Προς το περιεχόμενο

Οδηγός για να φλασάρετε το PS3 σας με CFW 3.55 (Βήμα - Βήμα)


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρεπει να αγορασεις e3 flasher+ τις καταλληλες γνωσεις

για να κανεις δουλεια σου.

περιπου 50-80 ευρω αναλογως απο που θα το αγορασεις.

 

να δωσεις τοσα χρηματα για 1 φορα κ μονο,

δεν νομιζω οτι αξιζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 304
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.....εχω το ps3 SLIM εδω και ποσα χρονια αλλα δεν εχω κανενα παιχνιδι και ελεγα να το κανω jailbrake μπας και πιασει τοπο.αλλα ειμαι ενετλως ταγαρος στο θεμα αυτο εγω ειμαι των κινητών γνωστης....απο αυτα που διαβασα στο ποστ πηρα μια εικονα αλλα οχι σε σημειο να τα κανω ολα χωρις να κανω καμια μακακια.......τουλαχιστον μπορειτε να μου πειτε ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι για αυτη την εκδοση......(( 9C-DECH-2003A ))ειδα βιντεακια αλλα πο τι καταλαβα αν δεν εχεις την σωστη εκδοση αστα να πανε....τελος προχθες που καναμε μια μαζωξη τα τσακαλια να πεξουμε pro εκανα ενα upadate λογικο το τελευταιο δεν ξερω ποιο ειναι any ideas???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τι εκδοση firmware εχει πανω το PS3 να σου πουμε τι γινεται.

Θα το δεις απο τη στηλη Settings --> System Info

Γενικα αν ειναι εως και 3.55 μπορεις να το κανεις μονος σου jb.

Αν ειναι 3.56 και πανω πρεπει να το δωσεις σε καποιον να στο κανει με το Ε3 flasher.

Επειδη οπως λες το εκανες update μαλλον θα πηγες σε 4.66 οποτε θες Ε3 flasher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τι εκδοση firmware εχει πανω το PS3 να σου πουμε τι γινεται.

Θα το δεις απο τη στηλη Settings --> System Info

Γενικα αν ειναι εως και 3.55 μπορεις να το κανεις μονος σου jb.

Αν ειναι 3.56 και πανω πρεπει να το δωσεις σε καποιον να στο κανει με το Ε3 flasher.

Επειδη οπως λες το εκανες update μαλλον θα πηγες σε 4.66 οποτε θες Ε3 flasher.

το 4.66 εχει τελικα μολις το τσεκαρα......downgrade δεν μπορω να κανω??γιατι βλεπω πως παίζει πολυ???θεσσαλονικη ειναι κανενα τσακαλι που εχει αυτο το προγραμμα????και μια τελευταια ερωτηση αν ας πουμε κανω jailrake θα μπορω να κατεβαζω τα παιχνιδια που εχει σε διαφορα site να τα περναω στο στικακι και να τα παιζω με τα save και με ολα???συγγνωμη αν γινομαι κουραστικοςαπλα ειμαι ασχετος!!!ευχαριστω και για την αμεση απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 4.66 εχει τελικα μολις το τσεκαρα......downgrade δεν μπορω να κανω??γιατι βλεπω πως παίζει πολυ???θεσσαλονικη ειναι κανενα τσακαλι που εχει αυτο το προγραμμα????και μια τελευταια ερωτηση αν ας πουμε κανω jailrake θα μπορω να κατεβαζω τα παιχνιδια που εχει σε διαφορα site να τα περναω στο στικακι και να τα παιζω με τα save και με ολα???συγγνωμη αν γινομαι κουραστικοςαπλα ειμαι ασχετος!!!ευχαριστω και για την αμεση απαντηση!

ναι θα μπορεις να παιζεις τα παντα απο games,ειτε απο δισκακι γνησιο ειτε απο τον "θειο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση και εγώ. Έχω fat 4.65, το οποίο μπορώ να κάνω downgrade σε 3.55 και μετά να βάλω custom fw. Αλλά το custom που θα βάλω τώρα, υποτίθεται ότι θα είναι σύγχρονο και θα παίζει τους τίτλους που κυκλοφορούν τώρα, ή θα μου ξαναζητήσει αναβάθμιση και θα ξαναχάσω το custom fw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση και εγώ. Έχω fat 4.65, το οποίο μπορώ να κάνω downgrade σε 3.55 και μετά να βάλω custom fw. Αλλά το custom που θα βάλω τώρα, υποτίθεται ότι θα είναι σύγχρονο και θα παίζει τους τίτλους που κυκλοφορούν τώρα, ή θα μου ξαναζητήσει αναβάθμιση και θα ξαναχάσω το custom fw?

εχεις ε3 flasher για να κατεβεις σε 3.55?

(αν εχεις δει καποια βιντεο στο youtube που κανεις downgrade

απλα με ενα φλασακι ειναι απατεωνια)

 

το τελευταιο cfw ειναι 4.66 και θα παιζεις ολα τα παιχνιδια

που κυκλοφορουν μεχρι σημερα.

αν βγαλει update η sony καποια στιγμη,περιμενεις το αναλογο cfw...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, με καλύπτεις. Δεν έχω ε3 flasher. Υπάρχει κανα μαγαζί στη Λάρισα και για τι κόστος μιλάμε?

 

(Όταν λέω ότι μπορώ να κάνω downgrade, εννοώ ότι μπορώ σα κονσόλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

πρεπει η κονσολα σου να ειναι ηδη jailbroken η σε 3.55. 

Οδηγος εδω

http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/

 

(λινκς δεν αναγραφονται)

Ειναι πανευκολο να βρεθουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να περάσω παιχνίδι από το θείο με usb stick???

φλασακι σε fat32,φακελο GAMES,πετας το παιχνιδι μεσα,

ανοιγεις multiman και βου-αλα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα, έχω ενα PS3 fat 80αρη με 4.50 επάνω! Θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει (ή που γνωρίζει κάποιον) να προχωρήσει στο σπάσιμο της συσκευής μου.

 

Περιμένω ΠΜ

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...