Προς το περιεχόμενο

Οδηγός για να φλασάρετε το PS3 σας με CFW 3.55 (Βήμα - Βήμα)


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι φιλε

Δεν χρειαζεται να το επαναφερεις καθολου στην αρχικη του κατασταση. Δεν εγραψα κατι τετοιο.

Βαζεις απευθειας το 4.55 cfw του Ερμακ. Θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα πως να το κανεις αργοτερα.

Ειναι πανευκολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 304
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά έχω fat ps3 και θέλω να το φλασάρω στην νεότερη cfw έκδοση. H επίσημη έκδοση που έχει τώρα πρέπει να είναι η τελευταία. Ο οδηγός αυτός ισχύει ή πρέπει να ακολουθήσω κάτι άλλο; Είμαι τελείως άσχετος στο θέμα και κάθε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε ολους, 

διαβαζοντας διαφορα φόρα αλλα και αυτο το thread, αναβαθμισα το fat ps3 μου απο 2.76 σε 3.55 CFW. Εγκατέστησα κανονικα τον multiman και κοπιάρω μεσα τα παιχνίδια. Το ερώτημα που έχω ειναι για τα καινουργια παιχνίδι απου δεν μου τα παίζει. Εχεις κανεις καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους, 

διαβαζοντας διαφορα φόρα αλλα και αυτο το thread, αναβαθμισα το fat ps3 μου απο 2.76 σε 3.55 CFW. Εγκατέστησα κανονικα τον multiman και κοπιάρω μεσα τα παιχνίδια. Το ερώτημα που έχω ειναι για τα καινουργια παιχνίδι απου δεν μου τα παίζει. Εχεις κανεις καμία ιδέα?

 

απο την στιγμη που εισαι σε 3.55 θα πρεπει να περιμενεις 

να "σκανε" fix στα γνωστα μερη για να μπορεσεις να τα παιξεις.

και δεν βγαινουν για ολα...

 

Κανε μια αναβαθμιση ντε,εχεις μεινει με το προ-πολεμικο cfw... :-D

(οποιαδηποτε στιγμη επειτα μπορεις να το γυρισεις σε 3.55 παλι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλα απο την ντουλαπα το play καθότι ενοικίασα το 2Κ να παιξω λιγο μπασκετακι και  συνειδητοποιησα ποσο πισω εχω μεινει. Οταν εννοεις update, εννοεις custom? το 4.46 που εχω βρει σε κατι αναζητησεις? Και τελος για να κανω downgrade χρειαζεται καποιο προγραμμα? (πχ στα iphone κρατας καποια SHSH blobs για να γυρισεις πισω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε το 4.55 του Ermak

http://www.psjailbreak.gr/2014/02/ermak86-455-cfw-psjailbreakgr.html

αφου ακολουθησεις τον οδηγο της περιπτωσης 2 που θα διαβασεις εδω.

http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/

Πρωτα να περασεις τα QA toggle και μετα το Ερμακ 4.55

 

Αν θες να κρατησεις backup της NAND ακολουθεις τον οδηγο εδω #ποστ 12

http://www.insomnia.gr/topic/467362-faq-ερωτήσεις-απαντήσεις-για-cfw-στο-playstation-3/?p=52133309

Δε σου χρειαζεται ομως για να κανεις downgrade σε 3.55. Γινεται χωρις αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι υπάρχει κίνδυνος να το κόλλησω με την αναβάθμιση αυτή, γιαυτο σας ρώτησα πρωτα. Το δοκιμάζω λοιπόν και θα σας ενημερώσω. Καλό βράδυ παιδιά, ευχαριστώ πολυ για τις άμεσες απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σε ps3 slim 320gb με official firmware 4.55 μπορεί να γίνει κάτι????Ευχαριστώ εκ των προτέρων

πες μας και το date code που αναγραφεται απο κατω.

 

αν εισαι μεχρι 0D εισαι οκ.

αν εχεις 1Α ειναι 50-50 να γινετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια μια βοηθεια γιατι ειμαι καινουργιος. Θελω να παιζω παιχνιδια απο το σκληρο δισκο του ps3, δλδ αν γινεται να τα ενοικιαζω, να τα περναω στο σκληρο και να παιζω απο κει η κατι τετοιο. Εχω το PS3 80 GB-CECHK04-DATE CODE 8B. Τι ακριβως πρεπει να κανω? Ειμαι ασχετος τελειως με PS!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια μια βοηθεια γιατι ειμαι καινουργιος. Θελω να παιζω παιχνιδια απο το σκληρο δισκο του ps3, δλδ αν γινεται να τα ενοικιαζω, να τα περναω στο σκληρο και να παιζω απο κει η κατι τετοιο. Εχω το PS3 80 GB-CECHK04-DATE CODE 8B. Τι ακριβως πρεπει να κανω? Ειμαι ασχετος τελειως με PS!!!!!

δωστη σε καποιον να στην σενιαρει... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...