Προς το περιεχόμενο

Dell U2412M


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις πηρα τηλεφωνο το msystems και μου ειπαν πως η dell δεν τους λεει ποια revision φερνει και πως περιμενουν πρωτα τη rev.A01

επεισης σημερα εκαναν παραλαβη rev.A00 απ οτι μου ειπαν :mad:

Επεξ/σία από mainboardER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

:-)

 

 

 

Ελπίζω να είναι το A02 και όχι κάποιο διαφημιστικό κόλπο κράχτης όπως κάνουν πολλά μαγαζιά. Πάντως στο Skroutz ακόμα γράφει Α00.

εχω την εντυπωση πως δεν αλαζουν αμεσως οι ονομασιες των προϊοντων στο skroutz.παντως καλου κακου θα κανω και ενα τηλεφωνο να επιβεβαιωσω οτι θα μου 'ρθει Α02 ζητοντας και το ονομα του υπαλληλου για ναχω το κεφαλι μου ησυχο,αλλα απ' οτι ξερω γραφει και η συσκευασια την revision της οθονης οποτε μπορουμε να το τσεκαρουμε και στην παραλαβη

 

ελπιζω να μην ακουστει κατι για rev.A03 πριν την αγορασω γιατι βαρεθηκα το περιμενε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγω πιστεύω πως τα Revision είναι ένα κόλπο του μάρκετινγκ ώστε να ΠΑΛΙΩΝΕΙ ένα μοντέλο χωρίς παράλληλα να πέφτει η τιμή... Άντε η το καινούριο rev να έχει 0,1% λιγότερη κατανάλωση και παρόμοιες πίπ.ς. Τώρα εσείς γιατι τρελαίνεστε δεν το καταλαβαίνω.

220€ Rev.00 αν σας το δίνανε, δεν θα το πέρνατε;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγω πιστεύω πως τα Revision είναι ένα κόλπο του μάρκετινγκ ώστε να ΠΑΛΙΩΝΕΙ ένα μοντέλο χωρίς παράλληλα να πέφτει η τιμή... Άντε η το καινούριο rev να έχει 0,1% λιγότερη κατανάλωση και παρόμοιες πίπ.ς. Τώρα εσείς γιατι τρελαίνεστε δεν το καταλαβαίνω.

Mπορει και να ισχυει αυτο που λες αλλα απο τι στιγμη π δεν ξερουμε ακομα τις διαφορες δεν μπορεις να λες αβασιμες πληροφοριες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγω πιστεύω πως τα Revision είναι ένα κόλπο του μάρκετινγκ ώστε να ΠΑΛΙΩΝΕΙ ένα μοντέλο χωρίς παράλληλα να πέφτει η τιμή... Άντε η το καινούριο rev να έχει 0,1% λιγότερη κατανάλωση και παρόμοιες πίπ.ς. Τώρα εσείς γιατι τρελαίνεστε δεν το καταλαβαίνω.

220€ Rev.00 αν σας το δίνανε, δεν θα το πέρνατε;;;;

αμα μας το δινανε τσαμπα δεν θα μας ενιαζε το revision.απο την στιγμη που θα δωσω τα καλα μου λεφταδακια κοιταω τα παντα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι, βλέπω πως στο άλλο τοπικ με την "παλιά" U2311h, βγήκαν 3 revs μέσα σε 1 χρόνο και κανείς δε ξέρει τι είναι τί. Οπότε,να χαμε να λέγαμε. Αν τώρα εσύ βρείς τις διαφορές αυτές, πάω πάσο...

 

Εγώ πήρα rev 0 σε νορμάλ κατ'εμέ τιμή και κάπου εκεί τελείωσε το θέμα.

 

Υ.Γ. και μια που πόσταρα. Πρέπει να "ενεργοποιήσουμε" κάπου την εγγύηση της 2412Μ ή μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορει και να ισχυει αυτο που λες αλλα απο τι στιγμη π δεν ξερουμε ακομα τις διαφορες δεν μπορεις να λες αβασιμες πληροφοριες.....

 

Μα το θέμα είναι οτι κανείς δεν ξέρει και κανείς δεν λέει τίποτα. Αμα υπήρχε κάποια ουσιαστική διαφορά ή ίδια ή εταιρεία θα το ανακοίνωνε στο site της. Διορθώσεις στο software είναι;;; Διορθώσεις στο hardware είναι;;; ΤΙ σκατά είναι;;;; Είναι πολυ ασαφές το πεδίο και να ξέρετε οτι ακόμα και μία λέξη στο manual που συνοδεύει την οθόνη να αλλάξω, η οθόνη θα γίνει Rev.01 απο Rev.00. Πχ. όταν βγαίνει ένα patch που διορθώνει κάποια προβλήματα συνοδεύεται και απο μία λίστα με τις διορθώσεις που κάνει.

 

Μπορεί βέβαια να κανουν και ουσιαστικές αλλαγές αλλα εφόσον δεν βγαίνει κάποιος για να μου τις πέι, εγω πιστεύω οτι όλα αυτά είναι κόλπα. Άποψη μου, έτσι.

 

Άμα Rev.01 με Rev.02 έχουν διαφορά 20-30 €, εσείς θα πάρετε την Rev.02;;;;; Άμα έχουν την ίδια τιμή ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα πάρεις το τελευταίο...

 

Επίσης μπορεί να είναι μία απλή μέθοδος κατηγοριοποίησης των μοντέλων τους για όσον αφορά το service. Όπως πχ. γίνεται και με τους Zippo. Ο μόνος λόγος που οι Zippo γράφουν απο κάτω τα Απο Α μέχρι J (για κάθε μήνα) και το νούμερο (08) για την χρονιά είναι για όταν το πάς για service ώστε να ξέρουν απο πότε είναι φτιαγμένος. Άμα ψάξετε στο internet θα δείτε οιτ κάτι στόκοι λέγανε οτι άμα απο κάτω ο ZIppo γράφει A (που κανονικά σημαίνει January) οτι είναι A ποιότητας και οτι ο αριθμός είναι τα μποφόρ που αντέχει. χαχασχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...