Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

#manosmanda για τις πτήσεις εσωτερικού από οσο εχω διαβάσει internet-ικα δεν ζητάει αυτά που ζητάει για πτήσεις εξωτερικού..έχω ανχωθεί λίγο,μιας και πετάω πρωτη φορα με την εταιρία και η γυναίκα μου, πετάει γενικά για πρώτη φορα..!! Καλή πτήση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έκανα checkin ταυτόχρονα με την φίλη μου για να καθίσουμε δίπλα δίπλα και η μία έχει 8c και η άλλη 28c θέση. Πάλι καλά που κάναμε ταυτόχρονα.

 

Στο αεροδρόμιο πρέπει να έχουμε την εφαρμογή της ryanair ή αρκεί να έχουμε το εισιτήριο σε pdf;

Αν θέλατε να καθίσετε μαζί να πληρώνατε να διαλέξετε τη θέση σας.

 

Είτε τυπωμένο είτε check-in στην εφαρμογή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα checkin ταυτόχρονα με την φίλη μου για να καθίσουμε δίπλα δίπλα και η μία έχει 8c και η άλλη 28c θέση. Πάλι καλά που κάναμε ταυτόχρονα.

Απλα ησασταν ατυχοι. Ο αλγοριθμος γεμιζει μεν σειριακα τα καθισματα, αλλα εχει αφενος προτεραιοτητα να καλυπτει "gaps" που θα δημιουργηθουν απο ακυρωσεις, αφετερου επειδη γεμιζει απο το κεντρο και προς τα εξω το αεροπλανο, δεν ειναι απιθανο ο ενας να κατσει μυτη και ο αλλος ουρα.

 

http://flights-blog.lowcostroutes.com/2014/04/how-to-get-a-free-seat-on-ryanair/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος παραπάνω είχε γράψει ότι αν κάναμε check in ταυτόχρονα θα είχαμε διπλανές θέσεις. Όπως συνέβη και για την πτήση του πήγαινε που έκανα check in προχτές.Στην πτήση γυρισμού όμως που έκανα το ίδιο οι θέσεις ήταν εντελώς διαφορετικές.

(Και σκόπευα να κλείσω θέσεις νομίζοντας ότι θα είναι 4 και 6 ευρώ όπως στις πτήσεις εσωτερικού και για Κύπρο. Αλλά αυτές για εξωτερικό ήταν 10 και 16 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά για αυτό δεν έκλεισα.)

 

Δεν ήξερα ότι γίνονται ακυρώσεις πτήσεων στην ryanair. Αφού λεφτά δεν επιστρέφουν. Σωστά;

Εγώ έχω πει ότι μπορεί να είσαι τυχερός και να σου κάτσει. Δεν είπαμε ποτέ ότι κάνε αυτό και πάντα δουλεύει.

 

Για να ακυρώσεις πτήση δεν είναι ανάγκη να περιμένεις και επιστροφή χρημάτων.

 

10 και 16 ευρώ πολλά μας δουλεύεις τώρα;

Τι άλλο θα ακούσουμε....μήπως να σας χαρίσουν την πτήση, να σας πληρώσουν ταξί, υπηρέτρια για να πακετάρει τις βαλίτσες και έναν μαύρο να σας κάνει αέρα να μην ζεσταίνεστε;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι γίνονται ακυρώσεις πτήσεων στην ryanair. Αφού λεφτά δεν επιστρέφουν. Σωστά;

Εννοώ γενικά, να ακυρώσεις κράτηση στη συγκεκριμένη πτήση, στο συγκεκριμένο αεροπλάνο, οπότε να αφήσεις τη θέση σου κενή. Να θέλεις να πετάξεις άλλη μέρα ας πούμε. ("All Ryanair flights are changeable")

 

Για να απαντήσω και στο ερώτημα σου, δεν ξέρω τι ισχύει στην Ελλάδα, αλλά:

Government Tax - These are refundable government levied air travel taxes which are payable in certain countries (e.g.UK, Ireland, Germany). A refund administration fee applies to all applications click here for details

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου φαίνονται πολλά τα 10-16Ε για να διαλέξω θέση.Απο αυτό βγάζουν το κέρδους τους θα μου πείτε αλλά εγώ δεν θα τα έδινα

Ούτε κι εγώ θα τα έδινα, παρόλο που δεν μου φαίνονται πολλά, αλλά δεν θα επβγαινα στα φόρουμς να παραπονιέμαι γιατί εγώ είμαι στο φτερό και η παρέα μου στη μύτη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πέσει αεροπλάνο Low Cost; ΟΧΙ

 

Germanwings.

 

Οσο τα περι συντηρησης, συμφωνω ειναι γελειοτητες. Δεν υπαρχει low cost maintenance. Μονο αφρικη κ ασια σε κακοφημες εταιρειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Germanwings.

 

Οσο τα περι συντηρησης, συμφωνω ειναι γελειοτητες. Δεν υπαρχει low cost maintenance. Μονο αφρικη κ ασια σε κακοφημες εταιρειες...

Στη Lufthansa ανήκει η GermanWings, εκπρόσωποι της Lufthansa μιλούσαν, δεν τα είδες;

Ο πιλότος της lufthansa ήταν που έριξε το αεροπλάνο, δεν είχε σχέση με την ασφάλεια και συντήρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...