αλλο τα τηλεφωνα" γιατι δεν ειναι αλλο. Η δυναμη και αρα οι πιθανοτητες υπαρχουν για καλυτερα παιχνιδια απο το PSV ναι ή οχι? Γιατι λοιπον να παρεις PSV? Ποιος ο λογος? Τσιμπα ενα i-phonι και θα εισαι καλυμμενος ετσι δεν ειναι? Παντα με βαση το δικο σου σκεπτικο.

 

Nαι ''αλλο τα τηλεφωνα'' γιατι ειναι αλλο(για σημερα μιλαω,σε 10-20 χρονια απο τωρα δεν ξερω).

Δεν εχουν να κανουν με hardcore gaming.

Στα κινητα μπορεις να κανεις τα παντα btw,οχι μονο gaming.

Αν σκεφτεις ποτε να παρεις laptop θα πεις ''οχι μωρε αφου εχω smartphone τι να το κανω''?

Εντελως ακυρο το παραδειγμα σου.

 

 

Ολα τα αλλα εχουν απαντηθει στο παραπανω ποστ.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ''αλλο τα τηλεφωνα'' γιατι ειναι αλλο(για σημερα μιλαω,σε 10-20 χρονια απο τωρα δεν ξερω).

Δεν εχουν να κανουν με hardcore gaming.

Στα κινητα μπορεις να κανεις τα παντα btw,οχι μονο gaming.

Αν σκεφτεις ποτε να παρεις laptop θα πεις ''οχι μωρε αφου εχω smartphone τι να το κανω''?

Εντελως ακυρο το παραδειγμα σου.

 

 

Ολα τα αλλα εχουν απαντηθει στο παραπανω ποστ.

 

Ειδες που δεν θελεις να καταλαβεις και εχεις θεσει 2 μετρα και 2 σταθμα? Τι μου φερνεις το hardcore gaming στην κουβεντα οταν το αποφευγεις στο αλλο thread? Οχι κυριος, θα μιλησουμε για CPU και GPU (τι να κλασουν τωρα τα physical controls αφου δεν ειναι μεσα στο hardware αυτα ετσι δεν ειναι?). Μπορεις ή δεν μπορεις να παιξεις παιχνιδια στα smartphones? Εχουν ή δεν εχουν καποια smartphones ανωτερες επεξεργαστικες δυνατοτητες απο το PSV? Με βαση το σκεπτικο σου λοιπον γιατι να παρεις PSV και οχι ενα smartphone να τελειωνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eπειδη εχω διακρινει μια δυσκολια στην αναγνωση γενικοτερα.Δινω επιλογη:

 

1.Απλη απαντηση:

Ξεκαθαριζουμε κατι.

Σημερα

-Κινητα=casual φορητο gaming(Α κατηγορια)

-vita,3ds=hardcore φορητο gaming.(Ω κατηγορια)

Μην μου ξαναβαλεις λοιπον κινητα στην κουβεντα ακομα και βουνα να κινουνε.Μιλαμε για αλλη κατηγορια gaming η οποια ειναι και θα μου ειναι αδιαφορη.

 

 

2.Αναλυτικη απαντηση:

 

Δλδ εσυ θεωρεις οτι το vita (αφου το βαζεις στην κατηγορια ''κινητα''),ειναι casual ,ενω το 3ds hardcore?

Τι ειναι αυτα που λες?

Ποτε απεφυγα το hardcore gaming?ΞΕΚΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.Στα λεω και στο αλλο thread.

Ποτε ειπα οτι δεν ειναι μεσα στο hardware τα controls?(στα κινητα btw δεν υπαρχουν καν τα βασικα)

Mιλαμε το ποστ σου εσπασε καθε ρεκορ οτινανισμου.

 

 

Τι δουλεια εχουν τα τηλεφωνα με τις κονσολες?Τι ακυροτατη συγκριση ειναι αυτη?Μηπως να βαλουμε και ηλεκτρικη κουζινα μεσα στη κουβεντα?

Οταν και αν βγει ενα κινητο που εχει potential μεγαλυτερο απο το vita για το gaming θα το αγορασω.Προς το παρον δεν υπαρχει(το vita παραμενει στην πρωτη θεση)

-Ουτε στην υποστηριξη σε hardcore games(casual games σε φορητα ΄''τερατα'' δεν με απασχολουν).

-Oυτε στα controls(δεν υπαρχουν ουτε τα βασικα,εστω του ds)

Για ποιον λογο λοιπον να μιλησουμε για τις CPU και GPU τους(πoιο το νοημα?),οταν δεν πληρουν τα βασικα και οταν ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ καν για gaming συστηματα.

Σου ειναι δυσκολο να καταλαβεις οτι συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια?

Ημαρτον δλδ..

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PDS το κουραζεις πολυ το πραγμα...

 

Τα κινητα οπως τα λες ειναι το ΜΕΛΛΟΝ, το psp vita ειναι ηδη ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

 

ΠΑΤΑΓΩΔΗΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΤΗΣ SONY για ακομα μια φορα μετα το αποτυχημενο PS3.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι πεις Τιτανομαχε,αποκλειρε,spown κτλ.Τωρα νομιζω οτι μπορω να παω για υπνο.

 

χαχαχα

 

Toυλαχιστον διασκεδαζουμε και λιγο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PDS το κουραζεις πολυ το πραγμα...

 

Τα κινητα οπως τα λες ειναι το ΜΕΛΛΟΝ, το psp vita ειναι ηδη ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

 

ΠΑΤΑΓΩΔΗΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΤΗΣ SONY για ακομα μια φορα μετα το αποτυχημενο PS3.

καλα για το vita θα το δειτε τουλαχιστον 1 χρονο μετα την κυκλοφορια του και θα μιλησετε, του χρονου τα χριστουγεννα το φορητο θα φυσαει θαχει ποσες παιχνιδαρες.ειδη ακουστηκαν 3 παιχνιδαρες οτι θα κυκλοφορησουν.

 

Αλλα παταγωδος κιολας απετυχε το PS3?τι λε ρε παιδι μου?

φιλε μου τα διαβαζεις αυτα που γραφεις ή οτι σου κατευει μας σερνεις?

ειπαμε καποιοι μπορει να μην χονευετε την SONY αλλα.......ας ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι......δεν κανει κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PDS το κουραζεις πολυ το πραγμα...

 

Τα κινητα οπως τα λες ειναι το ΜΕΛΛΟΝ' date=' το psp vita ειναι ηδη ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

 

ΠΑΤΑΓΩΔΗΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΤΗΣ SONY για ακομα μια φορα μετα το αποτυχημενο PS3.[/quote']

 

Να προσθέσω ότι κανεις χιούμορ ; Οταν μιλάς για αποτυχημένο ps3 ?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PDS το κουραζεις πολυ το πραγμα...

 

Τα κινητα οπως τα λες ειναι το ΜΕΛΛΟΝ, το psp vita ειναι ηδη ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

 

ΠΑΤΑΓΩΔΗΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΤΗΣ SONY για ακομα μια φορα μετα το αποτυχημενο PS3.

Πεστα χρυσοστομε !!! ειδικα για το ΠΣ3 :cry: :cry: :cry: :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα σήμερα LBP στο Vita και ομολογώ πως εντυπωσιάστηκα. Το παιχνίδι είναι άπαιχτο και μπορεί να γίνει και λόγος αγοράς του φορητού για τους φανατικούς. Σιγά σιγά παίρνει τα πάνω του η κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...