Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εχθές γύρισα από Βουδαπέστη με ryanair. Και στο πήγαινε και στο έλα είχα χειραποσκευή, φορούσα μία ζακέτα και είχα ένα μπουφάν παραμάσχαλα. Κανένας δεν μου είπε να φορέσω το δεύτερο μπουφάν. Πέρασα απ' όλους τους ελέγχους κανονικά.

Γι'αυτό το είπα;

Δεν σας είχαν κανά μισάωρο έξω, λίγα μέτρα από το αεροπλάνο, να περιμένετε πότε θα τους κόψει να σας βάλουν μέσα;

Γιατί εγώ 2 φορές που πήγα στην πόλη, και μία ανταπόκριση που έκανα, αυτό τράβηξα. Και η τρίτη φορά με τον καύσωνα μέσα στο λιοπύρι με τον ήλιο από πάνω μας, κάναμε ο ένας αέρα στον άλλον, σκέτη απόλαυση και σύσφιξη των σχέσεων.

 

Υποθέτω αν το κάνεις χειμώνα η σύσφιξη θα είναι δυνατότερη, προσπαθώντας ο ένας να ζεστάνει τον άλλον. Δεν θέλω να σκεφτώ τι μπορεί να συμβεί αν βρέχει κιόλας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το προηγούμενο σκ πηγα ρώμη με ενα ζευγος ακόμη, με ραϊανερ φυσικά.

 

Ουτε μας ζύγισαν τις βαλίτσες (θεσνικη, ρωμη), στη θεσ/νικη δε ουτε καν τις περάσαμε απτο κλασσικο "κουτί". Περνούσαν οι υπάλληλοι μονο κάποιες εμφανώς μεγάλες βαλίτσες ή σάκους. 2 περιπτώσεις που δε χώραγαν τους αφησαν να περάσουν.

 

Τα ιδια και στη Ρώμη. Κανένας έλεγχος, στο μεγαθος/βαρος βαλιτσας, παρά μονο οι γιωτάδες ελεγκτές που τις ανοιγαν για να βαλουμε ολα τα υγρα σε ενα σακουλάκι μονο.

Ευτυχώς είχα προβλέψει και κατι λαδια τρούφας πηρα επιτηδες 55μλ.

 

Ζακέτα φορούσα επίσης, κανένα πρόβλημα, στο χέρι κι εγώ.

 

Υ.Γ. στη ρώμα, βαλαν γυναικες/αντρς να βγαλουν τις μπότες για ελεγχο. Δεν το ειχα συναντήσει ποτέ μεχρι σήμερις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό το είπα;

Δεν σας είχαν κανά μισάωρο έξω, λίγα μέτρα από το αεροπλάνο, να περιμένετε πότε θα τους κόψει να σας βάλουν μέσα;

Γιατί εγώ 2 φορές που πήγα στην πόλη, και μία ανταπόκριση που έκανα, αυτό τράβηξα. Και η τρίτη φορά με τον καύσωνα μέσα στο λιοπύρι με τον ήλιο από πάνω μας, κάναμε ο ένας αέρα στον άλλον, σκέτη απόλαυση και σύσφιξη των σχέσεων.

 

Υποθέτω αν το κάνεις χειμώνα η σύσφιξη θα είναι δυνατότερη, προσπαθώντας ο ένας να ζεστάνει τον άλλον. Δεν θέλω να σκεφτώ τι μπορεί να συμβεί αν βρέχει κιόλας.....

Sorry, κατάλαβα λάθος. Ναι, με το που βγήκαμε από το κτίριο του αεροδρομίου, το κρύο ήταν γάμ@τα. Εκεί το φόρεσα αναγκαστηκα το μπουφάν, διαφορετικά θα γινόμουν παγοκολώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές γύρισα από Βουδαπέστη με ryanair. Και στο πήγαινε και στο έλα είχα χειραποσκευή, φορούσα μία ζακέτα και είχα ένα μπουφάν παραμάσχαλα. Κανένας δεν μου είπε να φορέσω το δεύτερο μπουφάν. Πέρασα απ' όλους τους ελέγχους κανονικά.

 

 

 

Xaxaxa σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά! :) Τι καιρό έχει Βουδαπέστη;;. Παλευεταί;;; Εγώ πάω για εκλογές, με ένα Ευρωπαικό πρόγραμμα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ... καταλαβαινω..... ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΟΣ! Φευγω αύριο και δεν έχω ιδέα! Μπορώ να πάρω μασιά/ισιωτική για το μαλλί (είναι σαν πιστολάκι αλλά ισιώνει το μαλλί για όσους δε ξέρουν) επιτρέπεται μέσα στη ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΗ??? Μη μου τη πάρουν ρε παιδιά.. 50ε έκανε.... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ... καταλαβαινω..... ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΟΣ! Φευγω αύριο και δεν έχω ιδέα! Μπορώ να πάρω μασιά/ισιωτική για το μαλλί (είναι σαν πιστολάκι αλλά ισιώνει το μαλλί για όσους δε ξέρουν) επιτρέπεται μέσα στη ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΗ??? Μη μου τη πάρουν ρε παιδιά.. 50ε έκανε.... :fear:

 

Όχι, είτε θα σου την κρατήσουν είτε θα αναγκαστείς να κάνεις check in.

Ίσως στην Ελλάδα να μην έχεις πρόβλημα, για Βουδαπέστη δεν εγγυώμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι εεε; λεες;.. :shock: Έψαξα σ' αυτα που δεν επιτρεπονται στο σαιτ αλλά δε αναφέρει πουθενα πιστολάκια....

Και πόσο λες να μου πάρεις το check in; έχεις ιδέα;.... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά να της πάρουν την ισιωτική; Εγώ ειχα πεταμένη μέσα τη Dslr και 2 φακούς και το τριποδάκι (το οποίο εμοιαζε με οπλο και ειχε πολύ πλάκα στα αεροδρόμια, ειδικά στη ρώμη που με περικύκλωσαν 4 καραμπινιέρι...χαχαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι σίδερο.

Εγώ είχα αγοράσει τον μηχανισμό για να κατεβαίνουν τα παράθυρα του αμαξιού, στην ασφάλεια του αεροδρομίου της Θεσσαλονίκης με πέρασαν μετά από ανάκριση τι είναι και τι το θέλω και γιατί δεν το έδωσα check in, στην ανταπόκριση είχα πρόβλημα και το έδωσα check in. Δεν θυμάμαι ποιο αεροδρόμιο ήταν, αλλά πτήση για Βρυξέλλες με ανταπόκριση Βουδαπέστη με την Malev, καλή της ώρα, έχω κάνει πολλές φορές πριν αρχίσει να πετάει η Ryanair απευθείας Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε μάστορα ο τρίποδας μου απο τι ήταν; απο πλαστικό PVC; Απο σίδερο ήτο και εμένα.

 

Γιατί ρε μάστορα, δεν καταλαβαίνεις ότι αεροδρόμιο από αεροδρόμιο έχει διαφορά;

Ότι υπάλληλος από υπάλληλο έχει διαφορά;

Ότι κέφια υπαλλήλου έχουν διαφορά από μέρα σε μέρα;

Ότι μπορεί να μην τους κάτσει η φάτσα σου και να στο κάνουν για σπάσιμο;

 

Να πω και άλλα; Μπορεί πρόβλημα να μην έχει, αλλά αμαρτία είναι να πληρώσει 60 ευρώ μαμησιάτικα επειδή του κάθισε στραβά του υπάλληλου και την έστειλε να κάνει check in. Καλύτερα κατσαρό μαλλί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ισχύουν ολα αυτά που λες, αλλά υπάρχει σίγουρα κατι δεδομένο.

 

Παει και τελείωσε. Δε μπορει ο καθε υπαλληλος κατα το δοκούν να πράττει οπως νομίζει. Η απαγορεύεται κατι παντού ή επιτρέπεται παντού.

Τα υπόλοιπα ειναι θεωρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ισχύουν ολα αυτά που λες, αλλά υπάρχει σίγουρα κατι δεδομένο.

 

Παει και τελείωσε. Δε μπορει ο καθε υπαλληλος κατα το δοκούν να πράττει οπως νομίζει. Η απαγορεύεται κατι παντού ή επιτρέπεται παντού.

Τα υπόλοιπα ειναι θεωρίες.

 

Ναι, μια που όλες οι χώρες έχουν τους ίδιους νόμους, και μια που όλοι οι υπάλληλοι έχουν αντικειμενικότητα και δεν παίζει ρόλο το υποκειμενικό στοιχείο και τα μούτρα/συμπεριφορά του ελεγχόμενου, και μια που δεν παίζει ρόλο πως ίσως για κάποιον λόγο να έχουν λάβει εντολή για αυστηρότατο έλεγχο εκείνη την μέρα (πχ φόβος για τρομοκρατική επίθεση), τι να σου πω δίκιο έχεις.

 

Ήδη βραδιάτικα έχω μπλέξει να λέω τα ίδια και τα ίδια σε άλλο thread, δεν θα μπλέξω και σε δεύτερο.

Δίκιο έχεις και αποχωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

για οποιον γνωριζει : 

 

στο stansted ειναι πολυ αυστηροι με τα κιλα της βαλιτσας; 

αν ειναι για παραδειγμα ενα - δυο παραπανω σου λενε τιποτε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...