Προς το περιεχόμενο

[BOOKS] - Game of Thrones - Full Spoilers (Books & Series)


AMWN_RA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

dbzakia , θεωρω απλα οτι δεν εχεις βρει τον τυπο των βιβλιων που θα σου αρεσε να διαβαζεις.Το να ξεκινησεις να διαβαζεις με ενα βιβλιο 700 σελιδων τιγκα στη λεπτομερια δε βοηθαει ψυχολογικα.

κατι πιο Light για αρχη. Ακομα και graphic novels.

ευα αν και θα ηθελα να το διαβασω στα ελληνικα για να δω τη μεταφραση κυριως αλλα το οριτζιναλ ηταν 4 ευρω φθηνοτερο(:P) καθως και ηθελα να δω πως γραφει ο Μαρτιν στα Αγγλικα μιας και δεν ειχα ξαναδιαβασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 702
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

dbzakia , θεωρω απλα οτι δεν εχεις βρει τον τυπο των βιβλιων που θα σου αρεσε να διαβαζεις.Το να ξεκινησεις να διαβαζεις με ενα βιβλιο 700 σελιδων τιγκα στη λεπτομερια δε βοηθαει ψυχολογικα.

κατι πιο Light για αρχη. Ακομα και graphic novels.

ευα αν και θα ηθελα να το διαβασω στα ελληνικα για να δω τη μεταφραση κυριως αλλα το οριτζιναλ ηταν 4 ευρω φθηνοτερο(:P) καθως και ηθελα να δω πως γραφει ο Μαρτιν στα Αγγλικα μιας και δεν ειχα ξαναδιαβασει...

οχι βρε εχω εμπειρία με το διαβασμα!

 

κομιξ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι βρε εχω εμπειρία με το διαβασμα!

 

κομιξ :P

 

Ή στην τουαλέτα ένα πράγμα. <<Και σηκώνει το σπαθί του για να δώσει την χαριστική βολή και>>... *ΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

20f93c1.jpg

 

 

Γάμησε, αλλα σαν Starks έπρεπε να είναι άσπρο/γκρίζο ^_^

 

γενικα δεν ειμαι/ημουν λατρης των βιβλιων ποτε, ουτε στο σχολειο, ουτε πουθενα! απλα παντα επαιρνα καποια βιβλια που με ενδιεφεραν ασχετα αν δεν τα διαβαζα ποτε! τα βιβλια τα βαριεμαι διοτι αντι να πει: ο μπραν πηγε στο σχολειο

 

λεει: ο ετεροθαλης αδελφος του ταδε που εκεινη τη μερα ξυπνησε στις 6 η ωρα πηγε με αργα διστακτικα βηματα περπατώντας πανω στο πεζουλι και χαζευοντας τον ατελειωτο ηλιο στο σχολιο...

 

με πιάνεις; :rolleyes:

 

Εκεί είναι η μαγεία των βιβλίων B)

Γιαυτόν τον λόγο κατάφερα να διαβάσω και τα 4 (2, 3, 4, 5) το καλοκαίρι

 

Ή στην τουαλέτα ένα πράγμα. <<Και σηκώνει το σπαθί του για να δώσει την χαριστική βολή και>>... *ΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ :P

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή στην τουαλέτα ένα πράγμα. <<Και σηκώνει το σπαθί του για να δώσει την χαριστική βολή και>>... *ΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ :P

χαχαχαχαχαχαχα σε εμπνέει βρε παιδι μου!

 

Γάμησε, αλλα σαν Starks έπρεπε να είναι άσπρο/γκρίζο ^_^

 

χιχι μπορεί να γινει και ασπρο/γκρίζο με μια μικρή επεξεργασία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω διαβάσει τα posts σ' αυτό το thread (βρίσκομαι στο τέλος του α' τόμου του 3ου βιβλίου και δε θέλω να φάω κάνα spoiler), μπορεί κάποιος που έχει διαβάσει και τα 5 (ή 4, μιας και δεν έχει μεταφραστεί ακόμη το τελευταίο) να μου γράψει ποιο θεωρεί ότι είναι το καλύτερο απ' όλα;

Δηλαδή ποιο από τα βιβλία θέλει πώς και πώς να το δει στην τηλεόραση από το HBO, αν φυσικά δεν πρόκειται για το 1ο βιβλίο :) (ξέρω ότι η ερώτηση είναι κάπως, αφού πολύ πιθανόν σε καθέναν από εσάς να έχει αρέσει και διαφορετικό, αλλά αν κάποιο έχει κάνει τη διαφορά, σίγουρα αυτό θα μου πείτε).

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3ο. Είναι σίγουρα δύσκολη ερώτηση με ην έννοια ότι ίσως πάρεις πολλές διαφορετικές απαντήσεις, αλλά για εγώ περιμένω να δω στην tv 2ο και 3ο

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μεχρι και το 3ο βιβλίο θα μπορει ανετα να σταθει και η σειρά αλλά στο 4ο που μπαινουν μέσα πολλοι νέοι πρωταγωνιστές και κανει για λίγο στην ακρη τους παλιους θα υπάρξει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σκατά, κάτι πήρε το μάτι μου στο amazon ότι το A Dance with Dragons Paperback βγαίνει του χρόνου...

 

βαριέεεεμαι να διαβάζω στο pc γαμωωωωωωωωωωωωωωωωωωωώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκατά, κάτι πήρε το μάτι μου στο amazon ότι το A Dance with Dragons Paperback βγαίνει του χρόνου...

 

βαριέεεεμαι να διαβάζω στο pc γαμωωωωωωωωωωωωωωωωωωωώ

 

Και εγώ βαρέθηκα να το διαβάζω στο pc, και πήγα το χτύπησα σε hardcover. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

έψανχα σημερα στα Ρublic το A clash of kings και ειχε τελειωσει και στα αγγλικά αλλά και στα ελληνικά! :P θα κοιτάξω αυριο μπάς και το βρώ στον Ελευθερουδάκη ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

και εγώ έχω διαβάσει το 1ο βιβλίο και έχω εντυπωσιαστεί με το κόσμο που έχει φτιάξει και φανταστει ο τύπος που το έγραψε. αναμενουμε να δουμε και τη σειρα κάποια στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...