Προς το περιεχόμενο

Οδηγός για να φλασάρετε το PS3 σας με CFW 3.55 (Βήμα - Βήμα)


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δες πιο πανω τι γραφω για τα date codes. Αν εμπιπτεις σε καποια απο αυτες τις κατηγοριες μπορεις να κανεις downgrade σε 3.55 και μετα jailbreak Αλλιως οχι

το δικο μου που φοραει 4.21 γινεται να περασω το cfw 3.55;

 

διαβασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 304
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Γεια και από εμένα,ακολούθησα τα βήματα του Karybas13 και φλάσαρα το ps3 μου.

έβαλα και στον εσωτερικό σκληρό του το fifa street11,fifa 13,tennis12 όπου παίζουν μια χαρά!

αλλά τώρα που δοκίμασα να κάνω αντιγραφή από dvd original το nba 2κ12 βγάζει error 800100...λογικά χρειάζεται fix eboot?κάποια βοήθεια οδηγός για αυτό?

και όταν δοκίμασα να το παίξει από το dvd μου ζητάει update σε 3.70 or later...

πατάω no και φυσικά δεν παίζει!αν πατήσω yes θα χάσω το φλασάρισμα και το Kneaw Custom Firmware 3.55?

Πίστευα ότι με τα original dvd δε θα είχα πρόβλημα με την version,ποιά είναι η λύση?

ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και από εμένα,ακολούθησα τα βήματα του Karybas13 και φλάσαρα το ps3 μου.

έβαλα και στον εσωτερικό σκληρό του το fifa street11,fifa 13,tennis12 όπου παίζουν μια χαρά!

αλλά τώρα που δοκίμασα να κάνω αντιγραφή από dvd original το nba 2κ12 βγάζει error 800100...λογικά χρειάζεται fix eboot?κάποια βοήθεια οδηγός για αυτό?

και όταν δοκίμασα να το παίξει από το dvd μου ζητάει update σε 3.70 or later...

πατάω no και φυσικά δεν παίζει!αν πατήσω yes θα χάσω το φλασάρισμα και το Kneaw Custom Firmware 3.55?

Πίστευα ότι με τα original dvd δε θα είχα πρόβλημα με την version,ποιά είναι η λύση?

ευχαριστώ...

 

Έχω περιέργεια να μάθω τι είναι αυτό το fifa street 11 και το tennis 12...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστευα ότι με τα original dvd δε θα είχα πρόβλημα με την version,ποιά είναι η λύση?

ευχαριστώ...[/background]

Πρεπει να βρισκεις τα αναλογα fix(patches) για καθε παιχνιδι

Να κοιτας ποια ειναι η συγκεκριμενη εκδοση του παιχνιδιου BLES η BLUS και αναλογα ψαχνεις

παραδειγμα το NBA2K12 googlareis BLES01418 fix και ολο και κατι θα βρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok τα έγραψα για σύντομα και δε θυμόμουν τι είχα κατεβάσει,δοκιμαστικά τα έβαλα...Grand Slam Tennis 2 και Fifa Street...πολύ θέμα για το τίποτα ''naruto14'' σε αντίθεση με τον ''mtzs'' που με βοήθησε πολύ!και τον ευχαριστώ πολύ και από εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία από νουμπά:Κάνω όλη τη διαδικασία και το φλασαρω.

1)Σε περίπτωση διακοπής του ρεύματος κατά τη διάρκεια τι ακριβώς συμβαίνει και υπάρχει τρόπος επαναφοράς της κονσόλας η πάπαλα?

2)Έστω οτι όλα πάνε καλά,θα μπορώ να κάνω τα απντεητς των παιχνιδιών,πχ προ13 ακολουθώντας τη διαδικασία με τα official upadate, ώστε να χω πχ τα dlc και τα official patches και μετα να ΞΑΝΑφλασάρω το πσ3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. αν διακοπει το ρευμα μπορει να μπρικαρει η κονσολα. θα συνεβαινε το ιδιο αν εκανες official update και ειχε διακοπη ρευματος.

ειπαμε μπορει, δεν ειναι βεβαιον κιολας. οταν κανεις firmware update, ασχετα με το τι λενε ειναι παντα προτιμοτερο και πιο ασφαλες να το κανεις μεσω recovery mode

2. οχι δε θα μπορεις να κανεις updates των παιχνιδιων ως εχουν. θα μπορεις να κανεις μονο για οσα εχουν βγει fixes η cracked dlcs. Γενικα οτιδηποτε εχει σχεση με πσν και online gaming το ξεχνας. Αυτος ειναι ο κανονας

Αυτο το καιρο υπαρχει ενα patch για να παιζουμε ονλαιν αλλα δε ξερει κανεις μεχρι ποτε θα κρατησει. συνηθως ειναι το παιχνιδι γατας-ποντικου με τη σονυ.

Το online patch + dlc δεν εχει καμια σχεση με το αν θα μπεις ονλαιν.

επειδη ανεφερες το ΠΕΣ13 να εχεις υποψη σου οτι δεν τρεχει αυτη τη στιγμη γιατι δεν υπαρχει fix για 3.55

Αντιθετα το ΠΕΣ12 τρεχει με ολα τα updates του και dlc αλλα κολλαει οταν πας να μπεις ονλαιν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε προβλέπεται να γίνει συμβατό με το 3.55 το προ13? Γνωριζετε καποιο σαιτ που να χει λεπτομερή λίστα των συμβατών τίτλων και να ανανεώνει αυτή τη λιστα?Αν για οποιοδηποτε λογο θελησω μπορω με το system update να επαναφερω την κονσολα στο τελευταιο official firmware?Και μετα ξανα να βαλω 3.55?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μην γινει και ποτε συμβατο το προ 13 με 3.55 μονο σε dex παιζει

μπορεις να γυρισεισ σε official firmware και να βαλεις ακομα κα το τευλευτεο fw

αλλα αν εγκαταστησεις μεγαλυτερο απο 3.55 μετα θα χρειαστεις downgrade για να ξαναβαλεις custom firmware.

η λιστα με τα παιχνιδια που παιζουν σε 3.55 ειναι η ιδια με αυτη που εχουν τα true blue + 1, 2 παιχνιδια παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...