Προς το περιεχόμενο

Dell U2412M


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια η οθονη, το 1200 μετραει πολυ σε σχεση με το 1080, αλλα πρεπει να εχει πρεπει να εχει λαθος ρυθμιση στο gamma. Αν και το μαυρο ειναι κατραμι, σε σκοτεινα σημεια χανει πολυ λεπτομερεια. Στο μενου εχει 2 επιλογες, Mac και PC. Το γυρισα στο Mac απο περιεργια και το προβλημα διορθωθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο...αλλωστε οι περισσοτεροι την δουλευουν στο 30 με 40 brightness, Πως την εχεις συνδεσει? Φανταζομαι με το vga cable με το οποιο ερχεται η οθονη..Εγκατεστησες τους drivers απο το cd? Μεσα απο την αναλυση οθονης σου την αναγνωριζει σαν dell u2412m με την αναλυση στα 1900χ1200?

 

 

Τελικα απο περιεργεια ποιες τυθμισεις χρωματων σε βολεψαν περισσοτερο?

 

 

 

Αφου συνδεσεις την οθονη με το pc μπορεις να συνδεσεις οτιδηποτε θελεις στην οθονη..πληκτρολογιο,ποντικι κλπ..

 

Ναι την αναγνωρίζει.Με το DVI-D τη συνδεσα και δεν περασα κάποιον Driver το CD εχει drevers? εγω μόνο οδηγίες βρήκα

Επεξ/σία από vkarfis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.

Είμαι και εγώ στο τελευταία στάδια αγοράς μιας οθόνης και ήθελα να ρωτήσω κάτι γι' αυτήν εδώ. Το led backlight που λέει ότι έχει, τι διαφορά έχει από το Led που ακούμε για τις άλλες οθόνες; Αυτή, δηλαδή, δεν είναι Led;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.

Είμαι και εγώ στο τελευταία στάδια αγοράς μιας οθόνης και ήθελα να ρωτήσω κάτι γι' αυτήν εδώ. Το led backlight που λέει ότι έχει, τι διαφορά έχει από το Led που ακούμε για τις άλλες οθόνες; Αυτή, δηλαδή, δεν είναι Led;

 

Δεν εχει διαφορα.. Σε αυτη τη τιμη ειναι w-led ολες..(backlight=οπισθιος φωτισμος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ποιο μαγαζί την αγόρασες; Για ρυθμίσεις μπορείτε να δοκιμάσετε κάποιο από τα προφίλ εδώ:

http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm

Msystem.

 

Πως το φορτώνουμε αυτό το προφίλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Msystem.

 

Πως το φορτώνουμε αυτό το προφίλ?

 

Στο λινκ που εστειλε πανω πανω υπαρχουν και αλλοι συνδεσμοι, ενας απο αυτους λεει install and activate icc profile.

Για παν ενδεχόμενο ομως... Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δε βγήκε και έφτασε revision A02.

infini μπας και μπορεις να μου δωσεις καποια πηγη για την rev.A02 γιατι δεν καταφερα να βρω κατι

εντωμεταξυ το msystems εχει ακομη την rev.A00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νασε καλα φιλε μου

 

λογο του παρακατω λεω να περιμενω την rev.A02

Just exchanged my A00 for an A02 that has WAY better uniformity and less backlight bleed.

http://hardforum.com/showthread.php?p=1037943872&highlight=A02#post1037943872

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι θα χρειαστεί να περιμένουμε τουλάχιστον ένα μήνα για το rev. A02 αν σκεφτείς οτι η Α01 ήρθε περίπου πριν 15 μέρες. Δυστυχώς το μόνο ηλεκτρονικό μαγαζί που γράφει το revision είναι το msystems.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ομως εχει στο stock του τοις Α00.λογικα με την επομενη παραλαβη θα παει κατευθιαν στοις Α02

κατι μου λεει οτι ολοι περιμενουμε την Α02 για αυτο δεν φευγουν οι Α00 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...