Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο βεβαια δεν ισχυει για τις σακουλες του duty free shop οπως φυσικα και για παλτα μπουφαν πανωφορια γενικοτερα στο χερι. Οποτε ρυθμισε τα ετσι....

 

Για τις σακούλες του duty free εξαρτάται από το αεροδρόμιο. Στα περισσότερα δεν ισχύει, υπάρχουν όμως και αεροδρόμια που δεν επιτρέπουν έξτρα σακούλα από duty free. Ρωτάς και μαθαίνεις για να είσαι σίγουρος.

 

Παλτά και πανωφόρια, αν σε δουν να φοράς ήδη και να κουβαλάς και άλλο μπορεί να σου την πουν. Αν είναι τόσο ανάγκη στα κιλά, τα φοράς και τα δύο τουλάχιστον μέχρι να μπεις στο αεροπλάνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπαρχει καποιος συμφορουμιτης που να εχει ταξιδεψει με την ryanair απο το αεροδρομιο του Charleroi στο Βελγιο; Θα ηθελα να ρωτησω καποιες λεπτομεριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος συμφορουμιτης που να εχει ταξιδεψει με την ryanair απο το αεροδρομιο του Charleroi στο Βελγιο; Θα ηθελα να ρωτησω καποιες λεπτομεριες.

 

αν θες να φτασεις βρυξελες υπολογιζε καμμια ωρα διαδρομη με πουλμαν. Φευγουνε εξω απο το αεροδρομιο. Θα επιστρεψεις παιρνοντας το απο μια σταση λεωφορειου εξω απο τα τραινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να φτασεις βρυξελες υπολογιζε καμμια ωρα διαδρομη με πουλμαν.

Αλλου ειναι το προβλημα, σκεφτομαι να παω με τρενο μεχρι το σαρλερουα και απο κει να παρω το αστικο για να με παει με αεροδρομιο. Φτανω με το τρενο 06:23 στο σιδηροδρομικο σταθμο και το αστικο εξω απο τον σταθμο του σαρλερουα φευγει στις 06:30. Θα καταφερω να προλαβω το λεωφορειο; Κι αν δεν το προλαβω το επομενο που φευγει για αεροδρομιο φτανει σε αυτο 07:18 Προλαβαινω να περασω ολες τισ διαδικασιες που εχει εκει με ελεγχους κτλ. Σημειωση η πτηση αναχωρει στις 08:05.

 

Απλα με προβληματιζει αυτο που ειχα διαβασει οτι η επιβιβαση για ryanair κλεινει αυστηρα 40λεπτα πριν την πτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλου ειναι το προβλημα, σκεφτομαι να παω με τρενο μεχρι το σαρλερουα και απο κει να παρω το αστικο για να με παει με αεροδρομιο. Φτανω με το τρενο 06:23 στο σιδηροδρομικο σταθμο και το αστικο εξω απο τον σταθμο του σαρλερουα φευγει στις 06:30. Θα καταφερω να προλαβω το λεωφορειο; Κι αν δεν το προλαβω το επομενο που φευγει για αεροδρομιο φτανει σε αυτο 07:18 Προλαβαινω να περασω ολες τισ διαδικασιες που εχει εκει με ελεγχους κτλ. Σημειωση η πτηση αναχωρει στις 08:05.

 

Απλα με προβληματιζει αυτο που ειχα διαβασει οτι η επιβιβαση για ryanair κλεινει αυστηρα 40λεπτα πριν την πτηση.

 

θα εχεις βαλιτσα για να παραδωσεις και θελεις πριν κλεισει η πτηση;

με hand luggage μονο και boarding pass εκτυπωμενο απ το σπιτι, εγω κλασικα θα το τολμουσα γιατι ετσι - δεν εχω θεμα με τα τρεξιματα, ειμαι του παρα πεντε αλλα γενικοτερα ΔΕΝ ΤΑ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΥΤΑ.

 

δεν ειπες, απο που θες να φυγεις; εννοω που θα κοιμασαι το προηγουμενο βραδυ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω Γανδη και θα φυγω με το πρωτο τρενο στις 04:54 για βρυξελλες απο εκει αλλο τρενο για σαρλερουα και οπως ειπα και παραπανω φτανει στο σαρλερουα στις 06:23. Βαλιτσα δεν εχω να παραδωσω μονο μια χειραποσκευη και το boadirng pass ετοιμο απο το σπιτι. Τι λες θα το προλαβω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω Γανδη και θα φυγω με το πρωτο τρενο στις 04:54 για βρυξελλες απο εκει αλλο τρενο για σαρλερουα και οπως ειπα και παραπανω φτανει στο σαρλερουα στις 06:23. Βαλιτσα δεν εχω να παραδωσω μονο μια χειραποσκευη και το boadirng pass ετοιμο απο το σπιτι. Τι λες θα το προλαβω;;

 

οπως ειπα εγω θα το εκανα αλλα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να παει στραβα

 

το τραινο απο βρυξελες για σαρλερουα και μετα λεωφορειο για αεροδρομιο ισως ειναι χρονοβορο

 

εξω απο τον σταθμο των τραινων των βρυξελων δεν σε βολευει το λεωφορειο των 630; σε αφηνει κατα τις 730 αεροδρομιο και τρεχεις για το gate που θα δεις στις οθονες των departures. To 40' πριν, δεν σε απασχολει στην περιπτωση σου . Οκτω παρα κατι να εισαι στο gate ολα κομπλε.

 

http://www.charleroi-airport.com/en/passengers/acces-and-parking/brussels-city-shuttle/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη,θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με τη ryanair. Διαβασα οτι πρεπει να εκτυπωσω το BOARDING PASS αλλα δε ξερω ποιο εννοει. Σημερα εκανα τη κρατηση για Ιανουαριο,πρεπει να εκτυπωσω την επιβεβαιωση της κρατησης που μου εδειξε σημερα ή οταν κανω το check in;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη,θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με τη ryanair. Διαβασα οτι πρεπει να εκτυπωσω το BOARDING PASS αλλα δε ξερω ποιο εννοει. Σημερα εκανα τη κρατηση για Ιανουαριο,πρεπει να εκτυπωσω την επιβεβαιωση της κρατησης που μου εδειξε σημερα ή οταν κανω το check in;

 

νομιζω 15μερες πριν την πτηση σου θα ανοιξει το online check in σου. Θα σου σταλεί και σχετικό e-mail. Εκει μπαινεις κανεις check in και τοτε θα δημιουργηθεί το boarding pass σου που θα πρέπει να εκτυπώσεις. Αν το πάρεις απο το αεροδρόμιο θα σε χρεώσουν 60euros για την εκδοσή του.

 

καλό ταξίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω 15μερες πριν την πτηση σου θα ανοιξει το online check in σου. Θα σου σταλεί και σχετικό e-mail. Εκει μπαινεις κανεις check in και τοτε θα δημιουργηθεί το boarding pass σου που θα πρέπει να εκτυπώσεις. Αν το πάρεις απο το αεροδρόμιο θα σε χρεώσουν 60euros για την εκδοσή του.

 

καλό ταξίδι

Ωραια! Σ'ευχαριστω πολυ,να 'σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά :)

 

Φεύγω σε μερικές μέρες για Βουδαπέστη με Ryan air (εννοείται :-D ), αλλά λόγω 10κιλης χειρασποσκευής σκεφτόμουν να φορέσω απανωτά 2 μπουφάν... Λέτε να μου την πούνε ή στη χειρότερη να μην μ' αφήσουν να περάσω?? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που θα το φορέσεις και το δεύτερο, θέλεις δεν θέλεις...

Εχθές γύρισα από Βουδαπέστη με ryanair. Και στο πήγαινε και στο έλα είχα χειραποσκευή, φορούσα μία ζακέτα και είχα ένα μπουφάν παραμάσχαλα. Κανένας δεν μου είπε να φορέσω το δεύτερο μπουφάν. Πέρασα απ' όλους τους ελέγχους κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...